در روابط عاشقانه، از این پیام‌ها استفاده نکنید!

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

در روابط عاشقانه، از این پیام‌ها استفاده نکنید!

سرگرمم کن!

فکر کنید گوشیتونو باز می‌کنید و می‌بینید یه پیام از فرد مورد علاقتون دارید که توش نوشته: «سلام!». قطعا از اینکه ازش پیام دارید خوشحال می‌شید، اما واقعا با این پیام چی کار می‌شه کرد؟! سعی کنید در ارسال پیام‌هاتون هدف داشته باشید، ارسال یه پیام خنثی، به فرد مقابل این حس رو می‌ده که حوصلتون سر رفته و انگار باید سرگرمتون کنه!

 

پیام‌های انفجاری

بعضی آدم‌ها انگار تو پیام دادنشون هولن؛ تندتند پیام می‌دن و مثلا یه جمله رو کلمه به کلمه ارسال می‌کنن. اینکار دو تا ویژگی منفی داره، اولا فرد مقابل سر خط حرف رو گم می‌کنه، دوما باعث می‌شه شما هم یادتون بره چی گفتید و این خودش سوءتفاهم‌های زیادی ایجاد کنه.

 

مقاله نوشتن

درسته که فرد مقابل از گفت و گو با شما لذت می‌بره، اما اینکه یه پیغام چند صفحه‌ای از جزییات روزانه شما بشنوه، خیلی هم جذاب نیست. بهتره حرف‌هاتون رو کوتاه و تو پاراگراف‌های دو سه خطی ارسال کنید تا فرد مقابل از خوندنش خسته نشه.

 

منفعل-پرخاشگر

به پیام‌هایی مثل: «هر طور راحتی»، «خودت می‌دونی» و … می‌گن پیام‌های منفعل-پرخاشگرانه. اما یعنی چی؟ یعنی اینکه شما از چیزی عصبانی هستید، اما به جای این که مثل آدم بزرگ‌ها راجع بهش حرف بزنید، منفعلانه با ارسال چنین پیام‌هایی، دلتون می‌خواد خشم خودتونو نشون بدید که صدبار از عصبانیت بدتره!

 

زندگی دیگه‌ای ندارم

ارسال پیام‌هایی مثل: «چرا جواب نمی‌دی؟»، نشون می‌ده که شما هیچ کار دیگه‌ای ندارید و بی‌کار نشستید تا فرد مقابل حالتونو خوب کنه. شما بهتره که یه زندگی جدا و تفریحات لذت‌بخش برای خودتون داشته باشید تا با پیام ندادنش، اینطور به هم نریزید.

  چگونه در رابطه حوصله سر بر نباشیم؟ (چطور در چت کردن تنوع و هیجان ایجاد کنم؟)

 

دوستم داشته باش

ارسال مکرر پیام‌هایی مثل: «هنوزم مثل قبل دوستم داری؟» یا «من چه ویژگی‌هایی دارم که برات جذابه؟»، به فرد مقابل حس کلافگی می‌ده (به خصوص آقایون). این پیام‌ها، نشون دهنده اعتماد به نفس پایینه؛ پس به جای مدام تایید گرفتن، سعی کنید روی اعتماد به نفستون کار کنید.

 

کاراگاه بازی

«چرا آنلاین شدی، جواب منو ندادی؟»، «این عکسه کجاست؟ چرا به من نگفتی با دوستات می‌ری بیرون؟»؛ این پیام‌ها به فرد مقابل این احساس رو می‌ده که زندگی شخصیش دائم در حال کنترل شدنه و این اصلا احساس خوبی نیست. سعی کنید به حریم شخصی فرد مقابلتون احترام بزارید.

 

حرف‌های مهم

فضای مجازی اصلا جای مناسبی برای فرستادن پیام‌های مهمی مثل اولین جمله عاشقانه (دوستت دارم) یا به هم زدن رابطه نیستند. سعی کنید این حرف‌ها رو در یه گفت‌وگوی حضوری بزنید تا اثر مثبت یا منفیش کنترل شده و مناسب باشه.

 

یاد بگیرید

پیام دادن و ارتباط از طریق فضای مجازی یه مهارته که شما می‌تونید به راحتی اون رو یاد بگیرید. همیار عشق، دوره‌ای طراحی کرده (فعلا برای خانم‌ها) تحت عنوان «جذب مرد با موبایل» که با کمک اون بتونید پیام‌های درست و مناسب‌تری رو در روابطتون استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور براش گوش شنوا باشم؟

چطور براش گوش شنوا باشم؟ شنیدن حرفاش خیلی اهمیت داره؟ بله، برای خانم‌ها خیلی مهمه که به حرف‌هاش گوش کنین. خانم‌ها زیاد درد و دل میکنن و با این کار،

مطالعه»