راه‌های فراموش کردن دوست پسر به کمک تکنیک های روانشناسی

مشاوره-افسردگی-بعد-از-زایمان
مشاوره افسردگی بعد از زایمان:خودمراقبتی،ارتباط مناسب با همسر و کودک
تیر ۹, ۱۳۹۷
فراموش-کردن-دوست-دختر-سابق2
فراموش کردن دوست دختر سابق با ۱۲ تکنیکی که مشاوران پیشنهاد میدهند
تیر ۱۰, ۱۳۹۷
راههای-فراموش-کردن-دوست-پسر2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به پایان رسیدن رابطه‌­ای که اغلب عاشقانه نامیده می­‌شده است می­‌تواند برای هر یک از طرفین لحظات سخت و دردناکی را به همراه بیاورد. هر چند در مورد این که رابطه‌های دوستی میان دختر و پسر به طور معمول جایگاه درستی در زندگی افراد پیدا نمی‌­کنند و سرانجام موفقی ندارند، می­‌توان بسیار صحبت کرد ولی بهتر است فعلاً آن را به زمان دیگری موکول نمود. اگر در این لحظه شما آن فردی هستید که به تازگی از چنین رابطه­‌ای بیرون آمده‌­اید، هنوز به دوست پسر قبلی خود علاقه دارید و نمی­‌دانید چگونه باید او را فراموش کنید، می­‌توانید با انجام توصیه‌­های مشاوران و روانشناسان به تدریج از این ارتباط تمام شده فاصله بگیرید و زندگی شخصی خود را دوباره بازسازی کنید. مشاوران همواره آماده‌­اند در این مسیر که قطعاً مسیر همواری نخواهد بود، همراه شما باشند.

بدون شک هر مشاوری، تا به حال این جمله را از زبان مراجعه کنندگان خود بسیار شنیده­‌اند که “بدون او نمی­توانم زندگی کنم” و البته به آن­ها حق داده‌­اند چنین احساسی داشته باشند. اگر کمی بیشتر و در فضایی آرام و امن درباره خود و زندگیتان فکر کنید می­بینید شما قابلیت‌­ها و ظرفیت‌­های بسیاری را برای از نو ساختن یک زندگی با معیارهای شخصی خودتان دارید. می­‌توانید بدون نیاز به شخص دیگری باز هم بلند بلند بخندید، از انجام کارهای مود علاقه خود لذت ببرید و از شروع شدن صبحی جدید خشنود باشید. مشاوران متخصص و باتجربه ما این فضای امن را برای شما ایجاد کرده و به شما کمک می‌کنند به آرامی خاطرات گذشته را فراموش کرده و آینده‌­ای دلپذیر را برای خود بسازید.

راهکارهای مشاوران برای فراموشی دوست پسر قبلی


فرقی نمی­کند به تازگی از یک رابطه ناموفق بیرون آمده باشید یا مدت­‌ها از آن اتفاق گذشته باشد، ممکن است هنوز نتوانسته باشید کسی را که قبلاً عاشقتان بوده فراموش کنید. شاید دلیل آن استفاده از راهکارهای نامناسب و غیرمؤثر بوده است. اما تکنیک­‌های روانشناسی که در ادامه ارائه خواهند شد، می‌­توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

قطع تماس

راهکارهای مشاوران برای فراموشی دوست پسر قبلی

قانون اول برای فراموش کردن دوست پسر سابق این است که تماس‌تان را با او قطع کنید. اگر می‌خواهید دوست سابق‌تان را فراموش کنید، باید پیام زدن، تماس گرفتن، دنبال کردن یا تصادفاً برخوردن به او در محل کار یا رستوران مورد علاقه‌اش را برای خودتان ممنوع کنید. اگر هم او تماس گرفت، در حق خودتان لطف کنید و جواب ندهید. این تماس یک تله‌ است و شما را دوباره گیر می‌اندازد، دوست سابق‌تان دلتنگ‌تان می‌شود و تصمیم می‌گیرد که با شما تماس بگیرد تا صدایتان را بشنود. شما هم جواب می‌دهید، شنیدن صدای همدیگر یاد گذشته‌ها را در دل‌تان زنده می‌کند و دوباره به سمت هم کشیده می‌شوید. شما دوباره با او صمیمی می­‌شوید و اجازه می­‌دهید به شما نزدیک شود. فکر می‌کنید که با هم آشتی کرده‌اید، اما او متوجه می‌شود که این رابطه تمام شده و دوباره از زندگی‌تان بیرون می‌رود و شما را با دلی شکسته، حتی ناراحت‌تر از قبل تنها می‌گذارد. بنابراین تلفن را جواب ندهید و با او تماس نگیرید.

عکس‌های او را از مقابل چشمانتان بردارید

فقط جواب ندادن به تلفن او کافی نیست، باید نگاه کردن به او را نیز برای خودتان ممنوع کنید. او را از تمام صفحات شبکه‌های اجتماعی‌تان حذف کنید، تا دیگر چشم‌تان به او نیفتد. تمام عکس‌های قدیمی او را از گوشی‌تان پاک کنید و قاب عکسش را از قفسه‌ کتاب‌هایتان یا از روی میز کارتان بردارید. نمی‌توانید و نباید به او نگاه کنید. در حق خودتان لطفی بکنید و تصویر او را برای همیشه از زندگی‌ و ذهن‌تان پاک کنید. این عکس‌ها را در جعبه‌ای دور از دسترس بگذارید، درش را قفل کنید و جعبه را در اعماق کمد مدفون کنید تا یادش از دلتان پاک شود.

برای التیام یافتن زخم‌های دلتان به خودتان زمان بدهید

رای التیام یافتن زخم‌های دلتان به خودتان زمان بدهید

برای فراموش کردن دوست پسر سابق‌تان باید اجازه بدهید که زخم‌هایتان التیام یابد. مادامی‌که عشق او در دل‌تان وجود داشته باشد، اگر به نحو مناسبی برای غمگساری وقت نگذارید، نمی‌توانید او را فراموش کنید. این بهبود یافتن برای برخی به معنای یک هفته‌ گریه کردن در تخت است، اما بعضی با سوزاندن تمام یادگاری‌های او تسکین می‌یابند. هر روشی را که انتخاب می‌کنید، زمان کافی برای آن بگذارید. حتی اگر هنوز هم عاشق او هستید، باید بگذارید سم فکر و یاد او از بدن‌تان خارج شود تا درد عشق‌تان آرام شود.

باور داشته باشید که باز هم می­توانید عشق را تجربه کنید

بسیاری از ما نمی‌توانیم عشق سابق خود را فراموش کنیم، چون فکر می‌کنیم که دیگر هرگز طعم عشق را نخواهم چشید. به خودتان یادآوری کنید که هنوز هم مردان جذاب و مهربانی وجود دارند، در غیر این صورت قادر به فراموش کردن او نخواهید بود.

البته لازم است این بار شخص مقابل خود را با معیارهای دیگری انتخاب کنید و رابطه­‌ای صحیح‌­تر را آغاز کنید تا دوباره شکست نخورید. معمولاً روابط میان دختر و پسر وقتی بدون تعهد پیش می‌­رود نتیجه دلخواهی به دنبال ندارد. در این باره می‌­توانید اطلاعات بیشتر را در بخش “روابط میان دختر و پسر” در سایت مطالعه نمایید.

از خانه دل بکنید

هر چقدر هم که احساس بدبختی و فلاکت می‌کنید، باید از خانه بیرون بزنید. اگر خودتان را با تمام خاطرات و یادگاری‌ها در خانه حبس کنید، حال‌تان فقط بدتر می‌شود. حتی اگر دل‌تان می‌خواهد، یک هفته دیگر هم در تخت‌تان از این پهلو به پهلو بچرخید، این کار را نکنید. زیباترین لباس‌تان را بپوشید، به ظاهر خود سروسامانی بدهید و از خانه بیرون بروید. منظور از بیرون رفتن این است که به جایی بروید که در آن­جا احساس خوبی داشته باشید. اگر از خانه بیرون نروید، نمی‌توانید دوست پسر سابق‌تان را فراموش کنید. این واقعیت را بپذیرید.

یک سرگرمی پیدا کنید

اگر می‌خواهید، دوست سابقی را که هنوز عاشق او هستید، فراموش کنید، سعی کنید هنری یا مهارتی یاد بگیرید. هرچند بودن در حلقه دوستان مهم است، اما باید کاری داشته باشید که بتوانید خودتان به تنهایی انجامش دهید و از آن لذت ببرید. هر نوع فعالیتی که باعث شود در یک گروه قرار بگیرد یا با یک مدرس در ارتباط باشید، ایده خوبی است. می­‌توانید به دنبال کارهایی که همیشه می­خواسته­‌اید انجام دهید ولی نتوانستید بروید، نواختن یک ساز، آموختن نقاشی، گذراندن دوره­‌های مختلف و …

این نکته را ملکه ذهن‌تان کنید که او تنها مرد این کره خاکی نیست

راهکار آخر برای فراموش کردن عشق سابق‌تان این است که به خودتان یادآوری کنید که او تنها مرد این جهان نیست. درست است که این احساس را دارید که مرد دیگری به جز او وجود ندارد، و در حال حاضر او تنها مردی است که برایتان مهم است، اما این واقعیت را بپذیرید که او یگانه مرد زمین نیست. مردان بسیار دیگری، مردانی جذاب و مناسب وجود دارند که آرزوی بودن با شما را دارند. البته پیدا کردن آن‌ها همیشه آسان نیست. اما ناامید نشوید، او جایی منتظرتان است. اما تاکید می‌کنیم که در مدت انتظار کشیدن برای یافتن عشق رویاهای خود، به طرف دوست سابق‌تان کشیده نشوید. بنابراین رو به جلو حرکت کنید و به عقب برنگردید. عشق زندگی‌تان را پیدا کنید، ولی این بار از راه صحیح.

از مشاور کمک بگیرید

ازمشاور کمک بگیرید

اگر در انجام هر یک از تکنیک­های زیر دچار مشکل شده‌­اید و یا با وجود تلاش برای به ­کارگیری از راهکارها هنوز نتوانسته­‌اید دوست پسر قبلی خود را فراموش کنید، به مشاور مراجعه کنید. از قضاوت شدن هیچ ترسی نداشته باشید زیرا مشاور شاید تنها کسی باشد که می­‌تواند بدون قضاوت کردن شما به صحبت‌­های شما گوش بدهد و به شما کمک کند از رابطه­‌ای که تمام شده دست بکشید و آن را فراموش کنید. می­‌توانید همیشه روی کمک مشاوران حساب کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X