همیار عشق

مشاوره تلفنی و آنلاین در ترکیه(مشاوره فارسی زبان در استانبول)

مشاوره روانشناسی در ترکیه (مشاور فارسی زبان در استانبول، آنتالیا و آنکارا)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

مشاوره روانشناسی در ترکیه (مشاور فارسی زبان در استانبول، آنتالیا و آنکارا)

نرخ افسردگی و اضطراب در بین مهاجران بالا و قابل توجه است. این مسئله می‌­تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از تغییر محیط و تنها شدن تا جدایی از عزیزان و اتمام رابطه عاشقانه و تطابق با محیط جدید. تغییر همیشه نیازمند آمادگی روحی و ذهنی است و برای تقویت این آمادگی باید مهارت‌­هایی داشته باشیم که گاهاً در اثر کسب تجارب شخصی به تنهایی قابل حصول نیست و در مواردی برای حل مسائل نیازمند دریافت راهنمایی از شخصی جز خودمان هستیم. پر واضح است که هر چه زودتر به حل مشکل اقدام کنیم و از روانشناسی ایرانی و فارسی زبان که آشنا فرهنگمان باشد کمک بگیریم نتیجه مطلوب­‌تری بدست می‌­آوریم. در حال حاضر رادیوعشق امکان ارتباط با روانشناس فارسی زبان برای مهاجران و ایرانیان مقیم ترکیه در شهر های استامبول، آنتالیا، ازمیر و آدانا را فراهم کرده است.

چه زمانی باید به مشاوره روانشناس ایرانی و فارسی زبان در ترکیه مراجعه کرد؟


زمان مراجعه به مشاور

استرس، اضطراب و مشکل تطابق با محیط جدید  

آن دسته از افرادی که به تازگی به ترکیه مهاجرت کرده‌­اند در معرض مشکلاتی از قبیل، احساس تنهایی شدید و نداشتن هم صحبت، دلتنگی دوری از خانواده و عدم پذیرش محیط جدید، دوری از همسر و یا رابطه عاشقانه خود، و ارتباط با افراد جدید هستند. در صورتیکه هر یک از این مشکلات را دارید الان بهترین زمان برای ارتباط گرفتن با یک مشاور فارسی زبان است.

درخواست شروع رابطه، پاسخ به درخواست رابطه عاشقانه 

درخواست شروع یک رابطه عاشقانه برای فردی که خارج از کشور زندگی می­‌کند ممکن است از جانب یک فرد ایرانی و یا خارجی باشد. هر کدام از این موارد که باشد سختی خاص خود را دارد که این بدلیل تفاوت فرهنگی و آداب زندگی در آن کشور است و قطعاً برای به خوبی سپری کردن آن باید مشورت گرفت. در این مورد می­‌توان از یک مشاور خانواده کمک گرفت.

  طرح‌واره درمانگر کیست (طرح‌واره درمانگر خوب در تهران)

مشکلات مربوط به رابطه 

وقتی با هم حرف نمیزنید 

اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که چالش‌های بسیاری از رابطه‌ها از مشکلات ارتباطی سرچشمه می‌گیرد. مشاور می‌تواند روش‌های جدیدی را برای تسهیل ارتباط به زوجین پیشنهاد بدهد. وقتی راه‌های ارتباطی به بن‌بست می‌رسد، به سختی می‌توان کشتی زندگی را به مسیر درستش برگرداند.

وقتی با هم حرف میزنید، اما حرفهای خوبی به هم نمیزنید 

وقتی با هم حرف میزنید، اما حرفهای خوبی به هم نمیزنید به مشاور مراجعه کنید

هر آنچه که باعث شود همسرتان احساس کند که مورد قضاوت و بی‌احترامی قرار گرفته است، خجالت بکشد، احساس ناامنی کند یا بخواهد گفتگو را تمام کند، مصداقی از ارتباط منفی به شمار می‌آید. لحن نامناسب نیز می‌تواند نوعی ارتباط منفی باشد، چون به جز گفته‌هایتان، لحن گفتارتان هم مهم است. ارتباط منفی می‌تواند به سوءاستفاده عاطفی و ارتباط غیرکلامی منجر شود.

وقتی از حرف زدن میترسید 

وقتی حتی از مطرح کردن موضوع با همسرتان می‌ترسید، باید به مشاور مراجعه کنید. موضوعاتی که از بیانشان واهمه دارید، می‌تواند هر چیزی باشد، از رابطه جنسی و مادیات گرفته تا عادت‌های کوچک آزار دهنده‌ای که غیرقابل تحمل شده‌اند. مشاور به زوجین کمک می‌کند تا با صراحت درباره مشکلاتشان حرف بزنند و متوجه منظور یکدیگر بشوند.

وقتی رازهایی را از همسرتان پنهان میکنید

شکی نیست که هر دو طرف رابطه حق دارند حریم خصوصی خودشان را داشته باشند، اما وقتی رازهایی را از شریک زندگیتان پنهان می‌کنید، مسلماً مشکلی در رابطه‌تان وجود دارد.

وقتی به خیانت فکر میکنید یا در حال خیانت هستید

خیال‌پردازی کردن درباره خیانت نشانه خطری است که اعلام می‌کند شما به دنبال چیزی متفاوت از داشته‌های فعلیتان هستید. هرچند خیانت لزوماً به معنای پایان رابطه نیست، اما وقتی رابطه آلوده به خیانت می‌شود، باید برای ترمیم و حفظ رابطه از مشاور کمک گرفت. اگر هر دو طرف مشاوره را با پشتکار دنبال کنند، توصیه‌های مشاور را متعهدانه به کار ببندند و صادق باشند، می‌توان به نجات زندگی مشترک امیدوار شد. حداقل نتیجه‌ای که از مشاوره می‌گیرید، این است که متوجه می‌شوید بهتر است از هم جدا شوید.

  شوهر شیشه ای ادامه زندگی یا طلاق؟

وقتی راه زندگیتان را از هم جدا کردهاید و جدا از هم به زندگیتان ادامه میدهید  

وقتی دو همسر بیشتر از آن که شریک زندگی هم باشند به دو هم‌خانه‌ای تبدیل می‌شوند، حل کردن این طلاق عاطفی به کمک مشاور نیاز خواهد داشت. البته این که همسران تمام کارها را با هم انجام نمی‌دهند، به معنای وجود مشکل نیست. مشکل زمانی ایجاد می‌شود که رابطه عاری از صمیمیت، ارتباط و گفتگو شود و زوج احساس کنند که فقط زنده‌اند و یک همزیستی مسالمت‌آمیز با هم دارند. این شرایط مراجعه به یک مشاور مجرب را ایجاب می‌کند؛ مشاور به همسران کمک می‌کند تا متوجه شوند که حلقه مفقوده زندگی‌شان چیست و چطور می‌توانند صمیمیت را به رابطه‌شان برگردانند.

وقتی بارها و بارها بر سر موضوعات کوچک با هم بحث میکنید 

هر فردی رفتارهای محرکی دارد؛ رفتارهایی که او را تا سر حد جنون عصبانی می‌کند، اما برای اکثر مردم چندان ناراحت کننده نیست. این رفتارها می‌تواند راجع به شستن لباس‌ها، پر کردن ماشین ظرفشویی و شام‌های تکراری باشد. طرف مقابل غالباً متوجه علت این جرو بحث‌ها نمی‌شود و نمی‌داند که برای حل کردن این مشکل باید چه کار کند. مشاور به زوجین کمک می‌کند تا درباره مشکلاتشان صحبت کنند و علت اصلی دعواهای مداومشان را پیدا کنند.

در زمان جدایی 

 در زمان جدایی به یک مشاور مراجعه کنید

یکی از سخت‌­ترین بخش­‌های یک رابطه، جدایی از شخصی است که از نظر احساسی و عاطفی به او وابستگی داریم. گذراندن صحیح دوران جدایی تاثیر بسزایی در تمام ابعاد زندگی دارد. فراموش کردن خاطرات و پذیرش جدایی آن هم دور از خانواده و آشنایان نیازمند مراقبت و درمان است.

خدمات مشاوره­‌ای همیار عشق به ایرانیان مقیم ترکیه  ساکن استانبول، آنتالیا و آنکارا


فارسی زبانان مقیم در ترکیه می­‌توانند برای مشاوره در موارد زیر با همیار عشق ارتباط برقرار کنند:

  اعتیاد به رابطه عاطفی (اعتیاد به رابطه و عشق‌های متعدد)

رزرو نوبت با مشاوران ایرانی برای ایرانیان مقیم ترکیه


تیم مشاوران همیار عشق با ارائه مشاوره روانشناسی بصورت تلفنی و آنلاین، از شروع رابطه عاشقانه و جذب عشق تا بازگشت عشق بعد از جدایی آماده خدمت رسانی به هموطنان فارسی زبان مقیم ترکیه است.

برای رزرو نوبت مشاوره

میتوایند با شماره تلفن 02122024728 تماس بگیرید
به شماره 09035714068 در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.
ویا بصورت اینترنتی در زمان و روز دلخواه‌تان نوبت مشاوره‌تان را رزرو کنید.
پس از اینکه پشتیبان از موضوعی که در مورد آن به مشاوره نیاز دارید مطلع شد، با مشاوری که در آن زمینه تخصص دارد وقت مشاوره تنظیم می‌کند.

مشکلاتی که در هر مرحله از یک رابطه عاشقانه ممکن است وجود داشته باشد، برای افرادی که در غربت و دور از وطن زندگی می­‌کنند دو چندان می‌­شود. نبود هم زبان و شرایط متفاوت فرهنگی در کشور محل اقامت و اضطراب ناشی از این تفاوت‌­ها بخصوص برای افرادی که به تازگی به ترکیه مهاجرت کرده‌­اند بیشتر احساس می­‌شود. در عین حال مشاوره گرفتن از فردی متخصص در زمان بروز بحران، که هم آداب و رسوم شما را بداند و هم زبان شما را بشناسد راه حلی خوب برای این دوران است. تیم مشاوران همیار عشق امکانی را فراهم کرده‌اند که علاوه بر خدمت رسانی به هموطنان داخل ایران، به ایرانیان خارج از کشور نیز مشاوره ارائه دهند. این مشاوره می‌­تواند رفع کامل مشکل فعلی را در پی داشته و آمادگی برای رویارویی با موارد مشابه در آینده را در فرد ایجاد کند.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط