رابطه جنسی پیش از ازدواج

آیا پیش از ازدواج رابطه جنسی داشته باشم؟ رابطه جنسی پیش از ازدواج

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

آیا پیش از ازدواج رابطه جنسی داشته باشم؟ رابطه جنسی پیش از ازدواج

یکی از بحث‏ برانگیزترین مطالب و پرتکرارترین سوالات کاربران مخصوصا در پست‎‏های اخیر همیار عشق، موضوع برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج بود. هم گروه مخالف و هم گروه موافق دلایلشان را برای موافقت یا مخالفت خود ابراز کردند. اما چطور می‏ شود از بین این همه آرای متفاوت، به نتیجه رسید؟

پیشنهاد همیار عشق به شما


همیار عشق پیشنهاد می‏ کند، چه مخالف و چه موافق، این مطلب را تا انتها بخوانید، آن را با دانسته‏ ها و نظرات قبلی خود مقایسه کنید و در سپس نظر نهایی خود را با ما در میان بگذارید.

جامعه امروز ایران

در هر جامعه ‏ای، مجموعه‏ای از هنجارهای اجتماعی وجود دارد که از سمت اکثریت افراد آن جامعه پسنیده است. اما گاهی برخی از هنجارها، در بین نسل جوان‏تر یک جامعه، کمرنگ ‏تر می‏ شود که همین مساله، سردرگمی‏ هایی را هم در پی دارد. یکی از این هنجارها، مساله نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج (به خصوص برای دختران) است.

هنجارهای جدید

در کشور ما، به علت ویژگی‏ های سنتی-مذهبی، این مسائل همچنان وجود دارد و ورود نظرات و ایده‏ های دیگر (مثل همین موضوع)، با مخالفت بیشتری رو به رو می‏ شود. به همین دلیل، رابطه جنسی پیش از ازدواج، از دید کلی جامعه ایرانی، همچنان پسندیده نیست و پیامدهای منفی‏ ای از نظر اجتماعی به همراه دارد.

رابطه جنسی و ایجاد علاقه

یکی دیگر از ملاحظات مربوط به این موضوع، ایجاد علاقه بیشتر است. رابطه جنسی، باعث ترشح هورمون‏ هایی در بدن می‏شود که دلبستگی، علاقه و محبت را بسیار بالا می‏برد. این مساله به خصوص در دختران باعث می‏شود که بیشتر به سمت فرد مقابل جذب شوند و در صورت برهم خوردن رابطه، به نسبت آسیب و ضربه بیشتری خواهند دید.

  اضطراب جنسی چیست و چطور درمان می‌شود؟

احتمال حاملگی

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کرد، مساله حاملگی‏ های ناخواسته است. باز به دلیل مسائل فرهنگی، حاملگی پیش از ازدواج عوارض منفی زیادی دارد؛ به علاوه، تصمیم برای سقط جنین یا نگه‏داری فرزند خود به تنهایی فشار روانی زیادی بر روی دوش هر دو طرف می‏گذارد.

همیشه رابطه جنسی به ازدواج ختم نمی‏ شود

برخی از دختران، بعد از رابطه جنسی، برای رهایی و فرار از تمام فشارهایی که در مطالب قبل گفته شد، تصمیم می‏گیرند چشمشان را بر روی سایر مسائل ببندند تا سریع‏تر ازدواج کنند. این شتاب در ازدواج، بدون بررسی سایر جوانب، معمولا پیش‏بین خوبی برای ازدواج نیست. به علاوه، همیشه رابطه جنسی، باعث ازدواج نمی‏ شود.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور میشه خانما رو درک کرد؟

  خانم‌ها موجودات پیچیده‌ای نیستن اکثر آقایون فکر می‌کنن خانما شخصیت مرموز و پیچیده‌ای دارن و نمیشه به ذهنشون نفوذ کرد و فهمید دقیقا چه خواسته‌ای دارن. اگرچه هر کسی

مطالعه»