پشیمانی بعد از جواب رد دادن به خواستگار(برگرداندن خواستگار)

خواستگاری-دختر-از-پسر-برای-ازدواج
خواستگاری دختر از پسر برای ازدواج
شهریور ۶, ۱۳۹۷
دعا-برای-باز-شدن-بخت
دعای باز شدن بخت دختر مجرد (گشایش بخت و سریع آمدن خواستگار)
شهریور ۷, ۱۳۹۷
پشیمانی-بعد-از-رد-کردن-خواستگار
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پشیمانی بعد از جواب رد دادن به خواستگار ممکن است برای بسیاری از دختران اتفاق بیفتد. .احساس پشیمانی بعد از رد کردن درخواست ازدواج یا خواستگاری می‌تواند به صورت افسردگی، احساس گناه و سرزنش در شخص نمایانگر شود. همچنین مطالعات نشان می‌دهد احساس پشیمانی می‌تواند سلامت جسم را نیز با تاثیر بر هورمون‌ها و کاهش ایمنی بدن در خطر قرار دهد. این موضوع در بلند مدت به سلامتی را به خطر انداخته و کیفیت زندگی و روابط بعدی را پایین می‌آورد. مهم نیست به چه دلیل خواستگار خود را رد کردید، اگر بعد از رد کردن خواستگار  فکر می‌کنید جواب منفی به او اشتباه بزرگی بوده و دنبال راهی برای برقراری ارتباط و بازگردادن او هستید، یا اینکه فقط به دنبال راهی هستید که از این احساس و افکار منفی نجات پیدا کنید شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می‌کنیم. در مقاله پیش رو به بررسی دلایل پشیمان شدن بعد از جواب منفی به خواستگار و روش‌های برگرداندن خواستگاری که رد کرده‌اید می‌پردازیم.

دلایلی پشیمانی بعد از جواب رد به خواستگار


احساس پشیمانی بعد رد کردن خواستگار ممکن است دلایل منطقی یا غیرمنطقی متنوعی داشته باشد. آگاهی به این موضوع که چرا احساس پشیمانی می‌کنید به شما کمک می‌کند در برابر این احساس چه تصمیمی بگیرید. رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود بعد از دادن جواب منفی به درخواست ازدواج یک پسر احساس پشیمانی کنید ، شامل موارد زیر می‌شود:

در دادن جواب منفی عجله کرده‌اید

احتمال پشیمانی در دخترهایی که بدون کسب شناخت کافی از طرف مقابل، به درخواست ازدواج جواب منفی می‌دهند بسیار زیاد است. هیچکس کامل و بی‌عیب و نقص نیست، اگر شما با دیدن اولین نقطه منفی در طرف مقابل و در نظر نگرفتن وجوه مثبت او سریعا تصمیم به رد خواستگار بگیرید احتمالا در آینده پشیمان خواهید شد.

قرار نیست ما به طور کامل شبیه طرف مقابلمان باشیم و در هیچ موردی با او اختلاف نظر جزئی نداشته باشیم. اگر به دنبال شخص کامل و بی‌عیب و نقص هستید و به همین خاطر خواستگار را رد کرده‌اید شما احتمالا پشیمانی را تجربه خواهید کرد. و نه تنها درمورد خواستگاری بلکه در روابط آینده هم با مشکل مواجه خواهید شد. چراکه شما از هرنوع اختلاف و تضادی اجتناب می‌کنید و در هر رابطه‌ای میزانی اختلاف و تضاد وجود دارد.

تصمیمتان از روی غرور بوده

غرور باعث مرگ بسیاری از روابط شده است. گاهی اوقات به خاطر وجود ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی یا ظاهری ، احساس خودبزرگ بینی زیادی در فرد ایجاد می‌شود . غرور زیاد عاملی برای از دست دادن فرصت ازدواج و شروع یک ارتباط سالم خواهد شد و به خاطر از دست دادن این فرصت‌‌ها، احتمال اینکه پشیمانی به سراغتان بیاید زیاد است.

“خواستگار خوب” را به امید “خواستگار ایده‌آل” رد کرده‌اید

یکی از تبعات کمال گرایی بیش از حد در انتخاب همسر، احساس پشیمانی خواهد بود. اگر به دنبال شخصی رویایی به عنوان “نیمه گمشده” برای ازدواج هستید فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد. از دست دادن فرصت ازدواج با یک خواستگار خوب ممکن است دوباره نصیب شما نشود و حسرت و پشیمانی را در آینده برایتان به ارمغان بیاورد.

به خاطر ادامه تحصیل یا شرایط شغلی جواب منفی داده‌اید

برخی از دختر خانم‌ها زمانی که در حال ادامه تحصیل هستند یا به خاطر موقعیت شغلی که دارند برای چندین سال ازدواج خود را به تعویق می‌‌اندازند و به خواستگاران خود بدون معطلی جواب منفی می‌دهند. درصورتیکه ممکن است بعد از فراغت از تحصیل یا کار دیگر موقعیت‌های ازدواجی که در گذشته داشتند برای آن‌ها تکرار نشود.

به سبب حرف و نظر دیگران از تصمیم خود پشیمان شده‌اید

ممکن است شما در زمان رد کردن خواستگار دلایل منطقی خاصی داشته باشید و از تصمیم خود مطمئن باشید. اما بعد از مدتی اطرافیان شما را برای جواب منفی دادن به خواستگارتان سرزنش کنند. این موضع باعث می‌شود به تصمیم خود شک کنید و خواستار بازگشت خواستگار شوید. لازم است در این مواقع به دلایل اولیه خودتان رجوع کنید و در صورتی که باتوجه به معیارهای شما، این دلایل منطقی و قابل قبول‌اند به حس پشیمانی خود در اثر مورد سرزش واقع شدن توسط دیگران بها ندهید.

چطور خواستگارم را برگردانم؟


شاید شما هم با این پرسش روبرو باشید که اگر بعد از جواب منفی به خواستگار پشیمان شده‌ام، چطور خواستگارم را برگردانم؟

وقتی صحبت از ازدواج است، ریسک کردن برای بدست آوردن کسی که به او علاقه‌مند هستیم تا حدی می‌تواند مجاز باشد. به این معنی که تا جایی که عزت نفس و شان شما زیر سوال نرود، می‌توانید عوض شدن نظرتان در مورد جواب منفی داده شده را اعلام کنید و  نظر طرف مقابل را در این مورد جویا شوید. زیرا در این شرایط تنها پشیمان بودن و دست روی دست گذاشتن به تنهایی نمی‌تواند چیزی را حل کند و چه بسا بعدها دختر حسرت بخورد که چرا هیچ اقدامی در این مورد انجام نداده بود.

بهترین راه در این شرایط این است که از واسطه خواستگار کمک بگیرید تا به صورت غیرمستقیم موضوع را با پسر یا خانواده او مطرح کند، البته واسطه شما باید فردی مورداعتماد و کاربلد باشد! در غیر این صورت شاید نتواند منظور شما را به درستی بیان کند و نتیجه خوبی نخواهد داد. کسی که به عنوان واسطه قصد برگرداندن خواستگار را دارد باید سعی کند قبل از هر چیز شرایط را بررسی کند. زیرا ممکن است پسر در طول این مدت با فرد دیگری برای ازدواج آشنا شده باشد و در این صورت مطرح کردن موضوع پشیمان شدن دختر از جواب منفی به خواستگار، اصلا درست نیست. پس در قدم اول اطمینان از اینکه پسر رابطه جدید را شروع نکرده است واجب است. در قدم دوم واسطه باید در صورت امکان به صورت غیرمستقیم نظر پسر را برای معرفی دوباره دختر به او جویا شود، درواقع باید از پسر و خانواده‌اش بپرسد که اگر دختری که خواستگاری کرده بودید نظرش تغییر کرده باشد، آیا شما همچنان مایل به آشنایی برای ازدواج هستید یا خیر؟ لازم است واسطه در لحن و گفتار، زیر سوال نرفتن شأن و آبرو دختر و خانواده‌اش را در اولویت قرار دهد. و در صورت مخالف بودن پسر و خانواده‌اش با مساله خواستگاری مجدد و آشنایی بیشتر، به آن‌ها اصرار بیش از حد نکند.

اگر نمی‌توانید شخص مناسبی را واسطه کنید و خودتان راه ارتباطی دارید (مثلا همکار یا همکلاسی هستید) می‌توانید سیاست‌مندانه با تحسین و تایید او،  نظر مثبت خود را درمورد ازدواج اعلام کنید. باید به او نشان نظر منفی شما در مورد ازدواج با او تغییر کرده است و به این نتیجه رسیده‌اید که قضاوت درستی درمورد او نداشته‌اید. اگر مفهوم را رسانده‌اید و او متوجه نیست یا اقدامی نمی‌کند، شاید دیگر قصد ازدواج با شما را ندارد و بهتر است دیگر فکر خود را درگیر این مسئله نکنید و برای بازگرداندن او اصرار و پافشاری نداشته باشید. در صورت داشتن سوال یا تجربه در مورد پشیمان شدن بعد از رد کردن خواستگار می‌توانید در “پرسش و پاسخ” با ما در ارتباط باشید.

در یک کلام...

همه افراد ممکن است با حس پشیمانی بعد از رد کردن خواستگار مواجه شوند. پشیمانی الزاما اتفاق بدی نخواهد بود چراکه شما می‌توانید اشتباهات گذشته خود را بشناسید و سعی کنید این اشتباهات را در روابط بعدی و برای فرصت‌های دیگر ازدواج تکرار نکنید. ضمن اینکه باور داشته باشید هیچ تصمیمی کاملا اشتباه یا کاملا درست نیست و شاید شما در شرایطی که در آن بودید درست ترین تصمیم  را گرفته باشید. اما اگر فکر می‌کنید دلایلی که به خاطر آن خواستگار خود را رد کرده‌اید منطقی نبوده است و احساس پشیمانی شما بجاست، شاید لازم باشد برای برگرداندن خواستگارتان اقدامی بکنید. برای این کار می‌توانید با کسب مهارت‌های ارتباط عاطفی و بالا بردن آگاهی در این زمینه، برای بازگرداندن دوباره او تلاش کنید.

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

2 دیدگاه ها

 1. مینا گفت:

  خواستگاری داشتم که با وجود علاقه شدید بین هردو خودم بهش جواب نه گفتم به این دلیل که احساس کردم خسیسه و حالا بعد از یکماه بسیار پشیمانم چون هیچ کس رو تا به حال تا این اندازه دوست نداشتم. هیچ واسطه و آشنایی این وسط وجود ندارد و دیگر اورا ندیدم با اینکه اون خیلی علاقه داشت اما چون از زبان خودم نه را شنید دیگر مثل دفعه های قبل نتونست اسرار کنه. حالا نمیدونم چیکار کنم اگه مادرم با مادرش بخاد تماس بگیره خیلی سبک میشم ؟ تازه مادرم چی بگه بهشون ؟ و اینکه من باید باهاش بازهم رفت و آمد کنم خودم نمیدونم جوابم صددر صد مثبت بشه بعداز رفت و آمدها یا نه ؟

  • رادیو عشق گفت:

   سلام دوست عزیز
   نیازی نیست به صورت مستقیم رابطه را برگردانید. اگر از ایشان شماره تماسی دارید فقط جرقه یک ارتباط را بزنید طوری که قصد شما از پیام دادن دقیقا مشخص نباشد که میخواهید ایشان را برگردانید یا فقط یک سوال در ذهن داشتید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X