چرا اختلاف سنی در ازدواج مهمه؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا اختلاف سنی در ازدواج مهمه؟

این بستگی به شما و شریک عاطفی تون داره. قطعا برای ازدواج، فقط سن مهم نیست. نمیتونیم بگیم که حتما همه ی کسانی که سنشون زیاده، عاقل هستن و پختگی لازم برای ازدواج رو دارن و کسانی که سنشون کمه، حتما آمادگی ازدواج ندارن. اینها بستگی به هر فرد داره و شما باید ریک عاطفی تونو بررسی کنین تا انتخاب درست رو انجام بدین.

در همه ی روابط مهمه؟

در میزان فعالیت، تاثیر داره

با افزایش سن، میزان فعالیت، انرژی و تمایل به بیرون رفتن و گردش هم کم‌تر میشه. نباید شریک عاطفی‌تون رو طوری انتخاب کنین که بیش از اندازه فعال باشه اما شما دوس نداشته باشین خیلی فعالیت کنین، یا برعکس. باید با هم همخوانی داشته باشین و شخصیت شبیه به هم داشته باشین تا بتونین با هم کنار بیاین.

در بچه دار شدن تاثیر داره

شاید شما میخواین در آینده بچه داشته باشین اما چون شریک عاطفی‌تون از شما خیلی بزرگتره، نمیخواد در اون سن ‌دار بشه و میگه دیره یا در خانم‌ها، ممکنه سنش طوری باشه که از لحاظ پزشکی هم نتونه باردار بشه و خطرناک باشه. در این صورت، سن شریک عاطفی‌تون خیلی مهمه.

در تصمیم‌گیری برای ازدواج تاثیر داره

ممکنه شریک عاطفی‌تون در گذشته ازدواج کرده و طلاق گرفته و دیگه نمیخواد دوباره همون راه رو بره چون میترسه و نمیتونه از انتخابش کاملا مطمئن بشه. در این موقعیت، شما با مشکلی بسیار بزرگ روبه‌رو هستین. پس برای اینکه این مشکل براتون پیش نیاد، از اول آشنایی، هدف رابطه‌تون رو به صورت جدی، مشخص کنین.

  با چه مردانی ازدواج نکنیم (پسر نامناسب برای ازدواج)

 در سبک زندگی تاثیرگذاره

ممکنه شریک عاطفی‌تون عادت‌هایی داشته باشه که شما دوست نداشته باشین، مثلا پرخوری میکنه یا سیگار میکشه و شما از این کارهاش متنفرین. در این صورت، هرچقدر سن او کمتر باشه، زودتر میتونه عادات بدش رو ترک کنه اما هرچقدر سنش زیاد باشه، چون بالغ‌تر شده، دیرتر میتونه عادات بدش رو ترک کنه یا حتی شاید اصلا نتونه ترکشون کنه.

 معاشرت کردن با دوستاش

اگر براتون خیلی مهمه که با دوستاش معاشرت کنین و بتونین باهاشون صمیمی باشین، پس ممکنه براتون مشکل ایجاد بشه اگر اختلاف سنی تون زیاد باشه. چون اگر او از شما خیلی بزرگ تر باشه، احتمالا بیشتر دوستاش همسنش هستن و شاید براتون خسته کننده باشه، در جمعه باشین که همه از شما خیلی بزرگ تر هست و این باعث بشه که نتونین با اونها راحت باشین.

 ارتباط احساسی

معمولا افراد، هرچقدر که بزرگ تر میشن، احساساتشون رو کمتر بروز میدن و بیشتر تصمیماتشون رو بر اساس عقل و منطق میگیرن. باید بررسی کنین که شما و شریک عاطفی تون در زمینه ی احساسات، چطور عمل میکنین. با هم همخوانی دارین یا نه؟ اگر مثلا شما زیاد احساساتی باشین اما او نباشه مشکل و دلخوری پیش میاد و در آینده نمیتونین همدیگه رو خوب درک کنین.

 طول عمر

بهتره که شریک عاطفی تون از شما خیلی بزرگ تر باشه چون به همون نسبت از سال با هم بورن شما کم میشه. حتی ممکنه او به دلیل سنش، مبتلا به بیماری باشه که شما نخواین با فردی که اون بیماری رو داره، زندگی کنین. پس به این نکات هم توجه کنین که بالا بودن سن، ممکنه چه شرایطی رو برای اون فرد ایجاد کنه که برای شما دوست داشتنی نباشه.

  راه‌های جذب دوست پسر (وابسته و دیوانه کردن مرد)

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

4 مشکل رایج در رابطه+راه حل

4 مشکل رایج در رابطه+راه حل رابطه، گاهی آرومه و گاهی پرتلاطم ممکنه گاهی رابطه‌تون در آرامش کامل به سر ببره اما گاهی مثل دریای طوفانی، درگیر امواج پرتلاطم بشه.

مطالعه»

به بلوغ عاطفی نرسیدین اگر…

به بلوغ عاطفی نرسیدین اگر… نشونه‌های اینکه، هنوز از لحاظ عاطفی، بالغ نیستین 1) بیش از حد نیازمند تایید و توجه از طرف دیگران هستین. 2) انتقادپذیر نیستین. 3) زود

مطالعه»