5 ویروس کُشنده رابطه عاطفی

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

5 ویروس کُشنده رابطه عاطفی

5 ویروس کُشنده رابطه عاطفی


برقرار نکردن ارتباط صحیح (1)

برقراری ارتباط صحیح در رابطه عاطفی برای حل مشکلات، خیلی مهمه. وقتی مشکلی بین‌تون پیش میاد، چند تا راه حل هست، راه حل درست اینه که وقتی شما و عشق‌تون عصبانی نیستین، خیلی واضح و محترمانه مشکل رو مطرح کنین و با گفت و گو حلش کنین. دومین راه، اینه که از طریق رفتارهای ناسالم نشون بدین که مشکلی بین‌تون هست.

برقرار نکردن ارتباط صحیح (2)

برای برقراری ارتباط صحیح با شریک عاطفی‌تون باید این کارها رو انجام بدین: در شرایط مناسب، باهاش درباره مشکل صحبت کنین. وقتی حرف‌تون تموم شد، اجازه بدین اون هم حرف‌هاشو بگه، حرفش رو قطع نکنین. تخریب شخصیتی و توهین کردن، ممنوع! ارتباط چشمی برقرار کنین.

عدم اعتماد

اگر عشق‌تون بهتون اعتماد نداره، با رفتارتون نشون بدین که دوستش دارین و اون براتون اهمیت داره. همیشه صادق باشین. اگر شما بهش اعتماد ندارین، در فرصت مناسب، احساس‌تونو باهاش در میان بذارین و بگین که چی باعث شده شما بهش اعتماد نکنین تا اون براتون توضیح بده.

دعوا بر سر قدرت

اگر شما و شریک عاطفی‌تون بر سر اینکه کی در رابطه بیشتر کار انجام میده و تلاش میکنه و کی قدرتش بیشتره، دعوا میکنین، برای حل این مشکل، این کارها رو انجام بدین: قبول کنین که کی چه کاری کرده. قبول کنین که هیچ کدوم‌تون کامل نیستین و باید به اندازه یکسان برای توسعه رابطه‌تون تلاش کنین. نقاط ضعف‌تونو قبول کنین.

عدم توجه کافی به احساسات (1)

این مشکل، یکی از مشکلات رایج در روابط عاطفی هست که یک طرف رابطه احساس میکنه، به احساساتش توجه کافی نمیشه. در این صورت باید شرایط رابطه و طرف مقابل رو بررسی کنین. آیا سرش شلوغه؟ در زندگی یا شغلش مشکلی پیش اومده؟ و… اگر در شرایط مناسبی نیست، طبیعیه که نتونه مثل قبل بهتون توجه کنه.

  ازدواج با مردی که طلاق گرفته

عدم توجه کافی به احساسات (2)

اگر اون در شرایط مناسبیه و مشکلی در زندگیش نیست، باهاش صحبت کنین و بپرسین که آیا در رابطه‌تون مشکلی وجود داره؟ حتما آخر هفته‌ها یا هر روزی که برای شما و عشق‌تون مناسبه، برنامه‌ریزی کنین و اون روز با هم به تنهایی بگذرونین، حتی اگر ازدواج کردین و صاحب فرزند هستین، انجام این کار لازمه و به بهبود رابطه‌تون کمک میکنه.

رابطه از راه دور (1)

این نوع رابطه، گاهی مشکلات زیادی نسبت به رابطه‌هایی دارن که در اون دو طرف رابطه بیشتر امکان ترتیب دادن قرارهای ملاقات حضوری رو دارن. اگر در رابطه از راه دور هستین، باید با شریک عاطفی‌تون برنامه‌ریزی‌هایی برای دیدار همداگه انجام بدین. با کارهای روزمره و برنامه‌های همدیگه کنار بیاین.

رابطه از راه دور (2)

اگر در این نوع رابطه هستین، باید بتونین با هم ارتباط قوی و موثر برقرار کنین تا بتونین مشکلات رو با گفت و گو حل کنین.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط