خیلی ساکت و سرده، چیکار کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

خیلی ساکت و سرده، چیکار کنم؟

خیلی ساکت و سرده، چیکار کنم؟


«ذهنم درگیره، میخوام تنها باشم»

حتما این جمله رو از مرد زندگی‌تون شنیدین. پست رو دنبال کنین تا بدونین دلیل این حرفش چیه؟ چرا بعضی اوقات میخواد تنها باشه؟ شما چطور باید برخورد کنین؟ و چقدر طول میکشه تا از غار تنهاییش بیاد بیرون؟ نیاز مردان به تنهایی، دلیل بر دوست نداشتن شما نیست، این فقط یک رفتار طبیعیه که همه‌ی مردان گاهی بهش نیاز دارن.

«چرا میخواد تنها باشه؟»

بیشتر خانم‌ها وقتی مشکلی براشون پیش میاد، استرس دارن و عصبی میشن، دوست دارن با دوست صمیمی‌شون، خانواده‌شون یا حتی همسر و شریک عاطفی‌شون صحبت کنن. اما مردان برخلاف خانم‌ها هستن. ذاتا اینطورین که در اون شرایط میخوان تنها باشن، با خودشون خلوت کنن و دوست ندارن حرف بزنن. اصطلاحا میرن در غار تنهایی‌شون.

«چطور کمکش کنم بیاد بیرون؟» (1)

اگر میخواین کمکش کنین و کاری کنین زودتر از غارش بیاد بیرون، سکوت کنین، بهش فضا بدین تا با خودش تنها بشه. مدام نگین «چرا حرف نمیزنی؟»، «بگو چی شده؟»، «دیگه نمیشناسمت، خیلی عوض شدی»، «تو دیگه منو دوست نداری!» این حرف‌ها رو اصلا نگین. اصرار نکنین در اون مدت مثل قبل باهاتون صمیمی باشه و عاشقانه رفتار کنه.

«چطور کمکش کنم بیاد بیرون؟» (2)

اگر سکوت کنین و بذارین با خودش خلوت کنه، درواقع به مردانگیش احترام گذاشتین و مطمئن باشین وقتی برگرده، با روش‌های مختلف ازتون تشکر میکنه. اگر در اون مدت خواستین چیزی رو براش تعریف کنین، بهش بگین« میخوام برات یه چیزی تعریف کنم. 10 دقیقه بیشتر طول نمیکشه. هر موقع وقت مناسبی بود، بهم خبر بده.»

  چرا تو روابطم همش شکست می‌خورم؟

«بهش پیام هم ندم؟»

درسته که میگیم تنهاش بذارین اما منظورمون این نیست که کلا بهش پیام ندین و حتی حالش رو هم نپرسین. میتونین در طول روز بهش پیام بدین و احوال پرسی کنین اما اگر مشکل‌شو بهتون نگفت، اصرار نکنین. وقتی خودش بخواد، بهتون میگه. بذارین بیشتر خودش دنبال‌تون بیاد و باهاتون صحبت کنه.

این وضع خیلی سخته

این وضع خیلی سخته و بیشتر خانم‌ها خسته میشن و به صورت ناگهانی به شریک عاطفی‌شون پیام میدن و هرچی که در دلشون مونده بود رو میگن. شما این اشتباهو نکنین! در این مدت برای اینکه زیاد اذیت نشین، به کارهاتون برسین. ورزش کنین، با دوستاتون برین بیرون و از زندگی شخصی‌تون لذت ببرین.

«بعدش برمی‌گرده؟»

اگر دلیل سردی و ساکت بودنش مشکلات کاری، خانوادگی و… باشه، بله بعد از اینکه تونست در ذهن خودش مشکلات رو حل کنه، برمی‌گرده و رابطه رو مثل گذشته، ادامه میده. اما اگر دیدن ماه‌های زیادیه که این رفتارها ادامه داره باید شک کنین، نشونه‌ی بدیه.

«اگر خیلی طول کشید، چیکار کنم؟»

بهش خیلی دوستانه و با آرامش بگین که دوست دارین کمکش کنین وقتی براش مشکلی پیش میاد و دوست دارین که باهاتون مشکل رو در میان بذاره. البته باید به عنوان شریک عاطفی، درکش کنین چون این یه رفتار کاملا طبیعی و مردانه است. اگر مشکل‌تون حل نشد، حتما از مشاور کمک بگیرین.

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط