15 نشانه خواستگار خسیس (چطور بفهمم نامزدم خسیسه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

15 نشانه خواستگار خسیس (چطور بفهمم نامزدم خسیسه)

افراد خسیس معمولا زندگی شادی ندارد و از داشته های خود لذتی نمی‌برند و به همین دلیل است که پسر خسیس، پسر مناسبی برای ازدواج ویژگی خساست مشکلات عمیق تری را نیز در زندگی مشترک به دنبال خواهد داشت، خواستگاری که در جلسات آشنایی هزینه نمیکند و خساست به خرج میدهد، یعنی برای رابطه عاطفی و در نتیجه برای شما ارزش زیادی قائل نیست. او همه چیز را مجانی و بدون هزینه میخواهد، حتی شما را. تشخیص خواستگار یا نامزد خسیس در جلسات آشنایی کار دشواری نیست، چرا که مردان خسیس نشانه های رفتاری و کلامی دارند که این ویژگی را بر ملا میکند. در این مقاله از “همیار عشق” شرح میدهیم چطور میتوانید در جلسات خواستگاری و ملاقات آشنایی تشخیص دهید نامزدتان خسیس است یا خیر.

توجه داشته باشید که نباید فرد اقتصادی را با فرد خسیس اشتباه گرفت. زیرا همانطور که خساست و بخیل بودن ویژگی منفی برای نامزد و همسر است، نداشتن مدیریت اقتصادی و ولخرجی بی حد و مرز نیز میتواند بسیار مشکل ساز باشد.
نکته بسیار مهم دیگر این است که در تشخیص خواستگار خسیس، لازم است وضعیت اقتصادی و معیشتی پسر را نیز در نظر بگیرید. مسلما مردی که در حال حاضر وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد،‌ نمیتواند برای شما زیاد ولخرجی کند، اما این موضوع نشانی بر خساست او نیست. بلکه آنچه اهمیت دارد این است که او برای شما ارزش قائل باشد و هرآنچه در توان دارد صادقانه دریغ نکند

نشانه های خواستگار یا نامزد خسیس


به طور کلی اگر خواستگار یا نامزد شما در جلسات آشنایی تعدادی از نشانه های زیر را دارد، احتمالا با مرد خسیسی روبرو هستید: 

اصرار دارد ملاقات در مکان های ارزان قیمت برگزار شود

مردان خسیس معمولا اصرار دارند قرار ملاقات در مکان هایی مثل پارک و کوه برگزار شود. آن ها هرچند توان مالی مناسبی داشته باشند اما همیشه بهانه ای برای فرار کردن از رستوران و کافه دارند، تا مبادا هزینه اضافه ای در این مکان ها بر آن ها تحمیل شود.

همچنین مردان خسیس ارزان‌ترین رستوران‌های شهر را می‌شناسند و دایره‌المعارف متحرکی از ارزان‌ترین و “باحال‌ترین” مکان‌هایی هستند که همه چیز آنجا ارزان است. هر بار که او پیشنهاد می‌دهد جای جدیدی را امتحان کنید، می‌توانید حقوق یک سالتان را شرط ببندید که این مرد بخیل یک رستوران ارزان‌تر پیدا کرده است. او حاضر است کیلومترها راه برود و انرژی و زمان زیادی را هدر بدهد تا بتواند برای خرید اجناس مورد نظرش کمی تخفیف بگیرد.  

من که میل ندارم، شما چطور؟

پسری که در جلسات آشنایی میگوید “من میل ندارم چیزی بخورم” یا “قبل از آمدن به ملاقات چیزی خوردم و الان سیر هستم”، معمولا پسر خسیسی است که صرفا میخواهد خرج غذا روی دستش نماند. او با گفتن این جملات شما را نیز برای سفارش غذا در رودربایسی قرار میدهد تا چیزی سفارش ندهید.این نوع بهانه ها معمولا ساختگی هستند چرا که وقتی یک نفر می‌داند که قرار است بیرون غذا بخورد، چرا خودش را در خانه سیر کند؟ اگر نامزدتان شما را برای صرف غذا به رستوران دعوت کرده باشد، طبعاً باید خودش را برای پرداخت هزینه‌ی آن نیز آماده کند. غذا خوردن در کنار شریک آینده‌ی زندگی تجربه‌ای دلنشین است، اگر خواستگارتان هر بار به بهانه‌ای از زیر بار غذا خوردن درمی‌رود، بدانید که باید خودتان را برای زندگی با یک مرد خسیس و تنگ‌نظر آماده کنید.

قبول می‌کند که شما صورت حساب را پرداخت کنید

هیچ چیز بدتر از مردی نیست که شما را دعوت می‌کند و ناگهان وقت پرداخت صورت حساب یاد بحث “برابری زنان با مردان” می‌افتد. درست است که بانوان عصر مدرن می‌توانند مخارج زندگی خودشان را تامین کنند و حتی شاید با خودتان فکر کنید که با چه مرد دوست داشتنی و راحتی آشنا شده‌اید که برخلاف مردان دیگران پرداخت دنگی صورت حساب را توهینی به غرور مردانه‌اش نمی‌داند، اما قاعده‌ی کلی در جلسات آشنایی این است که هر کس دعوت کرده، باید هزینه را هم پرداخت کند.

  نادیده گرفتن احساسات و نیازها توسط همسر (احساس نادیده گرفته شدن)

شما همیشه میتوانید به حکم رعایت ادب کیف پول خود را درآورده و تعارف کنید که اینبار صورت حساب را پرداخت میکنید. اما پذیرفته شدن این تعارف از طرف پسر، مخصوصا در جلسات اولیه آشنایی اصلا نشانه خوبی نیست و میتواند یکی از نشانه های بارز خساست مرد باشد.

عمدا کیف پولش را فراموش می‌کند

جا گذاشتن کیف پول برای یک بار قابل قبول است. البته هر پسری که سرش به تنش بیارزد، از قرار گرفتن در چنین موقعیتی از خجالت آب می‌شود. اما فراموش کردن مکرر کیف پول علامت این است که با مردی خسیس، بی‌توجه، وابسته یا ترکیبی از این سه طرف هستید. اگر خواستگارتان دائماً پول را فراموش می‌کند، احتمالاً این فراموشکاری او در آینده برایتان دردسرساز خواهد شد. یک مرد عاشق یادش می‌ماند که پول همراه داشته باشد تا بتواند با آن نیازهای معشوقش را برآورده کند.

از بن تخفیف برای پرداخت استفاده می‌کند

درست است که ملاقات های آشنایی در رستوران و کافه میتواند هزینه هایی برای پسر به همراه داشته باشد. اما استفاده از بن تخفیف در این جلسات به دور از ادب و نشانه ای از خساست است. اگرچه مسلما خرید با بن تخفیف به خودی خود مشکلی ندارد، اما اهمیت جلسات خواستگاری و آشنایی بیشتر از آن است که کسی بخواهد برای هزینه های آن به فکر گرفتن تخفیف باشد. علاوه بر این شما بعد از ازدواج فرصت کافی برای استفاده از این بن ها را خواهید داشت، پس بهتر است حداقل فعلا فکر آن را از سرتان بیرون کنید.

همیشه فقط چایی سفارش می‌دهد

در جلسات اولیه خواستگاری مشکلی ندارد دعوت به صرف چایی در کافی شاپ,

اما اگر او بعد از پشت سر گذاشتن جلسات اولیه باز هم پول بیشتری خرج نمی‌کند، وقتش است که از خودتان بپرسید او چقدر برای هم‌نشینی با شما ارزش قائل است. همچنین یک نامزد خسیس ممکن است به شما پیشنهاد دهد یک وعده غذایی را با هم شریک شوید.

شریک شدن پیش‌غذا یا دسر با نامزد خیلی هم عاشقانه و رمانتیک است، اما غذای اصلی چطور؟ شریک شدن غذای اصلی نشانه‌ی این است که این مرد خسیس برنامه دارد تا چیزهای بسیار بیشتر و مهم‌تری، مانند زمان، انرژی، تمام صورت‌حساب‌ها و … را هم در آینده‌ی نزدیک تقسیم کند.

بیش از حد چانه می‌زند

ساعت‌ها چک و چانه زدن اصلاً برای افراد خسیس مهم نیست. آنها بسیار صبورند و با سماجت‌شان می‌توانند از هر فروشنده‌ای تخفیف بگیرند. تنها زمانی که مردان خسیس از سرنوشت‌شان رضایت کامل دارند، وقتی است که یک نفر دیگر برای پرداخت صورتحساب پیشقدم می‌شود.

مسلماً نمی‌خواهید با مردی قرار آشنایی بگذارید که همیشه حرفی برای گفتن به مدیریت دارد. این مردان تنگ‌نظر وقتی پای پول به میان می‌آید، مو را از ماست بیرون می‌کشند و حساب یک قران و دو زار را هم دارند. این خساست علامت هشداری است که نشان می‌دهد خواستگارتان خصوصیات منفی دیگری هم دارد. وقتی یک نفر همیشه در تقلای گرفتن تخفیف بر روی جنسی است که واقعاً جای تخفیف ندارد، این خساست نشانه‌ی آن است که چنین مرد تنگ‌نظری هیچ وقت به حق خودش قانع نیست.

  خواستگاری دختر از پسر برای ازدواج

با هدیه خریدن برای شما مشکل دارد

هرچند اگر جلسه اول آشنایی بدون تهیه گل یا شیرینی از سوی خواستگار برگزار شود الزاما به معنی خسیس بودن پسر نیست، اما اگر در جلسات بعد نیز هیچ خبری از یک شاخه گل نباشد، میتوانید نتیجه بگیرید که با پسر خسیسی روبرو هستید.

نفرت داشتن از خرید هدیه نیز علامت دیگر خساست است. مردان خسیس مهارت بالایی در بهانه تراشیدن برای نخریدن هدیه دارند و معتقدند که خرید هدیه هدر دادن پول است. آنها خطابه‌های طولانی و غرایی را در مذمت خریدن هدایای مادی که به مرور زمان بی‌ارزش می‌شود و مهم بودن احساس قلبی ایراد می‌کنند. جشن تولد، سالگرد و مناسبت‌های خاص ناراحت کننده‌ترین و تنش‌زاترین زمان‌ها برای مرد خسیسی است که به دنبال راهی برای فرار از پول خرج کردن می‌گردد. اگر نامزدتان حتی روز تولد یا ولنتاین هم برای شما هدیه نمی‌خرد و دست خالی به دیدن‌تان می‌آید، به خسیس بودن او ایمان بیاورید. حتی ممکن است یک مرد خسیس وقتی مجبور به هدیه دادن شود، کادوی قدیمی یک نفر دیگر را کادوپیچ کند و از طرف خودش به شما و دیگران بدهد.

یکی از مسائل مهم در ازدواج، هم کفو بودن اقتصادی دختر و پسر است. وقتی دختر و پسر از نظر سطح اقتصادی خانوادگی در یک سطح نباشند، مسلما در رابطه عاطفی و زندگی مشترک با مشکلاتی مواجه خواهند شد که الزاما به علت خساست پسر نیست. افراد با سطح مالی و اقتصادی متفاوت، طبیعتا ممکن است توقعات مالی و سبک زندگی متفاوتی داشته باشند.

اصرار دارد شما شاغل باشید

مسلما یک مرد خسیس ترجیح میدهد با زن شاغل ازدواج کند نه زنی خانه دار. البته اینکه مردی تمایل داشته باشد همسرش شاغل باشد الزاما به معنی خساست او نیست، اما اگر روی حقوق شما حساب کند و از شروط او برای ازدواج شاغل بودن شما باشد باید کمی به دست دل و باز بودن خواستگارتان شک کنید.
اگر خواستگارتان اصرار دارد که از میزان درآمدتان، وضعیت مالی خانواده تان و آینده نگریهای اقتصادیتان باخبر شوید، بهتر است با احتیاط بیشتری پیش بروید. البته این تحقیقها و کنجکاویها هیچ اشکالی ندارد، اما اگر خواستگارتان دائماً از این سوالها میپرسد، بهتر است بیشتر دقت کنید.

لباس های کهنه و تکراری می‌پوشد

مردان معمولاً چندان اهل خرید نیستند و خودشان را برای خرید لباسهای جدید به دردسر نمیاندازند، اما اگر کمد لباسهای نامزدتان تداعی کننده ی اصطلاح “لباسهای عمری” است، باید به دست و دلبازی او شک کنید.
اگر خواستگار یا نامزدتان وضعیت مالی خوبی دارد، اما به ندرت لباس جدیدی برای خودش میخرد، مطمئن باشید آدم خسیسی است که در آینده برای شما هم لباسهای نو نخواهد خرید.
کمد لباسهای نامزدتان آنقدر پر از اجناس کهنه است که بیشتر شبیه انبار یک محتکر است، اما او برخلاف محتکرها تمام این لباسهای از مد افتاده را با کفشهایی میپوشد که دست کمی از کفشهای میرزا نوروز ندارد.
بعید نیست که این مرد خسیس از همسر آینده اش توقع داشته باشد تا او هم چنین رفتاری را در پیش بگیرد و قدر پول را بداند.

به ماشینش توجه کنید

مردان عاشق ماشینند، پس به ماشین خواستگارتان توجه کنید. ماشین یک مرد تنها محلی است که با رضایت خاطر حاضر است برای آن پول خرج کند. نکته ی ظریف اینجا است که ممکن است ماشین قدیمی باشد، اما این مرد خسیس از آن به خوبی مراقبت کرده باشد و ماشین در وضعیت خوبی باشد. بررسی های گسترده نشان داده است که مردان خسیس ماشین بسیار ارزان قیمتی را میخرند، اما با آن مانند جواهرات قیمتی رفتار میکنند.

  اختلاف قد در ازدواج(با خواستگار کوتاه قد ازدواج کنم یا نه؟)

ترجیحا تاکسی سوار نمی‌شود

اگر با مرد خسیسی که ماشین ندارد، قرار آشنایی بگذارید، باید خودتان را برای پیاده روی های طولانی آماده کنید. او همه چیز را دربارهی فواید پیاده روی برای سلامتی میداند.
پس اگر هر بار که با هم بیرون میروید، او ترجیح میدهد که به جای تاکسی گرفتن شما را به پیاده روی، به عنوان یک ورزش مفرح ترغیب کند، به دست و دلبازیاش شک کنید.
همچنین یک مرد خسیس برای سفرهای طولانیتر اتوبوس را که ارزانترین روش حمل و نقل عمومی است، انتخاب میکند. برای یک مرد پول دوست اصلاً مهم نیست که ساعتها منتظر رسیدن اتوبوس بماند تا به این ترتیب بتواند چند هزار تومنی صرفه جویی کند.

درمورد مسائل مالی بیش از حد صحبت می‌کند

مرد خسیس دائماً از وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود کسب وکار شکایت میکند تا هیچ کس از او انتظار هیچ کمکی نداشته باشد.
اگر خواستگار شما همیشه دربارهی درآمد بالایش صحبت میکند، اما آب از دستش نمیچکد و این درآمد را خرج خودش یا شما نمیکند، به احتمال زیاد خسیس است. علاوه بر این اگر او دوستانش را به خاطر خرید هدایایی مانند گوشی تلفن برای همسرشان مسخره میکند و لقبهای بدی به آنها میدهد، انتظار نداشته باشید که این مرد ناخن خشک هدیهای برایتان بخرد.

مکالمه تلفنی را به سرعت تمام می‌کند

افراد خسیس معمولا دقت زیادی دارند تا مبلغ قبض تلفن همراهشان زیاد نشود. به همین خاطر اصلا دور از ذهن نیست که وقتی او با شما تماس میگیرد تمام تلاشش بر این باشد که مکالمه را کوتاه تر کند و به سرعت خداحافظی کند تا هزیه زیادی بر او تحمیل نشود. همچنین اگر در شبکه های اجتماعی برای نامزد خسیستان کلیپ یا موسیقی بفرستید، احتمالا متوجه خواهید شد علاقه ای به مصرف حجم بسته اینترنتی برای این موارد ندارد و آن را بیهوده میداند.

به کسی کمک مالی نمی‌کند

اگر متوجه شدید که خواستگارتان علیرغم داشتن وضعیت مالی خوب، به والدین و خواهرها و برادرهایش رسیدگی نمیکند، بدانید که با یک مرد خسیس طرف هستید. همچنین اگر شما دچار مشکل مالی شدهاید و او میتواند به شما کمک کند، اما ترجیح میدهد که شما را به دعا کردن دعوت کند، در خساست او شک نکنید.


یک خواستگار خسیس اصرار دارد ملاقات در مکان های ارزان قیمت برگزار شود. در رستوران او خودش چیزی سفارش نمیدهد تا شما هم در رودربایسی بمانید و بگویید میل ندارد. در کافه او معمولا فقط یک چایی سفارش میدهد. اگر به نامزد خسیستان تعارف کنید که صورت حساب را پرداخت کنید، او خواهد پذیرفت، حتی ممکن است گاهی کیف پولش را به عمد فراموش کند تا شما هزینه را پرداخت کنید.
مرد خسیس ترجیحا از بن تخفیف استفاده میکند یا اینکه بیش از حد با دیگران چانه میزند. تا وقتی مجبور نباشد سوار تاکسی نمیشود و ترجیح میدهد پیاده یا نهایتا با اتوبوس در شهر سفر کند. مرد خسیس اگر ماشین داشته باشد، به ماشینش زیاد رسیدگی نمیکند.
از دیگر نشانه های خواستگار خسیس این است که لباس های کهنه و تکراری میپوشد، برای شما گل و هدیه نمیخرد، مکالمه تلفنی را به سرعت تمام می‌کند و اصرار دارد شاغل باشید. همچنین درمورد مسائل مالی بیش از حد صحبت می‌کند و به کسی کمک مالی نمی‌کند.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام
  من به مدت 2سال هست که با همکارم آشنا شدیم و به قصد ازواج ارتباط داریم.خانواده ها هم در جریان هستند.اما خانواده من مخالفت کردند. اما مساله ای که نگرانم کرده این هست که این آقا در این 2سال برای من هیچ هدیه ای نگرفته.فقط یه دونه دستبند سنگی بود و یه کتاب قدیمی از خودش.
  البته ابتدا وضع مالیش خوب نبود اما الان هر دو معلم هستیم و به استقلال رسیدیم.باز هم نخریده.چند بار بهش گفتم; اما میگه من چون تجربه دوستی نداشتم برای همون بلد نیستم چه مواقعی باید برات خرید کنم; یا اینکه به دلایلی که شهرمون از هم جداست, من براش هدیه ای رو سفارش آنلاین دادم . اما ایشون هنوز نه. بهم گفت من سفارش آنلاین دوست ندارم و باید ببینم تا بگیرم.
  سلیقه خرید هم ندارم برای همون نمیدونم برات چی بخرم.
  بهش گفتم خب من الان میخوام یه لباس خوشگل بگیرم.گفت اما من تمایل ندارم برات لباس بگیرم چون دوست دارم برام از همه زوایای لباس تو تنت عکس بگیری.چون دوست دارم توو تنت ببینمش.
  بعد کلی صحبت از اینکه نمیشه باج گرفت برای هدیه گرفتن و… . قیمت لباس رو ازم پرسید و 110 تومان به حسابم ریخت.
  به تازگی هم این حرف رو میگه که دوست دارم اگر من نیاز عاطفی تو رو که هدیه خریدن هست برطرف کنم, میخوام نیاز جنسیم هم قبل ازدواج رفع بشه و با یه سری فلسفه بافیها خودش رو محق میدونه که نگیره و فقط در این صورت بگیره.
  من حتی بهش هم گفتم نیازی به هدیه ندارم, هدیه گرفتن میزان ارزش و اهمیت رابطه و فرد مقابل رو نشون میده.
  اما هیچ تعییری در نظرش ندیدم.این مورد اخیر بسیار فکرم رو مشغول کرده و بهش گفتم یعنی فقط کسی که نیازت رو رفع کنه براش باید خرج کنی؟ اونم گفت نه; اما هر دومون نیازهایی داریم.حالا که قبل ازدواج نمیشه, بعد ازدواج این نیازهارو برطرف میکنیم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید و بگید آیا این نشونه های خساست هست یا نه؟
  البته کلا زیاد هم برای خودش خرید نمیکنه و لباس های رنگ و رو رفته شو دور نمیندازه. حتی یه کیفی که دسته اش کنده شده بود رو هم با اینکه من همونجا براش کیف خریدم, اون خراب رو با خودش برد خونه. نمیدونم چیکار کنم.

  • سلام دوست گرامی
   هدیه گرفتن یکی از نشانه‌های توجه کردن است اما تمام آن نیست.
   اما درباره شرط گذاشتن ایشان که باید نیاز جنسی برطرف شود تا هدیه خریداری شود، ناپختگی او را نشان می‌دهد.
   پیش از اینکه برای ازدواج اقدام کنید، توصیه اکید داریم که به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید؛ چون این نشانه‌ها باید حتماً به صورت دقیق بررسی شود.

 • سلام
  مطالب سایتتون رو خوندم و حس میکنم مواردی که ذکر کردین کامل نیست
  چون من یه نامزدی داشتم که اصلا تو دوران آشنایی خسیس نبود و هیچ کدوم از این موارد بالا رو نداشت
  اما بعد از عقد کم کم عوض شد
  و به حدی رسید که برای خودش دوست داشت خرید کنه اما برای من نه ، موضوع خرید برای من که میشد هی دست دست میکرد یا میگفت تو همینو فعلا داری یا غیر مستقیم میگفت با پول بابات بخر تا پول پس انداز کنیم و هی بهونه میاورد
  و خداروشکر سر مسائل دیگه ای بهم خورد

  ممنون میشم راهنماییم کنید تا تو ازدواج بعدیم به همچین مشکلی برنخورم

  • سلام دوست گرامی
   ممنون از توجه شما، البته که در یک مقاله تمامی نشانه‌ها را نمی‌شود ذکر کرد.
   اما در مورد نامزد سابق شما، باید به چند نکته توجه کنیم. تغییر در دوره عقد ممکن است به عوامل متعددی مربوط باشد، مثلا اینکه ایشان با تغییر ازدواج هنوز کنار نیامده باشند و بلد نباشند که برای همسر هم باید خریدی انجام دهند.
   یا دلیل دیگر دیدن نوع انتخاب شما برای خرید کردن است که از چه الگویی برای خرید استفاده می‌کردید. مثلا عادت داشتید از پاساژهای گران‌قیمت خرید کنید و یا وقتی تخفیف خورده است؟
   مشکلات دوره عقد خصوصا در زمینه مالی نیاز به مهارت‌آموزی دارد تا بتوانید با شرایط پیش آمده انعطاف بیشتری داشته باشید و اقدام برای حل مساله کنید.
   برای اینکه به مشکل مشابه در آینده دچار نشوید، حتما از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید. این نوع مشاوره به شما کمک می‌کند تا از انواع خصوصیات رفتاری و اخلاقی خودتان و طرف‌ مقابل اطلاعات کسب کنید و با شناخت بیشتری برای ازدواج اقدام کنید.

 • سلام من خودم میدونم که ادم خسیسی هستم وهمه علائم خساست روهم دارم میشه لطف کنیدوبگیدچطوراین مشکلم رو حل کنم که این خصلت خسیس بودن بدجور داره منو اذیت میکنه؟

  • سلام دوست گرامی
   برای حل این مشکل باید با مشاور صحبت کنید تا در ابتدا رفتارهای شما مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و سپس ریشه این مشکل پیدا شود. ممکن است شما از خزج کردن احساس اضطراب کنید و ریشه این مشکل شما اضطراب باشد.

 • با شخصی آشنا شدم که راجع به حقوق پدر ومادرم سوال میپرسه از آذرماه تا به حال دوبار منو ناهار دعوت کرده هیچ کادویی نخریده
  هربار که بیرون میریم میگه من اهل اصرار نیستم هرچی میخوای خودت بگو در پاسخ به ایشون گفتم منم آدمی نیستم به کسی بگم برای من خرید کن ولی باز تغییری ایحاد نشد خودم شاغل بودم که یک ماه بیکار شدم
  بهش گفتم فکر میکنم خسیس هستی میگه بعداز ازدواج کارت حقوقیم دست خودت هست
  عنوان کردم رسم ما اینه خونه و ماشین به نام خانوم باشه قبول کرد اما آیا تضمینی برای این حرفش هست؟
  سطح درآمد بالایی نداره
  برای خرید وسایل جهیزیه اون قسمت از خرید که به عهده ایشون هست با توجه با گرونی انگار مشکل داره میگه با توجه به هزینه عروسی سخته گفتم پشیمون شدی میگه هم آره هم نه
  الان هیچ قسطی نداره یکبار ازدواج کرده جدا شده اما من قبلا ازدواج نکردم قبول کرد با همسر سابقش صحبت کنم دلیل جدایشو بپرسم خودش گفت دلیل جدایمون این بود من با بچه دار شدن مخالف بودم چون شرایطشو نداشتیم و همچنین دخالت های خانواده خودش البته من هنوز با خانوم سابقش صحبت نکردم یکبار راجع بهش صحبت کردم فکرش پیش اون رفت
  گفتم الان اگر باز خانوادت تو زندگی ما دونفر دخالت کنن چی؟ گفت دیگه اجازه نمیدم
  آیا تضمینی برلی این حرف ها هست ؟
  آیا هنوز خانوادشو در جریان نگذاشته من کار درستی میکنم وسایلمو دارم تهیه میکنم؟
  البته اگر ایشون هم نشه با کس دیگه بخوام ازدواج کنم من باید وسایلمو بخرم که بعد همه رو باهم نمیتونم بخرم
  هرروز بعد از تایم کاری باشگاه میره و بعد از تایم باشگاه همدیگرو می بینیم
  با داشتن رمز گوشیش در آینده مشکل داره میگه همسر سابقم گوشیمو چک میکرد اگر بدونم از روی حساسیت نمیخوای رمزو بهت میدم
  الان واقعا نمیدونم چه تصمیمی باید بگیرم؟ آیا همیشه میخواد منوبا زندگی و اخلاق همسر گذشتش مقایسه کنه؟

  • سلام دوست گرامی.مواردی که مطرح کردید از جمله: ازدواج قبلی ایشان، درخواست ایشان برای بچه دار نشدن، خساست و…. از جمله مسائلی است که باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرید و نوع نگاه ایشان به مقوله ازدواج مشخص شود. آیا شما با این موضوعات و درخواست های ایشان مشکلی ندارید؟ مشاوره پیش از ازدواج می تواند باعث آشنایی بیشتر شما با ایشان شود. برای دریافت مشاوره می توانید از همیار عشق نوبت بگیرید.

  • سلام دوست گرامی
   نوع واکنش های ایشان در موارد مختلفی مثل ترافیک، در صف منتظر ماندن، مخالفت با یک دیدگاه و یا نظر ایشان، می تواند تا حدودی مشخص کند که آیا ایشان عصبی هست یا خیر. اما در مورد خساست باید ببینید آیا او می تواند به راحتی از پول و درامد خودش لدت ببرد؟ می توانید از مشاوره همیار عشق نوبت بگیرید تا شرایط شما و طرف مقابل بیشتر بررسی شود.

 • سلام.
  وقتتون بخیر. میخواستم یکم راجع به خساست هم صحبت کنید. خصوصیات افراد خسیس و … . کسی که هدیه سخت می‌گیره یا اصلا نمی‌خره و وقتی باهاش خرید می‌کنی دست به جیب نمی‌شه، خسیس نیست؟
  چطور باید از نامزد یا فرد مورد علاقت پول گرفت بدون اینکه ناراحت بشه؟

  • دوست عزیز
   سلام

   اینکه فرد مقابلتون خسیسه یا نه از متن شما پیدا نیست؛ اما بزارید کمی در مورد خرج و مخارج در دوران آشنایی صحبت کنم، احتمالا جواب سوالتون رو می‌گیرید.

   اولین چیزی که مهمه، عنوان رابطتونه. آیا شما رابطه متعهدانه‌ای با هم دارید یا نه؟ در یه رابطه آشنایی ساده، شاید از روی ادب گاهی پسرها به قول شما در هنگام خرید بهتره دست به جیب بشن یا هدیه بخرن، اما به طور کلی وظیفه‌ای در این مورد ندارند .
   اما در مورد نامزدی یا ازدواج، مساله مالی خیلی به تعهدات دو طرف بر می‌گرده. به طور کلی، از لحاظ فرهنگی مسئولیت مالی خانواده به دوش آقایون هست اما در همه خانواده‌ها و نه برای همه زوجین. زمانی می‌گن مسئولیت مالی به دوش آقایونه که خانم‌ها هم مسئولیت خونه رو به عهده بگیرن. پس، اگه ایشون نامزدتون هست، بهتره قبل از هر چیزی، این موضوع رو در میون بزارید و وظایف و تعهداتتون رو تقسیم کنید.
   پس، این خساست یا عدم خساست، خیلی خیلی به نوع رابطتتون و تعهداتی که دارید برمی‌گرده. شما می‌تونید در جلسه‌ای راجع به این مسائل حرف بزنید.

   و اما یه نکته به خود شما بگم؛ پیشنهاد می‌کنم در صورت امکان سعی کنید به استقلال مالی برسید و برای خودتون منبع درآمدی پیدا کنید. این مساله خیلی روی کیفیت رابطتتون می‌تونه تاثیر بزاره.

مقالات مرتبط

نمی‌تونم بهش پیام ندم …

 “ببخشید … دیگه تکرار نمی‌شه“ ممکنه این سناریو برای شما هم اتفاق افتاده باشه که یکی دو روز بعد از به هم خوردن رابطه، وقتی چشماتون از بس گریه کردید

مطالعه»