چطور با دختر مورد علاقم صحبت کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور با دختر مورد علاقم صحبت کنم؟

مرد قدرتمند کیه؟

یکی از ویژگی‌های اصلی جذابیت در مردان، قدرتمندیشونه! اما الان دیگه این قدرت‌مندی با اون چیزی که قدیم گفته می‌شد فرق داره. در گذشته مردان باید با زور بازو از خانوادشون حمایت می‌کردن، اما جامعه شهرنشین امروزی دیگه خیلی به زور بازو احتیاج نداره، بلکه نیاز به قدرت ذهنی داره؛ به عبارت دیگه مردانی که قدرت ذهنی بالاتری دارند، جذابیت بیشتری دارند.

قدرت ذهنی یعنی چی؟

طبق پژوهش‌های جدید، مردانی که توانایی ارتباطی بالاتری داشته باشند، از مردانی با هیکل ورزشکاری یا حتی خوش‌قیافه، جذاب‌تر تلقی می‌شن. به عبارت دیگه، ممکنه مردان خوشتیپ و خوش‌قیافه در برخورد اول بتونند فرد مقابل رو جذب کنند، اما به طور کلی، توانایی ارتباطی و کلامی در جذب دخترها حرف اول رو می‌زنه.

چطور با یک دختر حرف بزنم؟

با توجه به چیزهایی که گفته شد، بهتره یک آقا علاوه بر اینکه اصول کلی ارتباطی رو یاد بگیره، برای جذابیت بیشتر، می‌تونه با کمک پژوهش‌های انجام شده، اصول ارتباطی با خانم‌ها رو هم یاد بگیره. اینطوری در تعاملاتش با دختری که دوست داره موفق‌تره و راحت‌تر می‌تونه اون فرد رو به خودش جذب کنه. اما این اصول چی هستند؟

گوش بدید

آدم‌ها با حرف زدن با یکدیگر صمیمی‌تر می‌شن و این صمیمیت عموما ایجاد علاقه می‌کنه. حالا چطور با خانم‌ها صحبت کنید: اولا گوش کردن به حرف‌های خانم‌ها خیلی مهمه؛ چرا؟ چون به طور کلی آقایون تمایل دارن وقتی ازشون سوالی می‌شه، فورا راه‌حل بدن؛ اما خانم‌ها معمولا این رو نمی‌خوان. بیشتر وقت‌ها سوال کردن یه جور فکر کردن و در عین‌حال برقراری تعامل با فرد مقابله!

  مدت آشنایی قبل از ازدواج (آشنایی پیش از ازدواج)

صحبت رو ادامه بدید

حرف زدن‌های آقایون تقریبا در بیشتر وقت‌ها معطوف به هدفه! یعنی به خاطر هدفی که دارن، صحبت می‌کنن؛ اما برعکس، خانم‌ها به خاطر خود حرف زدنه که با دیگران صحبت می‌کنن. به همین دلیل، هر جمله‌ای که می‌گن، می‌تونه شروعی باشه برای صحبت جدید. اگه آقایون این نکته رو بدونند، خیلی راحت‌تر می‌تونن گفت‌وگوشون رو با خانم‌ها ادامه بدن. 

با اعتماد به نفس صحبت کنید

خانم‌ها به دلیل اینکه باید برای مادر شدن آماده بشن، نسبت به آقایون نگاه تیزبینانه‌تری در مورد زبان بدن دارند؛ پس خیلی خوب علائم کمبود اعتماد به نفس و اضطراب رو متوجه می‌شن. از اونجایی که قدرتمندی یکی از ملاک‌های جذابیته، بهتره تلاشتون رو بکنید تا این نشانه‌ها را در هنگام گفت‌وگو نداشته باشید؛ مثلا صحبت کردن با تن صدای بلند (البته نه خیلی)، یکی از فاکتورهای اعتماد به نفسه. 

با سرعت آروم حرف بزنید

یکی دیگه از نشانه‌های اضطراب و عدم اعتماد به نفس، تند تند صحبت کردنه. اگه زمانی که با خانم‌ها صحبت می‌کنید، تند تند حرف بزنید، به فرد مقابل این نشونه رو می‌دید که شما خیلی از حرف‌هایی که می‌زنید مطمئن نیستید و به علاوه، به شدت مضطربید. شما می‌تونید آرام و شمرده حرف زدن رو تمرین کنید و در اون ماهر بشید.

 آآآآآآ

گاهی وقت‌ها آدم‌ها برای اینکه فرصت بخرند و به حرف بعدیشون فکر کنند از آواهایی مثل: “آآآآآ”، “ااام” و … استفاده می‌کنند. تکرار زیاد این آواها در میون صحبت کردن، نشون از این داره که یا شما مضطربید یا حواستون به گفت و گو نیست، چون دائم مجبورید به خودتون یادآوری کنید که چی بگید. حالا دلیلش هر چی که باشه، یه جور مانع ارتباطیه.

  چرا روابطم دووم نداره؟

هدایت گفت‌وگو رو به دخترها بدید

برای شروع ارتباط، بهتره که هدایت بحث رو به دخترها بدید؛ چون اولا دخترها معمولا عاشق حرف زدن هستند و این کار باعث می‌شه که احساس کنند شما چه شنونده خوبی هستید! دوما، شما اینطوری اضطرابتون از گفت‌وگو می‌ریزه و می‌تونید برای دفعات بعدی خودتون رو آماده کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط