همیار عشق

فال احساس و عشق: پیش بینی احساس طرف مقابل و آینده رابطه‌

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

فال احساس و عشق: پیش بینی احساس طرف مقابل و آینده رابطه‌

فال احساس و عشق گرفتم و گفت که عشقم دیگر دوستم ندارد و می خواهد ترکم کند. این جمله آشنا را شاید تاکنون از زبان خیلی از دخترها و پسرهایی شنیده‌اید که برای پی بردن به احساس عشقشان سراغ اینترنت و فضای مجازی می روند تا ببیند که نظر فال احساس ورق درباره رابطه آنها چیست؟ آیا سرانجام ارتباطشان ازدواج است یا دوری و جدایی؟  شما هم که اکنون درحال خواندن این مقاله هستید احتمالا می خواهید زودتر ما فال احساس و عشق از شما بگیریم و آینده شما و عشقتان را پیش بینی کنیم. اما بنظرتان این فال‌های احساس تاروت، ورق و قهوه، کف بینی ها و طالع بینی ها پیش بینی کننده خوبی از حال و آینده ارتباط شما خواهند بود؟

افراد برای چه بدنبال گرفتن فال احساس هستند و در ازای آن چه بدست می‌آورند؟

شاید تاکنون برایتان پیش آمده باشد که به کسی علاقه مند شده اید و روز و شب به او فکر می کنید. نمی دانید که آیا او هم به شما علاقه دارد یا نه؟ آیا انتهای ارتباط شما وصال است یا فراق و جدایی؟ به هرحال انقدر مستاصل و نگران می شوید که سری به گوگل می زنید تا شاید او بتواند دوای درد شما را پیدا کند. صفحاتی برای شما باز می شوند که به شما تضمین می دهند که می توانند آینده رابطه شما را پیش بینی کنند و بگویند که آیا عشقتان به شما علاقه مند است یا خیر. با هزار امید و آرزو سایت ها را یکی پس از دیگری باز می کنید و گاهی مجبور می شوید که هزینه ای هم بابت این پیش بینی پرداخت کنید. اما در عوض چه می شود؟ با یک کلیک دو پیغام برای شما ظاهر می شود: شخص مورد نظر شما روز و شب به شما فکر می کند امیدوار باشید! یا انتهای این رابطه غم و جدایی است به فکر شخص دیگری باشید! با خواندن هر کدام از این دو پیام یا دنیایی از امید و آرزو در ذهنتان ایجاد می شود یا کوهی از غم و اندوه و حسرت. اما یک دقیقه پیش خودتان فکر کنید که چطور با یک کلیک می توانید احساسات درونی طرف مقابل و آنچه را که در ذهنش می گذرد، بفهمید؟ ذهن انسان یکی از پیچیده ترین چیزهایی است که در دنیا وجود دارد. روانشناسان باید سال‌ها تحصیل و تحقیق کنند تا بتواند آماده کار با ذهن و روح انسان ها شوند. آن وقت چطور امکان دارد که فقط با یک کلیک و بدون گرفتن هیچ اطلاعاتی درباره احساسات کسی اظهار نظر کرد؟ پس فال احساس شاید برای سرگرمی بهانه بدی نباشد اما قطعا برای تصمیم گیری درباره آینده ابزار مناسبی نیست و نه تنها چیزی به شما نمی دهد بلکه تمام امید و انگیزه های شما را نیز نابود می کند. در ادامه ما به شما می گوییم که از روی چه علائم و نشانه هایی پی به احساس طرف مقابلتان ببرید.

 

پی بردن به احساس طرف مقابل بدون فال احساس با متد روانشناسی

اگر بدنبال این هستید که بدانید آیا کسی که به او علاقه مند هستید به شما احساسی دارد یا نه، به نشانه های علاقه مندی که در ادامه آمده نگاهی بیاندازید:

تماس چشمی و تبادل نگاه

اگر مدام نگاه‌هایتان با هم تلاقی می‌کند و نگاه‌هایتان در هم قفل می‌شود، دو احتمال وجود دارد: چیزی روی صورتتان است و او نمی‌داند که چطور به شما بگوید و یا به احتمال بیشتر او دوستتان دارد. اگر اعتماد به نفس‌تان پایین باشد یا شکست تلخی را در گذشته تجربه کرده باشید، احتمالاً برایتان سخت است که تصور کنید کسی بتواند به شما علاقه‌مند شود. اما اگر مرتب به هم نگاه می‌کنید، لبخند می‌زنید، تماس چشمی‌تان بیشتر از حد معمول است و از این که حین نگاه کردن به هم گیر می‌افتید، کمی خجالت می‌کشید، احتمالاً احساس علاقه‌تان دوجانبه است و او هم شما را دوست دارد.

  خوشگلم ولی خواستگار ندارم (چرا خواستگار ندارم؟)

استفاده از زبان بدن و کلمات یکسان

اگر حین صحبت کردن با یک نفر احساس می‌کنید که انگار دارید در آینه به خودتان نگاه می‌کنید، احتمالاً او این حرکات یکسان را بدون هدف انجام نمی‌دهد. وقتی دو نفر یکدیگر را دوست دارند و احساس ارتباط و علاقه‌ای بین‌شان به وجود می‌آید، رفتارشان ناخودآگاه مثل هم می‌شود و مانند هم رفتار می‌کنند؛ مثلاً به یک روش می‌نشینند، ژست‌های بدن‌شان یکسان است و حتی استفاده از کلمات و زبان‌شان نیز به سرعت مانند هم می‌شود. تمام این کنش‌های آئینه‌سازی شده به معنای احساس علاقه‌ی فردی است که در حال صحبت با شما است البته این علاقه ممکن است همواره عاشقانه نباشد، اما احتمال آن وجود دارد. اگر او “خودش” را در رفتار شما می‌بیند، وجود عشق و علاقه قطعی است. این علامت در واقع از سیستم نورون‌های آئینه‌ای مغز نشأت می‌گیرد. این شبکه‌ی مغزی مانند چسبی اجتماعی می‌ماند که افراد را به یکدیگر پیوند می‌دهد. هر چه سطح فعالسازی سیستم نورون‌های آئینه‌ای بالاتر باشد، علاقه و همکاری بین دو طرف نیز بیشتر است.

خم شدن به طرف شما

وقتی مخاطب‌تان به صحبت‌های شما علاقه داشته باشد، خودش را به شما نزدیکتر می‌کند و به طرف‌تان خم می‌شود. این حرکت نیز کنش ناخودآگاه دیگری است که به شما می‌گوید طرف مقابل دوستتان دارد. ممکن است او سرش را پایین‌تر بیاورد، موقع حرف زدن شما به طرف‌تان خم شود و حتی بدنش را به بدن‌تان نزدیکتر کند و تمام این کارها را بدون آن که متوجه باشد، انجام بدهد. تماشا کردن تعامل و ارتباط میان دو نفری که با هم رابطه‌ای ندارند، اما به هم علاقه دارند، بسیار جالب است: حرکات آنها شبیه هم است و آنقدر به طرف یکدیگر خم می‌شوند که به نظر می‌رسد، هر لحظه ممکن است با سر از روی صندلی زمین بخورند.

از میان برداشتن موانع

وقتی از یک نفر خوش‌مان نمی‌آید و نمی‌خواهیم نزدیکش باشیم، موانعی فیزیکی را بین خودمان و او قرار می‌دهیم. مثلاً بازوهایتان را هنگام حرف زدن با رئیس بداخلاقتان روی سینه حلقه می‌کنید؛ در واقع با این حرکت ناخودآگاه به رئیس‌تان می‌گویید که از شما فاصله بگیرد و از حریم شخصی‌تان خارج شود. اما وقتی کسی را دوست داشته باشید، به جای آن که خودتان را بگیرید و بدن‌تان را منقبض کنید، آزاد و رها می‌ایستید و سعی می‌کنید به او بفهمانید که از ورودش به حریم شخصی‌تان استقبال می‌کنید. اگر یک نفر وقتی در حضور شما است، حلقه‌ی گره خورده‌ی بازوانش را باز می‌کند، این کارش مثل این می‌ماند که شما او را خلع سلاح می‌کنید. او با از هم باز کردن بازوانش در واقع برای گفتگو با شما اعلام آمادگی و تمایل می‌کند. به علاوه این حرکت به معنای آن است که او دوستتان دارد. اگر فرد مورد علاقه‌تان در حضور شما نیازی به محافظت از خودش احساس نمی‌کند، این حرکتش را به فال نیک بگیرید.

بنابراین هنگام ارزیابی زبان بدن فرد مورد علاقه‌تان باید به نکات زیر توجه کنید:

 • دست به سینه بودن به معنای حالت دفاعی داشتن و نظر غیردوستانه و منفی است. زبان بدن باز بالعکس به معنای علاقه و راحتی با طرف مقابل است.
 • بردن دست‌ها پشت بدن علامت خشمگین شدن یا کسل شدن است.
 • وول خوردن و بی‌قرار بودن نیز علامت کسل شدن است.
 • ژست‌های باز و راحت شامل رها گذاشتن بالاتنه و نپوشاندن و محدود نکردن آن با دستها است. این ژست‌ها علامت گشاده‌رویی و دوستی است.

چرخاندن پاها به طرف شما

یکی از عجیب‌ترین روش‌ها برای فهمیدن علاقه‌ داشتن یک نفر به خودتان، این است که به پاهایش نگاه کنید و ببینید که آیا پاهایش به طرف شما متمایل‌اند یا خیر. اگر حتی وقتی که بدنش را می‌چرخاند تا با شخص دیگری حرف بزند یا وقتی حواسش پرت است، باز هم پاهایش به طرف شما است، بدانید که احتمالاً علاقه‌اش را جلب کرده‌اید. باز هم تاکید می‌کنیم که بدن‌هایمان به روش‌های ظریفی احساس علاقه داشتن به دیگری و مورد علاقه‌ی او بودن را برایمان فاش می‌کنند.

ممکن است درباره‌ی موضوعی احساس اضطراب یا نگرانی کنید و بعداً متوجه شوید که این دلواپسی به خاطر علاقه‌تان به یک نفر بوده و نمی‌دانسته‌اید که با این احساسی که در بدن‌تان جاری شده، چطور برخورد کنید.

خندیدن به تمام حرف‌هایتان

وقتی کسی شما را دوست داشته باشد، فکر می‌کند که بامزه‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین آدم روی کره زمین هستید … حتی اگر اصلاً بامزه نباشید. بنابراین اگر نمی‌دانید که آیا کراش‌تان هم شما را دوست دارد یا نه، کافی است یک جوک بی‌مزه برایش تعریف کنید و ببینید که چطور واکنش نشان می‌دهد. زمانی که دیگری را دوست داریم، نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم تا او احساس مهم بودن، مورد قبول بودن و دوست داشته شدن بکند و آنقدر در این کار زیاده‌روی می‌کنیم که از خودمان یک احمق می‌سازیم، مثلاً در جایی که نباید بخندیم، الکی می‌خندیم تا به این ترتیب عشق‌مان را بالاتر برده باشیم.

  علت ترس مرد از موفقیت زن(حسادت شوهر به پیشرفت زن)

سعی کردن برای ایستادن کنار شما

مهم نیست که اتاق مملو از جمعیت باشد یا شما دو نفر در کافی‌شاپ تنها باشید، در هر حال او سعی می‌کند که کنار شما بایستد یا بنشیند. تمایل او برای نزدیک شدن به شما گاهی کاملاً واضح می‌شود، به خصوص اگر او دیگری را هل بدهد یا به سرعت کنار بزند تا بتواند صندلی کنار شما را اشغال کند.

تلاش دوستانش برای تنها گذاشتن او با شما

این مورد یکی از نشانه‌های مهم و نسبتاً واضح است. اگر دوستانش تلاش می‌کنند تا شما دو نفر با هم تنها بمانید یا به وضوح نشان می‌دهند که می‌خواهند شما دو نفر را با هم تنها بگذارند، احتمالش زیاد است که چون از احساس قلبی او نسبت به شما خبر دارند، این کارها را می‌کنند. تنها گذاشتن شما با هم در واقع کمکی است که آنها به دوستشان در راه رسیدن به عشقش می‌کنند.

به ظاهر خود ور رفتن

منظور از ور رفتن به خود این است که دائماً به لباس و سر و صورتتان نگاه می‌کنید تا نقص‌های خود را اصلاح کنید؛ مثلاً لباس‌تان را مرتب می‌کنید، انگشتهایتان را لای موهایتان فرو می‌کنید یا صورتتان را لمس می‌کنید. درهر حال اگر او شما را دوست داشته باشد، می‌خواهد که وقتی کنارتان است، بهتر از هر وقت دیگری باشد. به علاوه اگر به شما علاقه داشته باشد، احتمالاً در کنارتان مضطرب و عصبی می‌شود. ور رفتن به خود روشی ناخودآگاه برای اعلام کردن علاقه‌ی خود و تشویق کردن شما برای افزایش دلبری و جذابیت خود است.

 گشاد شدن مردمک چشم

گشاد شدن مردمک نشانه‌ی مهمی است، چون از آن دست نشانه‌هایی است که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم. نتایج پژوهش دانشگاه کنت بیانگر آن است که مردمک‌ها هنگام نگاه کردن به فرد یا شیء مورد علاقه‌مان گشاد می‌شود. چشم‌هایتان منبسط می‌شود تا آنچه را که در اطرافمان دوست داریم، هر چه بیشتر در خود جای بدهد. جالب اینجا است که پژوهشگران متوجه شده‌اند که برای گشاد شدن مردمک‌ها نسبت به دیگر معیارهای بدنی به سطح پایین‌تری از تحریک نیاز دارید. بااین توصیف چشم‌ها می‌توانند واقعاً شما را لو بدهند. بنابراین مردمک‌های فرد مورد علاقه‌تان را مرتب چک کنید، اگر مردمک‌های چشم‌هایش در نور استاندارد گشادتر از حد معمول است، می‌توانید به علاقه‌ی او امیدوار باشید.

تلاش برای فهمیدن مجرد یا در رابطه بودن شما

این سوال شاید از ذهن افراد بسیاری بگذرد، اما منظورمان این نیست که او مستقیماً از شما می‌پرسد که: آیا مجردید؟ اگر او چنین سوالی پرسید، بدانید که علاقه‌ای به شما ندارد. اما فردی که به شما علاقه داشته باشد، برای فهمیدن جواب این سوال با ظرافت بیشتری رفتار می‌کند. شاید اشاره کند که خودش مجرد است و کسی در زندگی‌اش نیست، به این امید که شما هم وضعیت خودتان را به او بگویید. شاید برایتان تعریف کند که چطور آخر هفته به یک جشن عروسی رفته است تا از اظهارنظر شما پی به جواب سوالش  ببرد. و همین‌طور به تلاش‌های مخفیانه‌اش ادامه می‌دهد تا از روی نشانه‌های کوچک به نتیجه برسد. درهر حال اگر او به دنبال آن است که از وضعیت زندگی عشقی شما سردربیاورد، این کنجکاوی نشانه‌ی آن است که به شما علاقه دارد و می‌خواهد بداند که آیا شانسی برای شروع رابطه با شما دارد یا خیر.

خجالت یا اضطراب

اگر وقتی با شما حرف می‌زند، خجالتی یا معذب به نظر می‌رسد، ممکن است به شما علاقه داشته باشد. البته همیشه این‌طور نیست، اما اگر کسی همیشه در حضور شما خجالتی می‌شود، یعنی این که شما او را به روش خوشایندی مضطرب و عصبی می‌کنید. او نهایت سعی‌اش را می‌کند تا در حضورتان مرتکب اشتباهی نشود یا این که نمی‌داند چه بگوید تا گفتگو را گرم‌تر کند؛ به عبارت دیگر میل مفرط‌اش برای تحت تاثیر قرار دادن شما و باقی گذاشتن یک تاثیر خوشایند پایدار باعث اضطراب و خجالتش می‌شود.

چت کردن مداوم در شبکه‌های اجتماعی

زمانی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانیم، در واقع وقت آزاد ما است، بنابراین می‌توانیم عملاً هر کاری که دوست داشته باشیم در این زمان انجام بدهیم. پس اگر او وقت آزادش را برای پاسخ دادن به شما و چت کردن با شما می‌گذارد، این کار نشانه‌ی آن است که می‌خواهد با شما وقت بگذراند. درهر حال باید به این نکته دقت کنید که آیا جواب‌های یک کلمه‌ای به شما می‌دهد یا برای پاسخ دادن به شما وقت می‌گذارد. شاید هم با جواب دادن به شما فقط می‌خواهد مودب باشد. اما اگر جواب‌هایش متفکرانه و جدی است، می‌توانید به دوست داشتن او امیدوار شوید.

  انواع پرده بکارت و علائم پارگی آن در دختران

نشان دادن علاقه‌ای پرشور برای شناختن شما

وقتی فردی به شما علاقه داشته باشد، به جای آن که مانند بقیه سوالات ساده‌ بپرسد، سعی می‌کند تا بیشتر شما را بشناسد؛ بنابراین درباره‌ی تحصیلات، اهداف، موفقیت‌ها، علائق، سلیقه‌ی موسیقایی و تفریحات‌تان سوال می‌کند تا هر چه بیشتر پی به شخصیت اصلی‌تان ببرد.

قرار عاشقانه‌ی قلابی

او رسماً از شما دعوت می‌کند، حتی اگر این دعوت در ابتدا یک “قرار عاشقانه” واقعی نباشد. مثلاً شاید شما را به اتفاق دوستانتان به سینما دعوت کند یا برای صرف غذا به رستورانی معمولی دعوتتان کند که محل مناسبی برای قرارهای عاشقانه نیست. حتی ممکن است با شما در محلی، مانند کتابفروشی مورد علاقه‌ی یکی از شما دو نفر ملاقات کند. هیچ کدام از این قرارها را نمی‌توان یک قرار عاشقانه محسوب کرد، اما نشان دهنده‌ی این است که او می‌خواهد متوجه احساس خودش و همچنین احساس شما نسبت به خودش بشود و زمینه را برای دعوت کردن شما به یک قرار عاشقانه‌ی واقعی آماده کند.

شخصیت دوگانه

به نظرتان می‌آید که او در کنار دیگران راحت‌تر است و رفتار صادقانه‌تری دارد، تا وقتی که در کنار شما است. شاید فکر کنید که عجیب و متناقض است، اما این رفتار علامت آن است که او اهمیتی نمی‌دهد، بقیه درباره‌اش چه فکری می‌کنند یا این که آنها را آنقدر می‌شناسد که در حضورشان احساس راحتی کند. اما در حضور شما شرایط اندکی فرق می‌کند. چون نظرش را جلب کرده‌اید و دوستتان دارد، برایش مهم است که چه فکری درباره‌اش می‌کنید، بنابراین سعی می‌کند به بهترین وجه رفتار کند.

انجام دادن لطف‌ها و مهربانی‌های کوچک

او نهایت تلاشش را می‌کند تا کارهای جالب و خوشایندی برای شما انجام دهد، حتی اگر این کارها کوچک باشد. برای مثال وقتی با هم هستید، برایتان نوشیدنی می‌خرد یا برایتان غذا درست می‌کند؛ اگر در حال برنامه‌ریزی برای رخدادی باشید، در سرو سامان دادن به کارها به شما کمک می‌کند. حتی کاری به سادگی باز نگه داشتن در از جانب فردی که دوستتان دارد، معنای خاصی می‌یابد.

تعریف کردن جزئیاتی از زندگی شخصی

به همین ترتیب وقتی کسی کنارتان احساس راحتی بکند، جزئیات بیشتری از زندگی خودش را با رغبت تمام برایتان برملا می‌کند. حرف زدن درباره‌ی زندگی شخصی نشانه‌ی امیدوارکننده‌ای است که بیان می‌کند، او شما را به عنوان شخصی قابل اعتماد می‌بیند. همچنین او درباره‌ی نقشه‌هایش برای آینده‌ با شما حرف می‌زند تا ببیند که آیا شما با این نقشه‌ها موافق هستید و می‌توانید جزئی از آنها باشید یا خیر. به خاطر بسپارید که اگر مدتی از دوستی‌تان گذشته باشد، او بدون شک بعد از سپری شدن این مدت مسائل بیشتری را از زندگی شخصی‌اش برایتان تعریف خواهد کرد. اما اگر دوستان نزدیکی نیستید، بااین حال او برای شما پرده از رازهای زندگی شخصی‌اش برمی‌دارد، این رازگویی‌ها را نشانه‌ی آن تلقی کنید که او می‌خواهد شما را به دنیایش راه بدهد، چون احساس می‌کند که آینده‌ی مشترکی با هم خواهید داشت.

 

گرفتن فال احساس برای پی بردن به اینکه آیا کسی که به او علاقه مند هستید احساسی به شما دارد یا نه قطعا هیچ سودی به حال شما ندارد. زیرا افرادی که چنین کاری برای شما می کنند صرفا بخاطر منافع خودشان و بدون داشتن اطلاعاتی از شخص مورد نظر شما نتایج دروغین و ناامیدکننده ای در اختیارتان قرار می دهند. بجای گرفتن فال احساس به نشانه هایی که در رفتار او وجود دارد دقت کنید. آیا او مرتب به شما نگاه می کند؟ آیا دوست دارد مثل شما حرف بزند و رفتار کند؟ آیا بی دلیل مرتب به شما پیام می دهد؟ به جوک هایی که تعریف می کنید می خندد و هر زمان شما را می بیند دستی به سر و صورتش می کشد؟ برای شما هدیه میخرد و دنبال این است که بفهمد شما مجرد هستید یا خیر؟ اگر شخص مورد نظرتان تمام این نشانه ها را داشت، امیدوار باشید چون او هم احتمالا به شما علاقه مند است. 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دوست عزیز احساسات شما را درک می کنیم اما ربای پاسخ به این سوال به جزئیات خیلی بیشتری نیاز داریم، باید با خود این شخص صحبت بشه، اهدافش بررسی بشه، شرایطش بررسی بشه و خیلی جزئیات مهم دیگه که بشه تشخیص داد این احساس در روند درستی قرار داره یا خیر. با توجه به سن هر دوی شما که در دوران نوجوانی هستید پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی به خودتون فرصت بیشتری بدید چون شما هر دو در اوج احساس و هیجان به سر می برید عزیزم و احتمال کمتری هست که در تصمیماتتون کاملا منطقی رفتار کنید.

 • سلام دوست عزیز احساسات شما را درک می کنیم اما ربای پاسخ به این سوال به جزئیات خیلی بیشتری نیاز داریم، باید با خود این شخص صحبت بشه، اهدافش بررسی بشه، شرایطش بررسی بشه و خیلی جزئیات مهم دیگه که بشه تشخیص داد این احساس در روند درستی قرار داره یا خیر. با توجه به سن هر دوی شما که در دوران نوجوانی هستید پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی به خودتون فرصت بیشتری بدید چون شما هر دو در اوج احساس و هیجان به سر می برید عزیزم و احتمال کمتری هست که در تصمیماتتون کاملا منطقی رفتار کنید.

 • سلام برای بازگشت عشق طبق نظر شما هیچ پیامی بهش ندادم الان متوجه شدم من از بلاک در آورده ..چه کاری باید انجام داد

  • سلام دوست گرامی
   با توجه به اینکه جزییاتی از رابطه شما و کیفیت آن نمی‌دانیم، برای بررسی قدم‌های بعدی از مشاوران رادیوعشق، نوبت مشاوره دریافت کنید.
   نیاز است مراحل بعدی را به درستی مدیریت کنید و هیجان زده عمل نکنید.

 • با سلام.
  من دختری 30 ساله و دانشجو مقطع دکتری هستم. حدود 2.5 سال پیش متوجه پسری در همسایگی خودم شدم که به من نگاههای عاشق طوری داشت. من این پسر رو تا اون موقع هیچ وقت ندیده بودم و اصلا جدی نگرفته بودم و فکر میکردم مرو با یکی اشتباه گرفته،با یکسری رفتار و کردارها منو متوجه خودش کرد و فهمیدم پسر همسایه کوچه بالایی ماست و پدرش در سر خیابان اصلی چند مغازه داره. اون رفتارهای که اصلا در حوصله نوشتن نیست و کلا عاشق طوری نشون میداد و من بعد مدتها فهمیدم بهش علاقه مند شدم.ظاهر ساده و موجهی داشت. بعد گذشت زمان و تا قبل از اومدن کرونا یه روز میخاستم به باجه بانک در نزدیکی خونمون برم متوجه اون شدم و اون منتظرم موند و به سمتم اومد و میخواست چیزی بگه اما من اصلا نتونستم نگاش کنم و گذشتم ولی متوجه شدم اون واقعا منو میخاد و بهم علاقه داره، من بعدش تصمیم گرفتم اگه ایندفعه دیدمش خودم برم باهاش صحبت کنم بازم تاکید میکنم اون در مدتی 2تا 3سال رفتارهای خاصی نشون میدادو برای بار آخر که خودش جلو اومد و مطمئن شدم که به من علاقه داره این تصمیم رو گرفتم.چون من در مقطع دکتری تحصیل میکردم و باید به استان دیگه ای میرفتم. این اتفاق مربوط به اسفند 98 هست و چون بعدش کرونا اومد خیلی جاها تعطیل شد و من که بهش علاقه مند شده بودم میترسیدم دیگه نبینمش حدود 1/5 ماه بعد اونو تو مغازه باباش دیدم و با اینکه خیلی استرس داشتم رفتم داخل مغازه و بهش گفتم که دوست داشتم یه چیز بگی و اون خیلی معذب بود و گفت باید در مورد چی صحبت کنم و من که فکر کردم شاید سختش شده ازش خواستم که همدیگرو ببینیم و اون جا خورده بود ازش شماره گرفتم و تشکر کردم. بعد حدود 2 ساعت به من زنگ زد و من جواب ندادم و پیام دادم نمیتونم صحبت کنم و گفت شما چیزی میخواستید به من بگید منم حقیقت رو گفتم و گفتم فکر میکردم شاید شما چیزی بخواید بگید اونم گفت من اصلا شماره نمیشناسم و حرفی برای گفتن ندارم و دلیلی برای قرار فردا نمیبینم (البته درست گفته بود اون منو نمیشناخت چون همیشه منو تنها میدید و فقط منو چک کرده بود که کجا زندگی میکنم ). منم بدون اینکه چیزی بگم یا توضیحی ازش بخوام گفتم اوکی. خیلی ناراحت شدم اما خودم رو کنترل کردم . روزها گذشت و حدود چند ماه ندیدمش، راستش چون احساس بدی پیدا کرده بودم بیرون نمیرفتم. اما بعد مدتی که روال زندگی رو شروع کردم اونو میدیدم و اون هر وقت منو میدید با ماشین تو خیابون وای میستاد و اینقدر میایسته که من رد بشم یا اگه مغازه پدرش باشه نشون میده خودش رو که هست…یادم میاد یه بار منو دید که از ماشین پیاده شدم و داشتم میرفتم خونه جلوی مغازه ایستاده بود اومد جلو دست به کمر و همینطور خیره به من، البته فاصلمون زیاد بود. راستش من بهش احساس پیدا کرده بودم و برام مهم شده بود که خواستم ببینمش اما الان فهمیدم که اون شخصیت نادرست و ناسالمی داره و اصلا ازش خوشم نمیاد. میخاستم بدونم شما میتونید راهنماییم کنید و دلیل این رفتارا رو بهم بگید و راهنماییم کنید. من دختر جذابی هستم و همیشه افرادی بودن که مورد توجههشون باشم، اما چون این فرد همسایه بود و خودش با رفتاراش خودش رو به من شناسوند و فکر کردم شاید فرد خوبی باشه….. مرسی

  • سلام دوست گرامی
   رفتارهای ایشان در ذهن شما یک پازلی چیده است که باعث شده تصور کنید او می‌خواهد به شما ابراز علاقه کند.
   به همین دلیل خودتان پیش‌دستی کردید و متاسفانه به نتیجه خوبی نرسید.
   در حال حاضر نیاز نیست درگیر این ماجرا باشید، به راحتی عبور و مرور کنید و رفتارهای او را زیرنظر نگیرید.در صورتی که نیاز به یادگیری مهارت‌های ارتباطی مانند ارتباط موثر دارید، با مشاوران مجموعه رادیوعشق در ارتباط باشید.

 • یک سال دو سالی هست که عاشق نوه دایم شدم وقتی در یک مهمانی دعوت بودیم من کفش نداشتم او ایستاده بود و امد کفشش را گذاشت و رفت نشست این نشانه عشق است
  این خاطره مال سال 97 است
  از ماه محمرم سال 98 تا الان او را ندیدم ممکن است مرا فراموش کرده باشد

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   ممکن است این حرکت برای شما به معنی عشق تلقی شود، اما تا وقتی هیچ شناختی از هم نداشته باشید، این عشق معنای خاصی ندارد.
   بهتر است به آدمی فکر کنید و برایش سرمایه‌‌گذاری کنید که از عشق او به خودتان مطمئن هستید.
   در حال حاصر شما با دیدن یک حرکت، هیجان زده شدید و چندماه به او فکر کردید، رفتارهای از الان به بعد ایشان را در نظر بگیرید و سعی کنید در رفت و آمدهای خانوادگی او را زیرنظر داشته باشید. اما تا وقتی به صورت مستقیم ابراز علاقه نکرده است، شما هیچگونه ریسک و سرمایه‌گذاری عاطفی روی او انجام ندهید و رویابافی نکنید.

 • سلام وقت بخیر
  مدت است باپسری در ارتباطم خیلی دوسش دارم وهم جوره از نظر مالی حمایتش میکنم
  اما جدیدا اصلا بهم توجهی نمیکنه تا پیام ندم پیامم نمیده زنگ نزنم زنگم نمیزنه به نظرتون چ کنم

  • سلام دوست گرامی بهترین کار این هست که با خودشون صحبت کنید و این موضوع را بازگو کنید .بهرحال این تغییر رفتار باید علتی داشته باشد .اگر تغییر رفتار ایشان بدون دلیل هست مشخص هست شما اولویت ایشان محسوب نمیشوید از رابطه خارج شوید.اما اگر دلیل منطقی دارند سعی کنید شرایط ایشان را درک کنید و همراهشان باشید

مقالات مرتبط