ازدواج با زن مطلقه (ازدواج مرد مجرد با زن مطلقه بچه دار)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

ازدواج با زن مطلقه (ازدواج مرد مجرد با زن مطلقه بچه دار)

با این که فردی که طلاق گرفته است مانند فردی است که تا کنون ازدواج نکرده است اما تفاوت‌هایی با دیگران دارد که باعث می‌شود شرایط منحصر بفردی پیدا کرده و با چالش‌هایی در ایجاد یک رابطه جدید مواجه خواهد داشت. طبیعتاً این برای همه افرادی که طلاق گرفته‌اند صادق نیست – تفاوت‌هایی وجود دارد که به زمان طلاق، دوستانه انجام شدن آن و بچه دار بودن وی بستگی دارد.
لازم به ذکر است که هدف ما از ارائه این مقاله قضاوت در مورد زنان مطلقه نیست و تنها هدف ما کمک به شما برای گرفتن بهترین تصمیم بدون کمترین ضرر در زندگی‌تان است.

مزایای ازدواج با یک زن مطلقه

زمان

طلاق معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که دو نفر بسیار سریع و بدون این که زمان کافی برای آشنایی با یکدیگر صرف کرده باشند با هم ازدواج کرده‌اند. بعید به نظر می‌رسد زنی که یک بار این اشتباه را مرتکب شده است دوباره بخواهد آن را تکرار کند بنابراین آنها احتمالاً به زمان بیشتری برای شناخت شما نیاز دارند. یک جنبه مثبت طلاق این است که می‌تواند زن را از قید و بندها و محدودیت‌ها آزاد سازد. در برخی موارد، افرادی به دلایل اشتباهی ازدواج می‌کنند، طلاق یک شانس دوباره برای آنها است. اگر شما به زنی که ازدواج کرده است علاقه‌مند شده‌اید، طلاق ممکن است فرست ازدواج با او را برای شما فراهم کند. شوهر قبلی او ممکن است انتخاب درستی برای او نبوده باشد اما ممکن است شما فرد مناسبی باشید.

تعهد

پس از طلاق، واقعیت‌ها در مورد تصمیمات و مشکلات گذشته مشخص‌تر و بارزتر می‌شوند. با این که این افراد دیرتر تعهد را قبول می‌کنند اما احتمال این که تعهد خود را در مرتبه دوم حفظ کنند بیش از این است که بخواهند دوباره درد جدایی را تحمل کنند.

تجربه

کسی که با طلاق از همسر خود جدا شده باشد و درد جدایی را کشیده باشد به فردی پخته‌تر تبدیل می‌شود. افرادی که در گذشته با یک نفر رابطه داشته، عروسی کرده‌اند و خانه مشترک داشته‌اند این شانس را دارند که فرد یا چیزهایی را داشته باشند که برای آنها اهمیت دارد. این تجربه در هنگام ایجاد یک رابطه جدید بسیار ارزشمند است. برخی افراد طلاق را یک شکست می‌دانند اما طلاق ممکن است یک تجربه آموزنده عالی باشد. برخلاف زنانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند، یک زن مطلقه به خوبی می‌داند که چه چیزهای باعث موفقیت در ازدواج می‌شود و اشتباهات گذشته خود را تکرار نخواهد کرد. او چیزهای زیادی در مورد خودش و رابطه آموخته است و برای حل تعارضات و ساخت یک توافق تجربه‌های زیادی دارد. همه این چیزها باعث می‌شود که او شریک بهتری برای زندگی باشد.

 

ذهنیت باز

فردی که طلاق گرفته است غالباً زندگی خانوادگی پیچیده‌ای با اقوام سببی، بچه‌ها و همسر سابق خود دارد. این باعث می‌شود که معمولاً این افراد ذهن بازتری داشته باشند و با درک عمیق‌تری که در مورد موقعیت‌های منحصر بفرد افراد که لزوماً همسو با ارزش‌ها و عقاید آنها نیست روبرو می‌شوند، انعطاف بیشتری از خود نشان می‌دهند. فرد طلاق گرفته ممکن است به حرمت ازدواج اعتقاد داشته باشد اما همسر سابقش این اعتقاد را نداشته باشد.

ارتباط

مهارت‌های ارتباطی، قلب هر رابطه سالم و پایداری است. افرادی که ازدواج کرده‌اند و زندگی خود را با یک نفر دیگر شریک شده‌اند، احتمالاً هوش هیجانی و مهارت‌های ارتباطی بیشتری نسبت به افرادی که این تجربه را پشت سر نگذاشته‌اند دارند.

سخت‌گیری کمتر

با توجه به اینکه زنان مطلقه در زندگی قبلی خود تجربه یکبار برگزاری مجلس عروسی را داشته اند، هنگام ازدواج برای دومین بار، تمایل کمتری برای گرفتن یک مهمانی لوکس و مجلل دارند، پس پایین بودن سطح توقعات درباره این موضوع و مسائل مشابه می تواند یکی از مواردی باشد که بتوان به عنوان نقطه قوت به آن توجه کرد.

معایب ازدواج با یک زن مطلقه

 

یک مرتبه ازدواج کرده است

تجربه برخی طلاق‌ها بسیار دردناک است و باعث می‌شود که فرد هرگز نخواهد اشتباهات گذشته را دوباره تکرار کند و بنابراین به ازدواج دوباره فکر نمی‌کند. این امکان وجود دارد که او زندگی خود را با خوشحالی و به طور کامل ولی بدون گواهی ازدواج با یک نفر دیگر شریک شود اما اگر لیست اولویت‌های شما بلند باشد بهتر است که امکان‌پذیری این گزینه را بررسی کنید.

احساسات انباشته شده از گذشته

 

یک طلاق بد باعث می‌شود که فرد تلخ‌تر، عصبانی و بی‌انگیزه شده و برداشت نادرستی از ارتباط پیدا کند. در حالی که احساس آنها ممکن است کاملاً توجیهی باشد اما شکستن موانع و مشکلات و شکل‌دهی به یک رابطه جدید تا زمانی که مسائل قبلی به طور کامل حل نشده باشد غیرممکن به نظر می‌رسد. بهتر شدن حال فرد نیاز به گذشت زمان دارد و هر چه زمان کمتری از طلاق گذشته باشد، فرد باید بیشتر روی احساسات و مسائلی که با آنها سردر گریبان است کار کند. باید با افرادی که در جریان اقدامات قانونی برای اجرای طلاق هستند و هنوز در یک خانه مشترک با همسر سابق خود زندگی می‌کنند بسیار محتاطانه رفتار کنید. این احتمال وجود دارد که از شما به عنوان یک سنگفرش در مقابل آزادی استفاده شود.

  با دست پس زدن با پا پیش کشیدن

صداقت

با این که قضاوت کردن رفتارهای بد دیگران کار منصفانه‌ای نیست اما زمانی که یک نفر به شدت آزرده شده است، اعتماد کردن دوباره برای او کار دشواری است. شما باید صبور باشید و به مرور زمان و با از بین رفتن دردهای گذشته و جایگزین کردن آنها با تجربیات سالم‌تر جدید، اعتماد او را جلب کنید.

گرفتاری

در حالی که جدایی فیزیکی و عاطفی پس از طلاق ممکن است سریع‌تر اتفاق بیفتد اما انجام امور قانونی مربوط به تقسیم پول و اموال زمان بیشتری لازم دارد. این یک مشکل عملی است که بر سر راه ایجاد یک رابطه جدید قرار دارد.

رابط خانوادگی

شما باید بچه او را که حاصل ازدواج قبلی او است بپذیرید، این بچه با هر سنی و چه با والدین خود زندگی کند و چه نه باید وجود او را قبول کنید. داشتن بچه معمولاً مستلزم داشتن ارتباط با همسر قبلی است و این کار زمانی که یک رابطه جدید شکل می‌گیرد دشوار است.
هر موقعیتی، منحصر بفرد است و با شکل‌گیری هر رابطه جدید، شما باید با خودتان در مورد این که این رابطه یک رابطه‌ای است که شما می‌خواهید یا نه صادق باشید. شما نباید فرض را بر وضعیت تأهل یک نفر بگذارید بلکه باید هر موقعیتی با همان شرایطی که دارد مورد قضاوت قرار دهید.

5 چیزی که باید در مورد ازدواج با یک زن مطلقه بدانید

 

او قبلاً از نظر عاطفی، فیزیکی و مالی تست کنید مورد آزمایش قرار گرفته است

فرایند طلاق هزینه‌ای است که او برای عزت نفس، وضعیت مالی و ظاهر خود می‌پردازد. اگر او در بازار باشد، بر قلب درد و سر درد خود برای دیدار با افراد جدید فائق می‌آید. به او احترام بگذارید تا او نیز بهترین احترام‌ها را به شما نشان دهد.

او می‌ترسد

زن مطلقه تجربه‌ای دارد که به او کمک می‌کند رشد کرده و به فرد بهتری تبدیل شود. شما مزایای این رشد را دریافت خواهید کرد اما باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید. این کار ممکن است تدریجی باشد. یک زن مطلقه ملاحظات خود را داشته و عملاً به دنبال هشدارهایی است که ممکن است در شخصیت و نیات شما وجود داشته باشند. اجازه دهید که در فاز شناخت وی این فرصت را داشته باشد تا ذهن خود را آماده کرده و یک محیط راحت برای او ایجاد کنید تا بتواند در آن نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارد.

اولویت اول یک زن مطلقه، فرزندانش هستند و بعد شما

زمانی که این زن برای اولین مرتبه ازدواج کرد، اولویتش همسرش بود. پس از آمدن بچه‌ها و رفتن همسر، او تابع فرزندانش است. شما باید به او اطمینان بدهید که تهدیدی برای وفاداری و اولویت‌های او در مورد فرزندانش نیستید. به مرور زمان، یک زن مطلقه بچه دار در یک رابطه جدید قادر خواهد بود به راحتی مادر بودن و زن بودن را با هم درآمیزد.

باید با او مانند یک ملکه رفتار کنید

یک زن مطلقه، معشوقی بوده که تنها گذاشته شده است. او خودش آموخته است که چگونه از خود مراقبت کرده و نیازهای خود، کارفرما، فرزندانش و جامعه را برآورده سازد. آن چیزی که او از شما می‌خواهد این است که با او مانند یک ملکه رفتار کنید. او به دنبال یافتن پدری برای فرزندان خود، یک هم اتاقی که در پرداخت صورت حساب‌ها به او کمک کند یا یک فرد دیگری که باید از او مراقبت شود نیست. وی به دنبال یک یار، دوست و احتمالاً یک رابطه جنسی عالی است. باید تمرکز خود را بر مبنای برآورده ساختن این موارد برای او قرار دهید. او را بشناسید و به او نشان دهید که وی برای شما فراتر از یک مادر یا شریک مالی است و همه چیز شما است.

انتظارات او بالاتر است

یک زن مطلقه انتظارات بیشتری از ازدواج دارد. وی انتظار دارد در مرکز توجه شما باشد. وی انتظار دارد که شما صورت حساب‌ها را بپردازید و با احترام و بر اساس علایق او رفتار کنید. یک زن مطلقه می‌داند که چه زمانی یک مرد به او علاقه‌مند شده است و او سعه صدر کمتری برای بازی ویدئویی دارد. اگر یک زن مطلقه، بچه داشته باشد او همه چیز را درباره کنترل کردن می‌داند.

  نشانه‌های مرد عاشق (آیا منو دوست داره؟)

برای ازدواج با یک زن مطلقه بچه دار باید از او در مورد چه چیزهایی سؤال کنید؟

از او بپرسید که چه مدت از طلاق او گذشته است و او چه احساسی در مورد آن دارد؟

طلاق نوعی مرگ است و فرایندی غم‌آلود و ناراحت‌کننده دارد حتی زمانی که یک نفر ممکن است به شدت تمایل با طلاق گرفتن داشته باشد. زمانی که بچه وجود داشته باشد، مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسئله خواهد بود. فرایند غم و اندوه کوتاه نیست. طرف مقابل چگونه طلاق گرفته است؟ بیشتر زنان پس از طلاق بااحساس گناه زندگی می‌کنند حتی زمانی که اجرای این طلاق به شدت لازم باشد. اگر پدر فرزندانشان تغییر کرده باشد و پدر خوب سابق برای فرزندان نباشد، آنها احساس ضعف و شرم بیشتری خواهند داشت.
چقدر این طلاق با نگرانی همراه بوده است و همسر قبلی چه نقشی در آن داشته است؟ آیا او از این مرحله عبور کرده است؟ آیا او آمادگی ورود به یک رابطه متعهدانه دیگر را دارد؟ در ابتدای هر رابطه‌ای این سؤالات را از او بپرسید. به هر حال، اگر او به جای طلاق، از همسرش جدا شده باشد، به هشدارها توجه داشته باشید. دلایلی برای این عبارت وجود دارد: “احمق‌ها به سمت فرشتگانی که از تهدید می‌ترسند هجوم می‌برند”

در مورد رابطه او با همسر سابقش سؤال کنید

این ضروری است. اگر او رابطه‌ای خصومت‌آمیزی با همسر سابقش دارد باید آمادگی و انتظار زندگی کردن با مردی که بچه دارد را داشته باشید. خصومت همسر قبلی نیز باعث می‌شود که او تمایل داشته باشد زندگی را به کام مردی که با همسر قبلی او ازدواج کرده است تلخ کند. برخی هم تلاش می‌کند که فرزندان را از مادرشان و همسر جدید او جدا کنند. حفظ حریم خصوصی در منزل کار دشواری در این شرایط خواهد بود زیرا پدران عصبانی از فرزندان خود هنگامی که از خانه مادرشان بازمی‌گردند بازجویی و بازپرسی می‌کنند. برخی دوست دارند که کارهای دادگاه را به سرعت و بدون فکر کردن به پایان برسانند که این یک فرصت برای شما ایجاد می‌کند تا اگر با او زندگی می‌کنید یا در نهایت با او ازدواج می‌کنید خود را از این نمایش‌های پس از ازدواج آزاد سازید.
اگر او با همسر سابق خود رابطه‌ای دوستانه دارد، این دوستانه بودن در چه حد است؟ برخی زنان احساس می‌کنند بین همسر سابق و همسر فعلی خود کشیده می‌شوند. از او بپرسید که در این صورت شما کجای این تصویر قرار دارید؟

در مورد مرزهای او با همسر سابقش سؤال کنید

برای برخی از شما بسیار سخت خواهد بود اگر متوجه شود که بین معشوق شما و همسر سابقش، مرزهایی هوس بازانه وجود دارد. همسر سابق او به یکباره وارد خانه می‌شود، شاید کلید هم داشته باشد! پیام‌ها، ایمیل‌ها و مکالمات تلفنی ثابتی بین آنها وجود داشته باشد.
همسر سابقش ممکن است قبل از این که شما با او آشنا شوید مدام از همسر سابقش شکایت کند. ممکن است شما هر دو در این بازی گرفتار شده باشید که مدام در مورد آخرین حرکت مسخره همسر سابق او صحبت کنید. این موضوعی نیست که شما بخواهید درباره آن صحبت کنید.
مرزهای سالم باید ایجاد شوند تا حریم خصوصی و اعتدال بین شما به عنوان یک زوج جدید حفظ شود. به شما نمی‌گوییم که برقراری یک رابطه دوستانه بین شما و همسر سابق او یک ایده خوب است. این کار برای آنها عالی است اما زمانی که یک نفر دیگر وارد این زندگی شود همه چیز تغییر خواهد کرد.
این مرزهای سالم باید برای جلوگیری از نفوذ ناخواسته ایجاد شوند. همسر شما باید برای همسر سابق خود مشخص کند که چه میزان ارتباط لازم است و باید تأکید کند که این رابطه به خاطر تمرکز بر بچه‌ها است.

از او بپرسید که از شما در برابر فرزندانش چه انتظاری دارد؟

معمولاً زنان مطلقه از شما انتظار دارند که جای خالی پدر را برای فرزندان آنها پر کنید به خصوص اگر از نظر آنها پدر فرزندانشان به اندازه کافی خوب نباشد وظایف پدری را برای فرزندان آنها انجام ندهد. این درخواست زنان مطلقه آگاهانه نیست اما بیشتر آنها دوست دارند که همسرشان نقش بابا لنگ‌دراز را برای فرزندان آنها داشته باشد. همسر جدیدتان شما را دوست دارد، فکر می‌کند که شما فوق‌العاده هستید و ممکن است بخواهد که شما با چوب جادوی خودتان در کنار او باشید و به او کمک کنید که همه غبارها و خاطرات باقیمانده از ازدواج و طلاق گذشته را پاک کند.
این یک زمان و فرصت عالی برای تنظیم ارتباطات است! چیزی به نام “پدرخوانده ” وجود ندارد مگر این که خود بچه‌ها تصمیم بگیرند که شما را این طور تصور کنند و البته بیشتر آنها نمی‌خواهند. “تو پدر من نیستی” فقط یک عبارت نیست که بچه‌ها به شما می‌گویند بلکه واقعیت است.
شما باید کاملا خردمندانه به این موضوع فکر کنید که فرزند همسر شما هیچ نسبت خونی با شما ندارد، پس آیا می توانید ارتباط گرمی با او داشته باشید و از همسرتان برای ایفای نقش مادری اش حمایت کنید؟

  دعای باز شدن بخت دختر مجرد (گشایش بخت و سریع آمدن خواستگار)

سؤال کنید که فرزندانش چه احساسی نسبت به شما دارند؟

 

بدانید که زمان زیادی می‌برد تا فرزندان او شما را قبول کنند. “عشق بر همه چیز پیروز می‌شود” عبارتی است که ما معمولاً زمانی که این زوج‌ها در اوج شور و اشتیاق هستند می‌شنویم.
علیرغم اینکه بسیاری از خانواده‌ها امروز مانند گذشته صمیمی و گرم نیستند ولی باز هم ناخودآگاه همه انسان‌ها به دنبال داشتن چنین خانواده‌های گرم و درهم‌آمیخته‌ای هستند.
دور از انتظار نیست که فرزندان زن مطلقه به همسر جدید مادر خود علاقه پیدا کنند اما به محض این که مادر و همسر بگویند “من انجام می‌دهم”، احساس آنها به شدت تغییر کرده و حتی دچار سردرگمی و گیجی می‌شوند.

از خودتان بپرسید که چه احساسی نسبت به یک زند مطلقه بچه دار دارید؟

این برای شما هم غم‌انگیز خواهد بود.
شاید فرزندان او از نظر شما دوست‌داشتنی و عالی باشند اما با گذشت زمان آنها ضد شما خواهند شد و در برابر شما مقاومت کرده و حتی ممکن است از شما چشم‌پوشی کنند. مردانی که با زنام مطلقه بچه دار ازدواج می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند. شما باید از همسرتان برای غلبه بر این مقاومت طبیعی حمایت کند.
اگر شما ازدواج کرده‌اید، شما اولین “شوهر ” او نیستید.
اگر شما فرزندی دارید، آنها اولین فرزندان او نیستند.
این‌ها مواردی هستند که زمانی که می‌خواهید با یک مردی که بچه دارد ازدواج کنید، اغلب در موردشان فکر نمی‌کنید. مردان خود را به خاطر این احساسات طبیعی غم و حتی حسادت سرزنش می‌کنند در صورتی که نباید این طور باشد. این‌ها اثرات غم و ناراحتی است.

علاقه‌مندی به یک زن مطلقه کار اشتباهی نیست، تنها مسئله‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که این ازدواج نیز مثل هر کار دیگری مزایا و معایبی دارد. یک زن مطلقه زمان بیشتری برای فکر کردن به زندگی شخصی‌اش داشته، نسبت به شما تجربه بیشتری از زندگی زناشویی دارد و قطعاً اصول تعهد به زندگی را می‌داند. نسبت به مسائل گوناگون نگاه پخته‌تری دارد و می‌تواند با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کند، معمولاً چنین زنی بدلیل تجربیاتی که پشت سر گذاشته سطح انتظارات واقع بینانه تری نسبت به زندگی و همسر آینده خود دارد مگر اینکه در زندگی قبلی خود از لحاظ عاطفی و مالی محروم بوده باشد؛ اما در کنار تمام این محاسن چند نکته حائز اهمیت نیز می‌تواند وجود داشته باشد. چنین زنانی معمولاً در برابر مشکلات مقاوم‌اند به این معنا که تجربه شکست در زندگی قبلی آنها را برای هر شکست احتمالی دیگری آماده کرده است. خلأ عاطفی که همسر سابقش نتوانسته آنها را پر کند او را تحریک پذیر و پر توقع کرده است، معمولاً چنین افرادی به مردان سخت اعتماد می‌کنند و گرفتاری‌های شخصی و پیوندهای خانوادگی پیچیده‌ای دارند. پس بهتر است قبل از تصمیم به ازدواج ابتدا از خود سؤال کنید که آیا من می‌توانم با شخصی زندگی خود را شروع کنم که تجربه بیشتری از زندگی مشترک نسبت به من دارد و شاید بدلیل شکستی که در رابطه عاطفی قبلی خود خورده است، مانند زندگی اول خود نتواند پرشور و هیجان باشد و اگر این زن فرزند داشته باشد آیا آمادگی پذیرش مسئولیت کسی را دارم که از خون من نیست؟ البته بدانید که شکل‌گیری این ازدواج به معنای پایان راه برای شما و آن زن نیست بلکه شما راه‌های زیادی برای رفتن بایکدیگر خواهید داشت. چشمان خود را باز کنید، واقع بینانه درباره شرایط موجود بین خودتان فکر کنید. اگر همه جوانب را کاملاً با دقت بررسی کرده‌اید پس ما هم برای شما آرزوی خوشبختی می‌کنیم!

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور یک رابطه خوب داشته باشیم؟

چطور یک رابطه بُرد-بُرد داشته باشیم؟؟ انواع رابطه سه نوع رابطه عاطفی وجود داره: 1) رابطه بُرد-باخت: در این نوع رابطه، یه طرف به خواسته‌هاش میرسه، اما طرف مقابل نادیده

مطالعه»