همیار عشق

بازگشت بعد از طلاق

بازگشت بعد از طلاق (آشتی زن و مرد بعد از جدایی و اتمام رابطه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

بازگشت بعد از طلاق (آشتی زن و مرد بعد از جدایی و اتمام رابطه)

طلاق یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی است که مشکلات بسیاری را به همراه خواهد داشت. پس از طلاق ممکن است مرد یا زن دچار پشیمانی شوند به بازگشت بعد از طلاق فکر کنند. در واقع از یک طرف دلتنگ همسر خود شده و از طرف دیگر خاطره تلخ جدایی و مشکلات زندگی قبلی گریبان گیر او می شود.

در این شرایط نباید زود تصمیم گرفت و برای این کار باید شرایط موجود به صورت کامل بررسی گردد. در این مقاله با راهکارهای مفیدی آشنا خواهید شد.

چرا یک زن یا یک مرد بعد از اتمام رابطه تصمیم به بازگشت بعد از طلاق می‌گیرد


در اینجا برخی از دلایل احتمالی بازگشت به رابطه ذکر شده است:
• جدا زندگی کردن از همسر قانع کننده نبوده و مشکل است.
• شما متوجه می شوید که مشکل بزرگی مرتکب شده‌اید.
• طلاق بخاطر دلایل بچگانه و تحریک فرد صورت گرفته است.
شما هرگز نمیتواند رابطه عاطفی خود را فراموش کنید.
• رشد فردی باعث بازگشت شما به رابطه می شود.
• کارهای اشتباهی را که همسرتان انجام داده بخشیده و یا فراموش کرده اید.
• خانواده شما هنوز همسرتان را دوست داشته و با او در ارتباط هستند.

در صورتی که بخواهید با همسرتان آشتی کنید چگونه باید عمل کرد


برگشت بعد از طلاق

سعی کنید در مورد اینکه آیا باید بعد از جدایی دوباره آشتی کرد یا خیر به توصیه‌های کسی گوش ندهید. در عوض، روی ندای درونی و خود واقعیتان تمرکز کنید. واقعا می‌خواهید چکار کنید؟ اعتماد به الهامات یا احساسات مثبت ترس دارد، اما در مدت طولانی نسبت به هر چیزی در دنیا، نمایانگر بهتری از تصمیمات خوب، خواهید بود.

به این فکرکنید که چه چیزی باعث جدایی شده است ؟

برخی از زوجها بدلیل اختلافات حل نشدنی یا مشاجرات غیر قابل قبول، رابطه خود را تمام میکنند. دیگران فقط بخاطر اینکه برای فکر کردن نیاز به زمان و مکان دارند تصمیم به جدایی می گیرند.
به دلیلی که باعث جداییتان شده است فکر کنید. آیا بازگشت به رابطه راه حل مطمئنی برای شماست؟ اگر جدایی برای شما زمان و فضایی برای ارزیابی مجدد زندگی زناشویی فراهم میکند – و اگر شما و همسرتان تمایل به بازگشت دارید – پس شاید آشتی کردن یک گام منطقی برای شما باشد.
اگر مسائل مالی باعث آن شده، نحوه هزینه کردن پولهایتان را شفاف سازی کنید. اگر مسائل زن و شوهری باعث بروز جدایی شده است، ابتدا این مسئله را حل کنید. اگر جدایی به خاطر خیانت بوده است، به آن پایان داده، آن را فراموش کنید و اعتماد دوباره ایجاد کنید.
آشتی کردن از توافق برای بازگشت به پله اول پیچیده‌تر و حساس‌تر است.

ترمیم یک رابطه یا زندگی زناشویی یعنی رفع دل شکستگی همسر، که نیازمند بخشش و جدیت است. اگر فکر می‌کنید که آشتی شما ممکن است شکننده باشد، با مشاوره‌ای که در زمینه بازگشت روابط بعد از طلاق تخصص دارد مشورت کنید.
در این مرحله، مهم است که آرامش داشته باشید و احساسات خود را کنار بگذارید. شما ممکن است احساس تقصیر، عشق، ترس، امید، وحشت، پریشانی، سرخوردگی، نگرانی داشته باشید – شاید احساس کنید در حال غرق شدن در اقیانوسی از احساسات باشید! اما احساسات نباید برای شما تصمیم به “بازگشت به رابطه بعد از جدایی” بگیرد.
بهترین تصمیم برای بازگشت به رابطه بعد از جدایی بررسی این نکته است که آیا در رابطه یا زندگی زناشویی شما چیزی تغییری ایجاد شده است یا خیر.

  پشیمانی بعد از خیانت در مرد و زن (چطور خیانتم را جبران کنم؟)

در صورتی که رفتار همسر شما تغییر کرده است چطور متوجه می شوید؟ طبیعی است که با او قرار ملاقات می گذارید.

برقرار مجدد رابطه بدون اینکه بصورت رسمی به رابطه برگشته باشید

چه کسی می گوید که آشتی بعد از جدایی به معنی بازگشت به رابطه است؟ چرا باید همین امروز و فردا برای ترمیم رابطه تصمیم بگیرید؟
• از این زمان – زمان و فضا – برای شناخت دوباره همسرتان استفاده کنید.
• طوری با او ارتباط مجدد بگیرید گویی که مرد یا زن دیگری هستید (بخاطر اینکه هر دوی شما متفاوت هستید).
• اگر همسر شما مردد است، انتقاد می کند، یا ایده ملاقات کردن را به سخره میگیرد، پس شما برای اینکه بدانید باید به عقب برگردید یا خیر یک قدم جلوتر هستید.

محدودیت‌هایی را برای بازگشت به رابطه در نظر بگیرید

اگر می‌خواستید آشتی کنید، دوست داشتید چه اتفاقی در زندگی‌تان بیفتد؟ شما قدرت این را دارید که شرایط را طوری که می‌خواهید رقم بزنید – شما نیاز دارید که از قدرت خود استفاده کرده و روندی را برای زندگی زناشویی (یا طلاق) آینده خود بچینید. روی پای خودتان بایستید. به شوهرتان اجازه ندهید به شما زور بگوید.
ببینید که می‌خواهید زندگی زناشویی جدیدتان چگونه باشد، و این را به شوهر خود بگویید. رک و شفاف باشید: می‌خواهم بدانم که می‌توانم به تو اعتماد کنم، پس می‌خواهم به گوشی، ایمیل و غیره تو دسترسی داشته باشم. از گفتن چیزی که می‌خواهید نترسید. اگر از صحبت کردن با شوهر خود ترس دارید، پس احتمالا باید فکر بازگشت به رابطه را از سر خود بیرون کنید.

از مشاور کمک بگیرید – به ویژه اگر شوهر شما آدم فحاش و سوء استفاده‌گری است

مشاوره نباید به عنوان آخرین پناهگاه باشد، بلکه باید به عنوان یک قدم صحیح و مثبت در زمان بروز مشکلات در نظر گرفته شود. اگر شوهرتان به شما فحاشی می‌کند، پس بدون شک باید به مشاوره زوج درمانی مراجعه کنید.
با شوهری که به شما فحاشی می‌کند آشتی نکنید. باور نکنید که ادبیات او تغییر کرده است! عملکرد او را ببینید. رفتار او چگونه تغییر کرده است؟ آیا بازگشت به رابطه بعد از جدایی ایده خوبی برای شماست، یا دارید به همان مشکلات همیشگی بازمی گردید؟

به ندای درون خود گوش فرا دهید

قویترین منبع آگاهی و حقیقت، ندای درون شماست. ممکن است این ندای درون، قوه درک، یا خدا، یا جهان باشد… هرچه که آن را بنامید، واقعا بهترین منبعی است که می‌توانید برای آگاهی از حقیقت به آن رجوع کنید. باید سکوت کرده و به آن گوش دهید. این ندا به شما خواهد گفت که از چه چیزی باید آگاهی پیدا کنید. این ندا به شما خواهد گفت که قدم بعدی که باید بردارید چیست.

احساسات خود را از سر بیرون کرده و دور بریزید، و با درونتان ارتباط برقرار کنید. این نداهای کوچک آرام درون شما میدانند برای بازگشت به رابطه با همسرتان به چه تصمیمی نیاز دارید.
در اینجا برخی سوالات برای کمک به فرآیند تصمیم گیری شما وجود دارد. جواب دادن به این سوالات اثر به مراتب بهتری از کمک خواستن از دیگران دارد.
• زندگی زناشویی شما چگونه روی رفتار، افکار و عواطف شما تاثیر گذاشته است؟
• جدایی یا طلاق چه تاثیری روی رفتار، افکار و عواطف شما گذاشته است؟
• آشتی چگونه از شما در مقابل آسیب یا صدمه دیدن محافظت می‌کند؟
• هدف از بازگشت به رابطه با شوهرتان چیست؟
• چه چیزی رابطه شما را آنقدر رنج‌آور میکند که باعث می‌شود او را ترک کنید.

  چطور جواب منفی یک دختر را مثبت کنم؟

چه مسیری (آشتی با همسر یا ادامه زندگی بدون او) به یک زندگی بهتر منجر می‌شود؟

هر جا زندگی هست به همانجا بروید. راههایی برای رفع ناملایمات و ناخوشی‌های زندگی، روابط نامطلوب، و افراد منفی پیدا کنید. به نداهای آرام الهام شده از طرف خدا، حکمت و قدرت الهی گوش فرا دهید! آرامش داشته باشید طوری که بتوانید این صداها را بشنوید. انتخابهایی را که کرده‌اید و نکرده‌اید را بپذیرید. اجازه ندهید تصمیمات گذشته آینده شما را خراب کند….

شما ممکن است برای چیزهایی که از دست داده‌اید اندوهگین باشید، اما شما به زندگی خود ادامه خواهید داد و آینده بهتری را رقم خواهید زد. شما شکوفا خواهید شد.

دعای برگشت همسر بعد از طلاق

ممکن است شنیده باشید که با فال و رمال و شکست طلسم میتوان زندگی خود را به حالت عادی برگردانید. به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات دروغین قرار نگیرید و برای تصمیم گیری و بازگشت به همسر قبلی خود هرگز به دنبال استفاده از فال و سحر و جادو نباشید. همه این روش ها خرافاتی بیش نیستند و شما را دچار مشکلات بیشتری خواهند کرد.

قطعا با افزایش سطح آگاهی و کسب مهارت های لازم به تصمیم مناسب‌تری خواهید رسید. ما در کارگاه های آموزشی خود شما را با راهکارهای روانشناسی علمی و اثبات شده آشنا میکنیم که با بهره گیری از آن ها مسیر خود را به شکل مطلوبی پیش خواهید گرفت.

نکاتی برای کسب موفقیت در بازگشت به رابطه


اگر به ازدواج مجدد با همسر قبلیتان فکر میکنید، در اینجا برخی سوالات برای افزایش احتمال موفقیت در ازدواج مجدد با همسر سابق آورده شده است:
• بازگشت به رابطه فقط بخاطر داشتن بچه ایده خوبی نیست. به رابطه بازگردید چرا که شما عاشقش هستید و می‌خواهید بار دیگر با هم باشید.
• اگر بچه دارید، برای مدتی نگذارید متوجه بشوند که هر کدام از شما با فرد دیگری رابطه دارید. این کار باعث میشود امید داشته باشند که شما روزی با هم آشتی میکنید و این باعث میشود حتی اگر شرایط مطابق میل شما پیش نرود، فشار بیشتری برای بازگشت به رابطه روی شما ایجاد شود.
• نقش و مسئولیت خود را در چیزی که باعث بروز مشکل در رابطه‌تان شده است بپذیرید. اگر نتوانید این مورد را بپذیرید، باعث بروز چالش در هر رابطه زناشویی شما می شود.
• با هم به کارگاه یا کلاس آموزش زندگی زناشویی بروید.
• در همه چیر با هم صادق باشید. نقش بازی نکنید. ذهن خوانی نکنید. انتظارات ناگفته نداشته باشید. انتظارات، امیدها و رویاهای خود را با طرف مقابلتان در میان بگذارید.
• مهم است که بپذیرید رابطه زناشویی اولیه شما دیگر وجود ندارد. هرچقدر که این کار ممکن است مشکل باشد، اجازه ندهید روح آن رابطه به ازدواج مجددتان لطمه بزند.
• نگران مواجه شدن با مشکلات گذشته که باعث بروز تنش بین شما شده است نباشید.
• روی مشکلات خود توقف نکنید. در عوض تمرکز خود را روی آینده مشترکتان بگذارید.
• قبل از ازدواج مجدد یک توافق برای خودتان تنظیم کنید.
• انتظار معقولی از هم داشته باشید. در اصل، شما با همان فرد ازدواج خواهید کرد.
• ترمیم پایه یک رابطه نیازمند زمان و تلاش دارد.
• واقع بین باشید. اگر شما طی ملاقات‌هایتان با وی و دریافت مشاوره دریافتید که اوضاع طبق روال نیست، به ندای درون خود اعتماد کنید.
• همواره مثبت و امیدوار باشید.

  نشانه های بازگشت عشقتان به رابطه

افزایش اعتماد و مهیا کردن یک ازدواج بعد از طلاق نیازمند یک تعهد قوی به رابطه توسط هردوی شماست. برای ازدواج مجدد با همسر سابق خود عجله نکنید. برای شناخت رابطه‌تان و همچنین یکدیگر وقت بگذارید.

در چه مواردی بازگشت به رابطه بعد از طلاق توصیه نمی شود


در اینجا نشانه‌های وجود دارد که به شما می‌گوید بعد از جدایی نباید آشتی کرد:
• همسرتان به شما زمان کافی برای فکر کردن نمیدهد.
• او ناامیدانه به دنبال بازگشت به رابطه به شماست.
• او شما را برای بازگشت فوری به رابطه تحت فشار قرار می‌دهد.
• او همواره از یک رابطه به رابطه دیگر می پرد.
• اطرافیان (برادر یا خواهر همسر، والدین، برادر و خواهر، دوستان، همکاران و …) شما را برای بازگشت به رابطه تحت فشار می گذارند.
• اگر به رابطه برگردید، مطابق میل خود رفتار نخواهید کرد.
• غرایز درونی به شما می گویند که با شوهر خود آشتی نکنید.
• شما بدون همسر یا شوهرتان احساس بهتری خواهید داشت.
• احساس میکنید از لحاظ عاطفی تحت کنترل او هستید.
• شما زندگی‌تان را بدون شوهر سابقتان و همانطور که هست، دوست دارید.

بازگشت به رابطه بعد از جدایی تصمیم بزرگی است، و نیاز به وقت گذاشتن دارد. پیشنهاد این است که مجدد با شوهر سابقتان قرار ملاقات بگذارید. اگر او نخواهد که شش ماه برای برقراری مجدد رابطه وقت بگذارد، پس او در ساختن یک پایه محکم برای زندگی زناشویی، جدی نیست.

در یک کلام…
اگر به هر دلیلی از طلاق خود پشیمان شده‌اید و هنوز به همسر خود علاقه دارید و می‌خواهید به زندگی قبلی‌تان بازگردید بهتر است قبل از هر چیز دنبال علت تمام شدن رابطه و دلایل تصمیم گیری برای بازگشت باشید. برای تصمیم درست باید علاوه بر علت جدایی، به بازسازی روابط، در نظرگیری شرایط، مشاوره و گوش دادن به ندای درونی فکر کنید و سپس با آگاهی کامل و بررسی همه جوانب به بازگشت بیاندیشید تا به نتیجه درست برسید و در آینده زندگی موفقی داشته باشید. اطلاعاتی از جمله چگونگی تصمیم گیری برای بازگشت بعد از طلاق و نکات شروع زندگی مجدد که در این مقاله ارائه شد راهکارهای کلی هستند که باید بر حسب شرایط خاص هر فرد بازنگری شود. همیار عشق در بسته آموزشی بازگرداندن عشق و ازدواج تمامی اصول و مهارت‌های مورد نیاز برای ترمیم رابطه و ایجاد بنیان های محکم برای زندگی جدید را به شما آموزش می‌دهد. شما در این کارگاه با استفاده از فایل‌های آموزشی و یک مشاور اختصاصی، راهکار‌های روانشناسی را برای بازگشت به همسر خود و بهبود رابطه‌تان را به کار می‌گیرید.
کارشناسان ما در همیار عشق آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در مورد بسته آموزش و مشاوره بازگرداندن عشق و ازدواج، هستند. برای این منظور می‌توانید با شماره 02122024728 تماس بگیرید و یا در  تلگرام و واتساپ (09035714068) پیام دهید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام مدت یک سال وپنج ماه بااصرارهمسرم (خانم) وتهدیدهای وی طلاق گرفتیم وناابن زمان دریک خانه هستیم اماالان سه هفته است که سعی دربرگرداندن وی دارم حتی پدرومادرش راضی هستند یک پسر19 ساله دارم که دچارافسردگی ایتاست واین خانم عنوان میکندکس دیگری رادوست دارداما جاهایی هم عنوان نموده که دودل هستم نمیدانم چگونه برگرپم ومن تمام مسائل راچشم پوشی کرده ام اماوی حتی حاضرنیست صحبت کند نه بامن نه باشخص ویاخانواده اش وتازه متوجه شدم که قبل طلاق با شخصی که شوهردوستش بوده ارتباط داشته وپسرم سالهاپیش این قضیه رامیدانسته اماازترسش تاامروزمخفی نگه داشته واین زن معلوم نیست به چه علت فردمذکورررارهانمیکند معلوم نیست چهاتفاقی افتاده که اون طرف به چه دلیل ایاازخانم سفته یاچک یافیلم دارد لطفاراهنمایی بفرمایید چطوراین خانم به زندگی خودبرگردد سایدهم تهدیدش کرده باشند

 • سلام
  مدت سه سال هست که از همسر خود جدا شدم و یک فرزند ۱۰ ساله دارم در این مدت یا یک آقایی در ارتباط بودم ک نهایت با شکست رابطه تمام شد و در عین سه سال همسرم اصرار به بازگشت دارن و الان خیلی پافشاری میکنن ولی من خیلی دو دل هستم ایشون میگه به اشتباهات گذشته پی برده و قصدجبران داره ولی من بخاطر این دو شکست خیلی استرس دارم و احساس دوست داشتن به ایشون ندارم ولی از ایشون بدم هم نمیاد حاضر همه تعهد بده ک ی زندگی خوب و میسازه بنظرتون چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   برای برگشتن به زندگی مشترک‌تان و پیش از ازدواج مجدد، نیاز دارید تا به زوج‌درمانگر مراجعه کنید و آسیب‌های قبلی که باعث شکست در رابطه‌تان شده است را بررسی کنید تا مجددا زندگی شما را درگیر نکند و به طلاق نرسید.

 • با سلام . مدت 8 ماهه از همسرم جدا شده ام . یک پسر 23 ساله و یک دختر 10 ساله دارم . به خاطر بددهنی ها و بد دلی ها و کنترلی بودن و فضولی در تمتم زندگی من جدا شده ام . الان توی رابطه ای با یک خانمی هستم که همسر سابقم هم در جریان این رابطه قرار گرفته . دو سوال دارم از خدمتتون . 1. من قصد بازگشت به زندگی قبلی رو به هیچ وجه ندارم و تنها هم نمیتونم زندگی کنم . هر وقت می خواهم برای ازدواج پا پیش بزارم یاد دخترم میافتم که شدیدا دلسرد از ازدواج مجدد میشم این مسئله را چطور میتونم پیش خودم حل کنم ؟ 2 . با تمام بدبختی هایی که از جانب خانم سابقم متحمل شده ام و دادخواست طلاق را ایشون تقدیم دادگاه کرده اند و تمام اثاثیه و حضانت بچه ها و حتی منزل مسکونی خودم رو در اختیارش گذاشته ام باز هم موقع فکر کردن به ازدواج مجدد دلم براش میسوزه با اینکه همه ی بدیها رو ایشون جمیعا در مورد من به کار برده بود . حالا با این احساساتم نمیتونم واقعا سر کنم و تصمیمی برای اینده ی خودم بگیرم . لطفا راهنماییم کنید . ممنون

  • سلام
   داشتن چنین احساسات ناخوشایندی و سردرگمی بعد از طلاق طبیعیه و زمان می‌بره تا افراد بتونن زندگی‌شون رو مدیریت کنن و حالشون بهتر بشه، به نظر میرسه شما هم از احساس گناه و نگرانی زیادی خصوصا نسبت به فرزندتون رنج می‌برید، بنابراین لازمه با مشاوران دوره بازگشت به زندگی بعد از جدایی صحبت کنید تا بهتون کمک کنن با شرایط جدید کنار بیایید و کنترل زندگیتون رو دستتون بگیرید. شما زمانی باید تصمیم به ازدواج مجدد بگیرید که حالتون بهتر شده باشه، از طرف مقابل‌تون شناخت مناسبی به دست آورده باشید و راجع به نوع رابطه‌اش با فرزندان‌تون به ویژه دخترتون باهاش به توافق رسیده باشید. در این صورت مشکلی برای دخترتون هم پیش نخواهد اومد.

  • سلام دوست گرامی. در مورد ازدواج مجدد شما حق تصمیم گیری دارید و دلسوزی برای همسر سابق یا دخترتان را باید با کمک مشاوره بررسی کنید چون قصد برگشت به زندگی قبل را ندارید، رابطه جدیدتان و علت گرایش شما به فرد جدید باید مشخص شود. نحوه آشنایی، ویژگی های او، آیا او حاضر به پذیرش فرزندان هست در زمانی که کنار شما هستند؟ آیا سوگ رابطه قبل تمام شده ؟ تمامی این مسائل در روند مشاوره باید بررسی شود. پس برای دریافت مشاوره نوبت مشاوره اقدام کنید.

 • سلام
  یازده روز است از همسرم به صورت توافقی جداشدیم در واقع به مدت پنج ماه جدا از هم زندگی میکردیم ولی در ارتباط با هم بودیم من تمایلی به طلاق نداشتم چون دوستش داشتم و بیشتر دوست داشتم مشکلات بینمون حل بشه اما ایشون واقعا انتظاراتی که من ازشون ازشون بعنوان همسرداشتم رو عملی نمیکردندعمده مشکلات من در سه مورد که بشدت آزارام میداد خلاصه میشد که شما در مقاله نیز بهش اشاره کردید
  ۱.حل نکردن مشکلات جزیی با گفتگو و بجای آن قهر کردن طولانی و مکررو جای خواب عوض کردن به مدت طولانی وقطع تمام وظایف تا چندین هفته این برای من بعنوان یک زن خیلی سخت بود
  ۲.مسایل مالی بهیچ عنوان من رو شریک زندگی نمیدونست و من رو در جریان مسایل مالی قرار نمیداد و اینکه حتی پولی در اختیار من نمیگذاشت به این بهانه که در ابتدای ازدواج پدرم از ایشون خواسته بودند که خونه بنام من زده شود خونه ای که نصف پولش رو پدرم و خودم داده بودیم و نصف ایشون حالا من محروم از مسایل مالی کرده بودو هر وقت میخواستم ازش این مورد حل بشه به من انگ مادیاتی بودن میزد و هر چه تلاش میکردم من شریک زندگی توام و آگاهی از این مسایل هم حق منه فقط میگفت تو مادیاتی هستی که این مسایل برات مهمه در صورتی که هر دو تحصیلکرده هستیم ولی من حس پوچی میکردم تو اون زندگی چون حس شریک بودن تو هیچ موردی رو نداشتم
  ۳.کینه ای بودن و بدترین رفتارها در برابر کوچکترین اشتباهات من مثلا اگر انتقاد من با لحن بد بود نه با داد و صدای بلند فقط لحن بد که ناشی از ناراحتی من بود به بدترین شکل قهر میکرد و اگه اعتراضی داشتم توهین به خودم و خانوادم
  اینا اساسی ترین مشکلات ما بودند که در عرض سه سال زندگی بارها ازش خواسته بودم و عملی نشد تا طلاق گرفتیم بر خلاف میل من و الان از جدایی تا الان که تقریبا ده روزه میگه من زندگیمو میخوام و میخوام برگردم به زندگی اما من پر از آسیب روحی ام و حرفهایی هم که میزنه همچنان تغییری توش نمیبینم و هچنان از خانوادم بدگویی میکنه البته فقط با پیام که من هیچ جوابی بهشون ندادم و بیشتر ناراحت شدم دلم آروم نیست لطفا راهنماییم کنید سپاس

  • سلام دوست گرامی
   بهرحال رابطه مشترکی که منجر به جدایی شده باید برای برگشت مجدد بررسی و تحلیل های درست انحام شود.از طرفی چون همسرتون تمایل به بازگشت دارند میتوانید با مراجعه به مشاور و جلسات مشاوره، مشکلات را حل کرده و سپس به رابطه برگردبد

 • سلام دوسالی هست که به خاطر مشکلاتی که باهمسرم باهم داشتیم متاسفانه هیچ سراغی ازهم نگرفتیم درحال حاضر دارم مراحل مشاوره برای طلاق رامیگذرانم اما باتوجه به همان مقاله بالا که اراءه دادید حاضرنیستم جدابشم اما همسرم درجلسات حضورپیدانمیکنن و من مستاصل شدم و راهی به جز جدایی برای من نگذاشتن
  چه جوری میتوانم ایشان راقانع کنم برای آشتی ؟

  • سلام دوست گرامی
   رابطه ای مشترک و ازدواجی که به مرحله جدایی رسیده رابطه ای حساس و اسیب پذیر بوده و باید جدی بررسی شود.هر دو نفر باید صحبت کنند و از دلایلی که باعث درخواست طلاق شده گفتگو کنند.مطمئنا از طریق سوال و پاسخ مجازی راه به جایی برده نمیشود .سعی کنید مشکلات رابطه را پیدا کنید و سهم خودتان را نیز مشخص کنید و در صدد رفع آنها باشید
   سپس با همسرتان گفتگو کنید و با مراجعه به مشاوره متخصص خانوده سعی در حل مشکلات و ایجاد رابطه مجدد کنید

 • با اهدا سلام.
  اگر همسر سابق من در طی فرآیند شروع درخواست طلاق که منجر به طلاق و جدایی نیز شد با شخص دیگری در ارتباط بود و کماکان به این رابطه ادامه می دهد می توان امیدوار بود که بعد از 21 سال زندگی مجدد رجوع داشته باشد؟
  واضح تر بپرسم اگر ایشان در حال حاضر رابطه ای را شروع کرده آیا امکان دارد به زندگی گذشته اش فکر کند یا همه چیز به طور قطعی تمام است.

  • سلام دوست گرامی
   تحقیقات نشان داده است که درصد بالایی از ارتباط هایی که به جدایی ختم می شود دوباره به بازگشت می انجامد اما انچه مهم است رفتارشما در این دوران هست.باید تغییر کنید و اشتباهاتتان را پذیرفته باشید. صحبت کردن با همسرتان و اعلام اینکه اشتباهات خودتان را پذیرفته اید اما نباید از ضعف شما نشانه ای داشته باشد. مورد مهم دیگر این است که بپذیرید که ایشان بهرحال با شخصی در ارتباط هستند و ممکن هم هست این رابطه جدی شود.پس در عین قبول کردن اشتباهاتتان،قوی و مستقل باشید

مقالات مرتبط