چطور دختر دست نیافتنی باشیم تا یک مرد راحت به دستمان نیاورد؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور دختر دست نیافتنی باشیم تا یک مرد راحت به دستمان نیاورد؟

حتما خیلی شنیده‌اید برای اینکه مردی را به خود علاقه‌مند کنید و جذبش کنید، لازم است برای او دست‌نیافتنی باشید. اما منظور از دست‌نیافتنی بودن برای مردان چیست! آیا باید به او بی‌محلی کنید و از او فاصله بگیرید؟ آیا باید او را تشنه بگذارید و ابراز علاقه‌های او را بی جواب بگذارید؟ بهتر است ابتدا معنای دست نیافتنی بودن از دید مردان را برای‌تان بیان کنیم و بعد تکنیک‌هایی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید ویژگی‌های یک دختر دست نیافتنی را در خود تقویت کنید.

دست‌نیافتنی بودن چه چیزهایی نیست؟


معمولا زنان به دنبال دست‌نیافتنی بودن برای مردان هستند تا آنها را به خود علاقه‌مند سازند، اما اغلب راه را اشتباه می‌روند و در واقع مرد مورد علاقه‌شان از خود دور می‌کنند. مهم‌ترین دلیلش این است که دست‌نیافتنی بودن را با چیزهای دیگری اشتباه می‌گیرند. دست‌نیافتنی بودن با مواردی که در ادامه گفته می‌شود، یکی نیست:

بی‌محلی کردن 

منظور از دست‌نیافتنی بودن، بی‌محلی کردن نیست. هیچ‌کس دوست ندارد از طرف دیگران نادیده گرفته شده یا به او بی‌محلی شود. فرد مورد علاقه شما هم از این قانون مستثنی نیست. این که پاسخ تلفن‌هایش را ندهید یا تلاش‌هایش برای نزدیک شدن به خودتان را نادیده بگیرید، او را در طول زمان دلسرد، و شما را از هدف‌تان دور می‌کند.

فاصله گرفتن 

گاهی افراد در ابتدای یک رابطه یا زمانی که قصد دارند فردی را به خود علاقه‌مند کنند شروع به فاصله گرفتن و سرد نشان دادن خود می‌کنند. در این حالت طرف مقابل به این نتیجه می‌رسد که هر چه برای نزدیک شدن به شما تلاش کند فایده ندارد. شما توجهی به او ندارید یا آدم سرد و بی احساسی هستید.

بی‌احترامی یا کوچک کردن مرد

همان‌طور که شما دوست ندارید مورد بی‌احترامی قرار بگیرید، هیچ‌کس دیگری هم این را نمی‌پسندد. اما متاسفانه گاهی زنان برای اینکه خود را دست‌نیافتنی نشان دهند شروع به بی‌احترامی یا کوچک کردن فرد مقابلشان می‌کنند. یکی از نیازهای اصلی هر رابطه سالمی احترام است. بنابراین اگر فرد مقابل‌تان حس کند  در رابطه با شما احترامی دریافت نمی‌کند، علاقه‌ای برای نزدیک شدن به شما نخواهد داشت. تنها درصورتی یک نفر جذب بی‌احترامی می‌شود که عزت‌نفس پایینی داشته یا از سلامت روان برخوردار نباشد. حتما شما نمی‌خواهید چنین فردی را جذب خودتان کنید.

ایجاد حس رقابت با صحبت کردن از مردان دیگر

ممکن است برخی از دوستان به شما توصیه کنند که با صحبت کردن از مردان دیگر در مقابل فرد مورد علاقه‌تان، به او نشان دهید که طرفداران زیادی دارید! اما این‌کار حس خوبی را در برای مردان ایجاد نمی‌کند. همان‌طور که اگر مردی بخواهد با صحبت از سایر زنان حسادت شما را تحریک کند یا خودش را فرد جذابی نشان دهد. شاید بتوان گفت مهم‌ترین ویژگی‌های یک رابطه رمانتیک، انحصاری بودن آن است. این رفتار، انحصاری بودن و امنیت رابطه فعلی شما یا رابطه‌ای قرار است ایجاد شود را خدشه‌دار می‌کند و طرف مقابل‌تان برای نزدیک شدن به شما به شک می‌افتد.

  دعوای کثیف و غیر منصفانه در رابطه

فراموش نکنید شاید رفتارهای ذکر شده در بالا در کوتاه‌مدت جذابیت‌های موقتی برای شما ایجاد کند و یا شاید کسانی را بشناسید که با این به اصطلاح تکنیک‌ها توانسته‌اند فردی را به خود علاقه‌مند سازند. اما اگر به دنبال یه رابطه سالم و پایدار و همچنین فرد سالم و مناسبی هستید این روش‌ها دردی از شما دوا نمی‌کنند.

معنای صحیح دست‌نیافتنی بودن 


منظور از دست‌نیافتنی بودن در واقع ارزشمند بودن شما است. همه انسان‌ها از جمله شما به خودی خود ارزشمند هستند اما گاهی این ارزشمندی را فراموش می‌کنید یا نمی‌توانید آن را به دیگران نشان بدهید. در واقع دست‌نیافتنی بودن برای یک مرد یعنی به او نشان دهید که چقدر ارزشمندید و خودتان هم به این موضوع واقف هستید. همه افراد به دنبال داشتن چیزهای ارزشمند هستند. طبیعی است که در یک رابطه نیز به دنبال فرد ارزشمندی برای خود باشند. وقتی مردی، زنی را ارزشمند بداند، برای به دست آوردنش زحمت بیشتری می‌کشد زیرا داشتن یه شریک عاطفی ارزشمند به او احساس خاص بودن می‌دهد. موضوعی که برای هرکسی به ویژه مردان جذاب است. در واقع شما باید با ارزشمندی و دست‌نیافتنی بودن خود، مرد مورد علاقه‌تان را به چالش بکشید. اما چطور؟

خودتان باشید 

وقتی شما سعی در نقش بازی کردن داشته باشید، به طور ضمنی به دیگران القا می‌کنید که به اندازه کافی خودتان را قبول ندارید. سعی کنید در رابطه صداقت داشته باشید و خود واقعی‌تان را به طرف مقابل نشان دهید. سانسور کردن و مخفی­ کردن واقعیت‌هایی در مورد خود، در طولانی مدت امکان‌پذیر نیست و رفته‌رفته از خود فردی با اعتماد به نفس پایین به طرف مقابل‌تان ارائه می‌دهید.

روی احساسات واقعی‌تان سرپوش نگذارید

 از مواردی که زنان فکر می‌کنند باید آن را مخفی کنند تا جذاب‌تر به نظر برسند، احساسات‌شان به فرد مقابل است. سعی نکنید احساسات واقعی‌تان را مخفی کنید. اگر این کار را به شیوه درست و متعادلی علاقه‌تان را ابراز کنید، لازم نیست بابت آن احساس نگرانی کنید. نشان ندادن عدم علاقه به کسی که دوستش دارید و نقش بازی کردن بار زیادی را بر دوش شما می گذارد، با آن‌چه واقعا حس می‌کنید متفاوت است. همچنین اگر از رفتاری از طرف مقابل‌تان ناراحت می‌شوید به طور واضح به او بگویید و احساس ناخوشایندتان راابراز کنید. فکر نکنید اگر ناراحتی‌های‌تان را بروز دهید او دلزده می‌شود. شما با این کار به او نشان می‌دهید که برای احساساتان ارزش قائلید . ضمن اینکه باید بدانید ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها را نمی‌توان مدت زیادی مخفی کرد.

برای زندگی خود هدف داشته باشید 

سعی کنید اهداف و مسیرتان را در زندگی مشخص کنید و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشید. هدفمند بودن یعنی می‌دانید به دنبال چه چیزی در زندگی هستید و این موضوع هم در انتخاب یک فرد متناسب با خواسته‌هایتان به شما کمک می‌کند و هم ارزشمندی شما و اهداف‌تان را برای دیگران مشخص می‌کند.

  از تنهایی خسته شدم (چطور می‌توانم از مجردی بیرون بیایم)

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

یک فرد با اعتماد به نفس می‌تواند در همه عرصه‌های زندگی، از جمله رابطه عاطفی، بسیار موفق‌تر عمل کند. یک دختر با اعتماد به نفس جذابیت خیلی بیشتری برای مردان دارد و می‌توان گفت مهم‌ترین ملاکی که یک دختر را دست‌نیافتنی می‌کند اعتماد به نفس و عزت نفس اوست. به ویژه در ملاقات‌های اولیه اعتماد به نفس می‌تواند کلید جذابیت و دست‌نیافتنی شدن شما باشد.

استانداردهای خود را حفظ کنید 

هر فرد برای یک رابطه خوب، استانداردهایی در ذهن خود دارد. افرادی که استانداردهای بالاتری برای رابطه و طرف مقابل‌شان دارند، افراد جذاب‌تری به نظر می‌رسند، زیرا خود را لایق یک رابطه خوب می‌دانند. هرچند این استانداردها فقط نباید در کلام شما باشد و باید آن را در عمل هم نشان دهید.

سریعا او را اولین اولویت خود قرار ندهید

بیشتر افراد وقتی با فرد جدیدی آشنا می‌شوند در همان چند هفته اول، او را به یکی از بالاترین اولویت‌های زندگی خود، حتی بالاتر از دوستان، خانواده، تناسب اندام و حرفه خود تبدیل می‌کنند. این کار اشتباهی است، چرا که شما با اینکار به او می‌گویید در زندگی‌تان چیزی مهم‌تر از او ندارید. اشتباه نکنید، معلوم است که در هر رابطه خوب، شریک عاطفی‌تان باید از اولویت‌های مهم شما باشد، اما این اتفاق باید رفته‌رفته و در صورت تناسب او با معیارهای شما بیفتد. در واقع او برای اینکه اولویت مهم زندگی‌تان شود، باید خودش را به شما اثبات کند.

به سلامت خود اهمیت دهید

فردی که برای سلامت خود اهمیت قایل است حتما خود را فرد ارزشمندی می‌داند. اهمیت قائل شدن برای تغذیه، برنامه‌های ورزشی و همچنین سلامت روان از جمله این موارد است. در قرارهایی که با شریک عاطفی‌تان دارید حتما به ملاک‌ها و استانداردهایی که در زمینه تغذیه دارید پایبند بمانید. اهمیت برنامه‌های سلامتی  ورزشی‌تان را برای طرف مقابل جا بیاندازید. مثلا وقت باشگاه رفتنتان را به سینما رفتن با او اختصاص ندهید، برای سینما وقت دیگری پیدا کنید.

حتما بخوانید

به او ضمانت ندهید که همیشه و تحت هر شرایطی با او خواهید ماند

یک مرد باید بداند که هر چقدر دختر مورد علاقه‌اش متعهد بوده  به او علاقه‌مند باشد، هنوز دلایلی وجود دارد که ممکن است او را از دست بدهد. این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما برای داشتن جذابیت طولانی مدت اساسی است. فرد مورد نظر شما باید احساس کند و به این نتیجه برسد که اگر نتواند احترام شما را حفظ کرده و به خواسته‌هایتان توجه کند، به یقین و با قدرت ترکش خواهید کرد. یک زن دست نیافتی همیشه رابطه و وفاداری خود را از بالاترین حد حفظ می‌کند، اما هرگز آنقدر زیاده‌روی نمی‌کند که احترام خود را از بین ببرد. رعایت این مورد حتی در نزدیک‌ترین رابطه‌ها نیز باعث ایجاد فضایی سالم می‌شود و حس دست نیافتنی بودن و جذابیت را حفظ می‌کند.

  کی و چطور بهش ابراز علاقه کنم؟

در دست‌نیافتنی شدن زیاده‌روی نکنید 

یادتان نرود هدف شما از ابتدا علاقه‌مند شدن طرف مقابل‌تان و ایجاد و حفظ یک رابطه خوب بود. اما گاهی زیاده‌روی در اینکه خود را فردی خاص و دست‌نیافتنی نشان دهید باعث می‌شود رابطه یا طرف مقابل را از دست دهید. مثلا برخی افراد برای اینکه نشان دهند به سادگی به دست نمی‌آیند، سعی می‌کنند لباس‌های گران‌قیمت بپوشند یا روی ظاهرشان بیش از حد تمرکز می‌کنند، و در این صورت ممکن است فرد مورد علاقه‌تان فکر کند نمی‌تواند نیازهای شما را تامین کند و بنابراین از شما فاصله بگیرد.

حقیقت این است که مردان چیزی را دوست دارند که بدانند بعد از تلاش کردن می‌توانند آن را بدست آورند. دست نیافتنی بودن به معنای تبدیل شدن به زنی که فقط بر روی اولویت‌های شخصی خود سرمایه گذاری می‌کند نیست. باید مراقب باشید وارد حوزه “به شدت مستقل بودن” و “به هیچ مردی نیاز نداشتن” نشوید، زیرا گاهی آنقدر دست‌نیافتنی می‌شوید که مردان حتی جرات تلاش کردن را به خود نمی‌دهند.  در این صورت همچنان برای طرف مقابل‌تان جذاب به نظر می‌آیید اما او شما را بسیار بالاتر از سطح خود می‌بیند و ترجیح می‌دهد برای به دست آوردن یا حفظ شما تلاشی نکند.

علاقه‌مند کردن جنس مخالف یا شریک عاطفی در رابطه‌ای که تازه شروع شده، یکی از دغدغه‌های اکثر افراد است و توصیه‌های زیادی نیز به این منظور وجود دارد. یکی از راهکارهایی که در این مواقع، اغلب به افراد به ویژه دختران توصیه می‌شود، این است که برای مرد مورد علاقه‌شان دست‌نیافتنی جلوه کنند. اما  دست‌نیافتنی بودن یعنی چه؟ بسیاری ممکن است دست‌نیافتنی بودن را با رفتارهایی مانند بی‌محلی کردن، فاصله گرفتن، بی‌احترامی و کوچک کردن طرف مقابل و یا تحریک حس رقابت و حسادت او اشتباه بگیرند. اما باید دانست این رفتارها نه تنها باعث علاقه‌مند کردن فرد مورد نظرتان نمی‌شود، بلکه بیشتر او را دلزده می‌کند. دست‌نیافتنی بودن در واقع همان احساس ارزشمندی و نشان دادن آن به طرف مقابل است. یعنی اینکه شما برای خود، نیازها، احساسات و خواسته‌های‌تان ارزش قائلید و از طرف مقابل‌تان هم همین را می‌خواهید. در واقع او باید برای رسیدن به شما به چالش کشیده شده و تلاش کند. شما با رعایت نکاتی از جمله نشان دادن خود واقعی و ابراز راحت احساسات‌تان، حفظ استانداردهایتان، اهمیت به سایر اولویت‌هایتان در زندگی و اهمیت به سلامت خود می‌توانید فرد دست‌نیافتنی به نظر برسید. فقط مراقب باشید که در  دست‌نیافتنی شدن زیاده‌روی نکنید چرا که در آن صورت نمی‌توانید به فرد مورد علاقه‌تان نزدیک شوید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

دیگه دوستم نداره؟

دیگه دوستم نداره؟ خیلی گیر میده اگر مدام میخواد با شما سر مسائل جزئی و کم اهمیت بحث و دعوا کنه، یعنی دوستتون نداره. کسی که تلاش نمیکنه مشکلات رو

مطالعه»