8 باور درست درباره ازدواج

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 باور درست درباره ازدواج

8 باور درست درباره ازدواج


توقع زیاد=شکست در ازدواج

این باور درسته که توقعات زیاد باعث شکست در ازدواج میشه. برای ماندگاری یک رابطه و داشتن ازدواج پایدار و موفق، تلاش شما هم به اندازه تلاش شریک عاطفی‌تون مهمه. همینطور که قبل از ازدواج باید در انتخاب همسر، خیلی دقت کنین، بعد از ازدواج هم باید دقت کنین که همیشه برای حفظ رابطه‌تون تلاش کنین و همه چیز رو از طرف مقابل توقع نداشته باشین.

ازدواج، دوای هیچ دردی نیست

ازدواج هرگز باعث درمان بیماری‌های روانی و عقده‌های درونی نمیشه. قبل از ازدواج، ابتدا باید همه بیماری‌های روانی و…. درمان بشن و بعد ازدواج صورت بگیره چون ممکنه در زندگی مشترک، بیماری یا رفتار بد و نامناسب بیشتر بشه و حتی باعث جدایی بشه. مثلا کسی که اعتیاد داره، با ازدواج درمان نمیشه.

ازدواج، هدف نیست

این طرز فکر وجود داره که به هر قیمتی که شده باید حتما ازدواج کرد. همین باعث میشه که افراد زیادی، تن به ازدواج با شخص نامناسب و اشتباه بدن.

همه مشکلات، حل شدنی نیستن

بعضی از مشکلاتی که در زندگی مشترک پیش میاد، ممکنه قابل حل نباشن. در این صورت باید با گفتگو به توافق برسین و با مشکل کنار بیاین.

حتی زوج های موفق هم با هم دعوا میکنن

بله درسته! فرق شون با دیگر زوج ها اینه که، میدونن چطور با هم بحث بکنن و به نتیجه برسن، مهارت گفتگو و مهارت خوب شنیدن رو بلدن، میتونن همدیگه رو درک و مشکلات رو حل کنن یا به توافق برسن.

زوجین مکم همدیگه نیستن، حامی همدیگه هستن

هر یک از زوجین، افراد عاقل و بالغی هستن و وظیفه شون اینه که در مسیر زندگی شخصی و زندگی مشترک، حامی و پشتیبان همدیگه باشن و به همدیگه انگیزه بدن.

  چه مدت پس از تمام شدن یک رابطه، می‏توان رابطه جدید شروع کرد؟

نمیشه شریک عاطفی‌تونو تغییر بدین!

بعضی از افراد تصور میکنن که بعد از ازدواج میتونن رفتارهای اشتباه طرف مقابل رو اصلاح کنن و تغییرش بدن اما این، تصور اشتباهیه. اگر خودش نخواد تغییر کنه، چه قبل از ازدواج و چه بعد از ازدواج، هرگز تغییر نمیکنه!

دخالت‌های زیاد خانواده‌ها درست نیست

گاهی مشورت کردن با خانواده‌ها، خوبه اما اینکه همیشه برای حل مشکلات‌تون ازشون کمک بگیرین یا خودشون بیش از حد در زندگی مشترک شما دخالت کنن، درست نیست و میتونه تاثیر منفی روی زندگی و رابطه‌تون بذاره. بهتره مشکلات رو خودتون به همراه همسرتون حل کنین.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط