همیار عشق

دعا-باز-شدن-بخت-و-ازدواج-زن-مطلقه-یا-بیوه

دعا باز شدن بخت و ازدواج زن مطلقه یا بیوه

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دعا باز شدن بخت و ازدواج زن مطلقه یا بیوه

آنچه مسلم است این است که از نظر عرفی و اجتماعی مشکلات و سختی‌های فراوانی برای ازدواج مجدد زنان مطلقه و بیوه و باز شدن بخت آن‌ها وجود دارد. درصورتی که در روایات نقل شده از پیامبر اکرم و ائمه همواره به ازدواج نیکو توصیه شده است و اسلام هرگز زنان مطلقه و بیوه را از ازدواج مجدد نهی نکرده است. در این شرایط دعا و نیایش به درگاه پروردگار راه مناسبی برای ازدواج زن مطلقه و کنار آمدن با سختی‌ها است. برای پیدا شدن همسر مناسب و ازدواج مجدد می‌توان از خداوند یاری جست و به او توکل کرد.

در این مقاله از “همیار عشق” ضمن معرفی ختم و دعایی مجرب برای بخت گشایی زنان مطلقه و بیوه، راهکارهایی کاربردی که میتواند به باز شدن بخت و ازدواج مجدد آن ها کمک کند نیز ارائه داده می‌شود.

دعا، ذکر و ختم مجرب برای بخت گشایی زن مطلقه


دعا-باز-شدن-بخت-و-ازدواج-زن-مطلقه-یا-بیوه

برای باز شدن بخت زنان مطلقه یا بیوه ختم مجربی که در ادامه ذکر می‌شود توصیه شده است. فردی که تمایل به باز شدن بخت و ازدواج دارد، قبل از نماز صبح ابتدا با نام و یاد خداوند متعال نیت کرده و غسل نماید. سپس آیه 232 سوره بقره را 232 بار قرائت کند:
«وَ إِذا طَلَّقْتُمُ النِّساءَ فَبَلَغْنَ أَجَلَهُنَّ فَلا تَعْضُلُوهُنَّ أَنْ یَنْکِحْنَ أَزْواجَهُنَّ إِذا تَراضَوْا بَیْنَهُمْ بِالْمَعْرُوفِ ذلِکَ یُوعَظُ بِهِ مَنْ کانَ مِنْکُمْ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ ذلِکُمْ أَزْکى‏ لَکُمْ وَ أَطْهَرُ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُون »

ترجمه آیه
و چون زنان را طلاق دادید و زمان عده آن‌ها به پایان رسید، نباید آن‌ها را از شوهر کردن منع کنید هرگاه به طریق مشروع به ازدواج با مردی تراضی کنند. بدین سخن پند داده شود هر کس به خدا و روز بازپسین ایمان آورده. این دستور برای تزکیه نفوس شما بهتر است و خدا (به مصلحت شما) داناست و شما (خیر و صلاح خود) را نمی‌دانید.

سپس ذکر “یا لطیف”  1000مرتبه ختم کرده و در روز‌های بعدی نیز این ذکر را روزی 129 مرتبه بعد از نماز ختم نماید. ان شاالله با توکل بر خداوند این ختم باعث گشایش بخت و آسان شدن ازدواج مجدد برای زنان مطلقه یا بیوه می‌شود.

باز شدن بخت و ازدواج زن مطلقه و بیوه


دعا و نیایش می‌تواند راهی برای رسیدن به آرامش خاطر و آسان نمودن مسیر ازدواج مجدد زنان مطلقه و بیوه باشد. اما مسلما صرف دعا کردن  برای باز شدن بخت و ازدواج مجدد کافی نیست. خداوند متعال همواره از انسان‌ها خواسته که ضمن توسل به ادعیه، برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند و به سوی آن قدم بردارند. پس اگر زن مطلقه یا بیوه‌ای هستید که قصد دارد مجددا ازدواج کند، بهتر است دانش و آگاهی لازم جهت برقراری ارتباط عاطفی مناسب و جذب مرد مناسب را نیز فرا بگیرید. مسلما شرایط یک زن بیوه یا مطلقه با شرایط یک دختر مجرد متفاوت بوده و برای باز شدن بخت و ازدواج مجدد نیز لازم است راهکارهای متفاوتی را در نظر داشت.
در ادامه راهکارهایی موثر برای برقراری رابطه عاطفی به منظور ازدواج دوم و بخت گشایی زنان طلاق گرفته یا بیوه بیان می‌شود:

  میخوام طلاق بگیرم (میخوام از شوهرم جدا بشم)

اعتماد به نفس بالایی از خودتان نشان دهید

پس از طلاق بازگشت به دوران قرار گذاشتن و دوست یابی ممکن است ترسناک به نظر بیاید. ممکن است پس از پایان ازدواج ، به لحاظ احساسی و فیزیکی در وضعیت خوبی نباشید که این می‌تواند بر عزت نفس شما تاثیر منفی داشته باشد. اگر می‌خواهید پس از طلاق بتوانید مردان را جذب خود کنید، باید روی این احساسات خود کار کنید، بیرون بروید و با مردان اطراف خود ارتباط برقرار کنید. طبیعی است که احساس ترس و اضطراب داشته باشید، اما با گذشت زمان و کسانی که به خوبی از شما حمایت می‌کنند، خیلی زود دوباره بر اوضاع مسلط خواهید  شد.

سعی کنید یاد بگیرید با اعتماد به نفس و ارامش برخورد کنید. شما چطور زن مجردی هستید؟ زنی با اعتماد به نفس که به راحتی تماس چشمی برقرار کرده  و از چشم در چشم شدن با افراد فرار نمی‌کند. با خودش راحت است، و از این که دیده شود واهمه‌ای ندارد. یک بعد بازیگوش و مرموز دارد، به چیزی که هست افتخار می‌کند و احساس خوبی نسبت به خودش دارد. او منتظر مردی است که به او پاسخ مثبت داده و بدون آن که تلاش زیادی بکند احترام او را برانگیزد. او می داند چگونه توجه یک مرد را در اولین برخورد به خود جلب کند.

چنین زنی در اولین قرار ملاقات مرد مقابل خود را مورد استنطاق و بازجویی قرار نمی‌دهد. بلکه اجازه می‌دهد تا او صحبت کند و به شیوه‌‌ای بسیار مدبرانه کاری می‌کند که آن مرد بدون احساس خطر خودش را چنان که هست نشان دهد. او می‌داند چگونه مرد مورد نظرش را درگیر خود کرده و کاری کند که گفتگو ادامه یابد. چنین زنی آرام است و برای پیداکردن مرد مناسب خود عجله ندارد. او می داند که چگونه احساسات خود را کنترل کرده و نسبت به نشانه‌های خطر آگاه است.

اعتماد به نفس و دیدگاه او راهش را برای ملاقات با مردان مناسب زیادی هموارمی‌کند و زمانی که با مرد رویاهایش روبرو شود هیچ شکی نخواهد داشت. بنابراین اولین گام برای زنانی که پس از طلاق مایلند مرد مناسبی را جذب خود کنند این است که روی  دیدگاه خود کار کرده و اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهند.

ارتباطات اجتماعی خود را افزایش دهید

بیرون بروید و با مردم ملاقات کنید. خود را در خانه خود پنهان نکنید، دریک کلاس شرکت کنید، کارهای داوطلبانه انجام دهید یا مثلا در یک باشگاه یا کتابخانه عضو شوید. از دوستان خود بخواهید که شما را با مردان مناسب اشنا کنند. به سراغ دوستان وخانواده خود بروید تا در این مسیر حامی وپشتیبان شما باشند. با دوستان دختر خود بیرون بروید، جلسات شام هفتگی داشته باشید و زمانی که نیاز دارید، با شخصی که به او اعتماد دارید تماس بگیرید و صحبت کنید. به تنهایی مواجه شدن با مسائل ممکن است باعث شود اسیب ببینید، دوستانتان می‌توانند به شما کمک کنند.

  مشق عشق

به ظاهرتان برسید

ظاهر خود را بهبود دهید تا احساس جذابیت بیشتری داشته باشید. به موهایتان برسید، مانیکور کنید یا پوستتان را تمیزکنید. برای خودتان حسابی خرج کنید و یک لباس جدید بخرید، به طور منظم ورزش کنید و درست غذا بخورید تا به بهترین شکل به نظر برسید  و احساس خوبی داشته باشید.
زنانه لباس بپوشید تا زمانی که با مردی مواجه می‌شوید، خصوصا اگر اولین بار باشد بتوانید زنانگی خود را به رخ بکشید. دست از پوشیدن لباس جین‌های پسرانه، پوتین وکفش‌های مدل مردانه و کت‌های متحدالشکل بردارید و با یک جفت پاشنه بلند و لباس‌های زرق و برق داری که به شما ظاهر و احساسی فوق العاده می‌دهند بدرخشید. به من اعتماد کنید- مردان عاشق سبک لباس‌هایی هستند که احساس نرمی و سبکی را القا می‌کنند.

با روی گشاده با دیگران برخورد کنید

به همه کسانی که اطرافتان هستند لبخند بزنید. افراد را به دنیای خود دعوت کنید. توجه داشته باشید که به همه لبخند بزنید نه فقط به مردی که به او علاقه مندید. به این دلیل که لبخند زدن انرژی مثبت را منتقل  می‌کند و باعث می‌شود اتفاقات مهمی برایتان رخ دهد. به عنوان مثال، شما ممکن است لبخند گرمی به خانم مسنی که پشت شما در صف سوپر مارکت ایستاده بزنید و مرد  جذابی که چند متر دورتر در بخش تولید است متوجه آن شده و این احساس به او منتقل شود که شما شخصی دوست داشتنی هستید و بخواهد با شما صحبت کند. می‌بینید یک لبخند چطور ممکن است تاثیر داشته باشد ؟

از زندگی مجردی لذت ببرید

سعی کنید برای هر کاری که از آن لذت می‌برید ونمی‌توانستید در زمان تاهل انجام دهید وقت پیداکنید. مثلا یک سرگرمی‌ای که همیشه دوست داشتید انتخاب کنید. از زندگی لذت ببرید. فعال باشید؛ احساس نکنید که انگار تمام زندگی شما دچار وقفه شده است.

لیستی از ویژگی‌های مثبت تهبه کنید

لیستی از تمام ویژگی‌های مثبت خود فراهم کرده و آن را در مکانی قرار دهید که هر روز بتوانید ببینید. هر روز آن را بلند بلند برای خود بخوانید. آن را  با دوستان خود به اشتراک گذاشته و درباره تصویر ذهنی که از خود دارید، و نیز دیدگاه دوستانتان درباره شما با ‌آن‌ها صحبت کنید. لیست مشابهی از صفات مثبتی که مایلید داشته باشید و باید آن‌ها را ایجاد یا تقویت کنید درست کنید. همچنین می‌توانید لیستی در مورد خصوصیات مردانی که می‌خواهید جذب کنید تهیه نمایید. مراقب مردانی که به دنبال سوء استفاده از وضعیت شکننده شما هستند باشید. مردان زیادی وجود دارند که فکر می‌کنند چون شما تنهایید، به راحتی می‌توانند به شما ضربه بزنند.

زبان بدن مناسبی داشته باشید

بسته نباشید! بسیاری اوقات، زمانی که بیش از حد بر نتیجه یک کار متمرکز شده باشید، فراموش می‌کنید که در حال زندگی کنید. این باعث می‌شود احساس ناامنی ‌کنید و ناخواسته پیام‌هایی با زبان بدن خود ارسال کنید که شما را فردی بسته و دست‌نیافتنی توصیف می‌کنند. از حالت‌هایی مثل دست به سینه ایستادن یا مثل یک سپر کیفتان را مقابل بدنتان قرار دادن اجتناب کنید.

برای جذب مردان خوب، حتی قبل از روبرو شدن با یک فرد مناسب، ابتدا باید با عمق وجود خود ارتباط برقرار کنید. این یک فرایند درونی بیرونی است. مردانی که اهل نقش بازی کردنند ، متخصص تشخیص کمبود اعتماد به نفس یا احساس نیاز در زنانند. آن‌ها می‌دانند که چه دکمه‌هایی را فشار دهند تا به آنچه که می‌خواهند برسند ، چیزی که معمولا بیش‌تر از ارتباط جنسی نیست.

  مهارت حل مساله (مشکلات و تعارضات رابطه را چطور حل کنم؟)

مردان می‌دانند چگونه مثل یک فروشنده ماهر زبان بدن شما را بخوانند و شما را روی انگشت کوچک خود بچرخانند. هنگامی که نزدیک مردی هستید که از اوخوشتان آمده حواستان را نسبت به وضعیت بدنی خود جمع کنید، دقت کنید که آیا تماس چشم خوبی دارید یا نه؟ آیا به راحتی و با اعتماد به نفس ارتباط برقرار می‌کنید؟ اگر نه، اولویت شما باید این باشد که اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

منفی باف و بدبین نباشید

مردان اگر احساس کنند شما فردی کنترل‌گر و سلطه‌جویید یا خود را علامه دهر می‎‌دانید یا با او مثل یک شریک تجاری رفتار می‌کنید، کاملا عقب می‌کشند. اگر در یک محیط استرس ‌زا کار می‌کنید و بعد از کار با کسی قرار دارید ، خود را از تمام آن استرس‌ها رها کنید تا بتوانید با شوخ طبعی وطنازی با فرد مورد نظر خود روبروشوید.
لذت ببرید!

این ممکن است خیلی ساده‌ به نظر برسد، اما اگر فکر ضرورت پیدا کردن یک شریک زندگی کامل و بی‌نقص و احساس نیاز به “مصاحبه” با صدها مرد را کناربگزارید، آن وقت قرار گذاشتن می‌توانند به شما احساس رهایی داده ولذت بخش باشد. از این که در اولین ملاقات مرد مقابل خود را با صدها سوال مورد بازجویی قراردهید تا ببینید آیا با معیارهای شما برای ازدواج مطابقت دارد یا نه اجتناب کنید. در عوض سعی کنید بخندید، داستان تعریف کنید، حس شوخ طبعی خود را نشان دهید، شاد باشید، بعد زنانه خود را نشان دهید، او را شیفته خود کرده و کاری کنید برایش مرموز رازالود به نظر برسید. با شوخ طبعی و نمایش بعد بازیگوش و طناز خود کاری کنید که بخواهد بیشتر با شما وقت بگذراند و به این ترتیب می‌توانید کاری کنید که او بخواهد مجددا همدیگر را ببینید.

در اولین ملاقات با هیچ کس نباید به سرعت وارد رابطه شوید ، به همین خاطر در اولین دیدار سعی کنید فقط خوش بگذرانید بعدها وقت زیادی خواهید داشت که بفهمید ایا او فرد مناسبی برای شما هست یا نه.

در یک کلام…
با دعا به درگاه پروردگار و بهره‌ جویی از ختم و ذکر مجرب، می‌توانید برای کنار آمدن با سختی‌ها و راهگشایی برای پیدا کردن همسر مناسب یاری بجویید. علاوه بر این می‌توانید با افزایش آگاهی خود در زمینه برقراری روابط عاطفی، ضمن توکل بر خدا در این راه قدم برداشته و ازدواج مجدد موفقی را رقم بزنید.
اگر زنی بیوه یا مطلقه هستید برای فراهم شدن شرایط ازدواج دوم و جذب همسر مناسب، لازم است اعتماد به نفس بالایی از خودتان نشان دهید و ارتباطات اجتماعی خود را افزایش دهید، همچنین باید به ظاهرتان برسید، زبان بدن مناسبی داشته باشید و با روی گشاده با دیگران برخورد کنید. زانوی غم به بغل نگیرید، منفی‌باف و بدبین نباشید  و از زندگی مجردیتان لذت ببرید، لیستی از ویژگی‌های مثبت خود و مرد مورد نظرتان تهیه کنید و آن را هر از چندگاهی مرور کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • زهره عزیز سلام، شما باید در قدم اول دو رابطه قبلی رو بررسی کنید تا بدونید علت جدایی دقیقا از کجا ناشی میشه، سهم شما در اون جدایی و مشکلاتش چقدر هست؟ دلیل دو انتخابی که منجر به شکست بوده چه بوده دوست عزیزم؟ تا اون موارد رو بررسی نکنید و پرونده اون دو رو برای خودتون به شیوه صحیح و اصولی نبندید آماده یک رابطه سالم نمیشید! در بررسی روابطتتون خیلی موارد رو متوجه میشید که شاید دلیل تنها موندنتون هم در اون نهفته باشه. از طرفی توصیه می کنم دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج رو مطالعه کنید.

 • حالا همین حرفا یاد دخترا بدین و بعد گشت ارشاد راه بندازید و دستگیر کنید و طلاق رو زیاد کردین با این حرفا و راهکارهای زشت که دادین

  • دوست عزیز فکر کنم فقط عنوان رو مطالعه کردید
   محتوا مخالفت صد در صد خودش رو با این طرز تفکر اعلام کرده و راه کارهای علمی رو جایگزین کرده.

 • سلام
  ۸ سال است همسرم فوت کرده و دوتا دختر دارم ، مرد متاهلی که به گفته خودش در شرف طلاق بود و بچه دار هم نمیشد و از قبل میشناختمش و از مشکلاتشون خبر داشتم بمن نزدیک شد و پیشنهاد داد با من باشه تا کار طلاقش درست بشه حتی خونش نمی رفت و زنش هم هیچ تماسی باهاش نداشت و رفته بود خونه مادرش ، این ماجرا و گفتگوهای خانواده یک سال طول کشید و رابطه عاطفی زیادی بین من و اون اقا ایجاد شد . بعد از یکسال رابطش با خانمش درست شد و گفت نمی تونه طلاقش بده ، گفتم منو رها کن ، قبول نمی کنه ، واقعا خیلی بهم دلبسته شدیم اما این رابطه منو اذیت میکنه . فقط اگر ازدواج کنم این اقا منو رها میکنه ، خسته شدم ، از طرفی از تنهایی میترسم ، توی این ۸ سال هم پیشنهادی نداشتم که مناسب باشه و بتونم باهاش زندگی مشترک داشته باشم ، چکار کنم؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   اولین اشتباه شما این بود که قبل از اینکه تکلیف زندگی قبلی او روشن شود، روی این رابطه برنامه‌ریزی کردید.
   در این رابطه شما ضرر زیادی می‌بینید و لایق این نیستید که نفر دوم زندگی کسی باشید.
   بنابراین ابتدا با کمک مشاور از این رابطه خارج شوید تا بتوانید فرصت‌های دیگر را برای خودتان فراهم کنید.

مقالات مرتبط

درمان کنترل‌گری (چرا عشقم کنترل‌گره؟)

فهرست مطالب1 چگونه در رابطه کنترل‌گر نباشیم؟1.1 دلیل کنترل‌گری‌تون چیه؟ (1)1.2 دلیل کنترل‌گری‌تون چیه؟ (2)1.3 بدونین که رفتارهای طرف مقابل هم تغییر میکنه1.4 بدونین که شریک عاطفی‌تون، برده شما نیست1.5

مطالعه»