همیار عشق

راههای جذب و عاشق کردن

راههای جذب و عاشق کردن کسی که ما را دوست ندارد

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

راههای جذب و عاشق کردن کسی که ما را دوست ندارد

همگی می‌دانیم که نمی‌توانیم دیگران را وادار کنیم که دوستمان داشته باشند، هر چقدر هم که دیوانه‌وار عاشق دیگری باشیم و ذره ذره وجودمان عشق او را بخواهد، عشق اجباری نمی‌شود. سوال اینجا است که آیا راهی وجود ندارد که محبوبمان را ترغیب کنیم که عاشق ما بشود، آیا اگر هر کاری از دستمان بربیاید انجام بدهیم، شانس این که فرد رویاهایمان به ما توجه کند، بیشتر نمی‌شود؟ شاید برخی فکر کنند که این کار تقلب است، اما با استفاده از چند شگرد میتوانید به هدفتان برسید. گذشته از هر چیز موضوع مهمی در بین است، صحبت بر سر عشق است و همانطور که میدانید، همه چیز در جنگ و در عشق مجاز است.

 

 

راه‌های جذب کردن کسی که علاقه ‎ای به شما ندارد


فکرش را درگیر کنید

جذب کردن را با جلب توجه کردن اشتباه نگیرید. خیلی راحت می‌توانید با انجام دادن یک کار عجیب و خارق‌العاده یا حتی احمقانه توجه یک نفر را برای چند دقیقه جلب کنید، اما این توجه کوتاه مدت است و او به محض آن که از شما دور شود و به خانه برگردد، دیگر شما را به خاطر نخواهد آورد. جذب موفق زمانی رخ می‌دهد که توجه یک نفر را به روشی جلب کنید که او حتی بعد از جدا شدن از شما هم، به شما فکر کند.شما باید به مرد مورد علاقه‌تان نشان بدهید، خصوصیاتی دارید که او به شدت نیازمند آن‌ها است. در چنین موردی حتی اگر او از قبل علاقه‌ای به شما نداشته باشد، جذبتان خواهد شد. هر فردی در این جهان به دنبال ویژگی‌های خاصی است و این ویژگی‌ها را در هر فردی که ببیند، جذبش خواهد شد. برای مثال بعضی خانم‌ها جذب مردان بلندپرواز می‌شوند، چون جاه‌طلبی و بلندپروازی این نوید را می‌دهد که شاید این مرد روزی به فرد مهمی تبدیل شود؛ از طرفی بعضی مردان جذب زنانی می‌شوند که مورد توجه مردان دیگرند، چون با به دست آوردن یک زن محبوب احساس می‌کنند که به موقعیت بالاتری دست یافته‌اند. بنابراین علت این که مرد مورد علاقه‌تان شما را دوست ندارد، می‌تواند این باشد که شما به او نشان نداده‌اید که واجد خصوصیات مورد نیازش هستید. قبل از آن که سعی کنید توجه کسی را جلب کنید، ابتدا باید درباره او اطلاعات کافی جمع کنید و متوجه شوید که چه خصوصیاتی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تبدیل جذب به مشغله ذهنی

در ابتدا باید دائماً اطرافش باشید تا مطمئن شوید که فراموش نمی‌شوید. نبرد برای جلب توجه نبرد دشواری است و ممکن است مسائل بسیار دیگری وجود داشته باشد که برای جلب توجه او با وجود شما رقابت کند. البته این که فقط نزدیکش باشید، کافی نیست، مادامی که او به شما علاقه‌مند نشده است، باید هر بار که در کنارش هستید، خصوصیاتی را که می‌دانید، روی او تاثیر می‌گذارد، نیز به نمایش بگذارید. بعد از آن که او به شما وابسته شد و به وجودتان در زندگی‌اش عادت کرد، با فرستادن سیگنال‌‌های مختلف گیجش کنید، مثلاً یک روز به شدت به او توجه کنید، اما روز دیگر کاملاً نادیده‌اش بگیرید.همین رویه گیج کننده را ادامه بدهید تا او از خودش بپرسد که خواسته واقعیتان چیست و آیا او را واقعاً دوست دارید یا خیر. اینجا است که می‌توانید بابت این موفقیت به خودتان تبریک بگویید، چون فکرش را کاملاً به خودتان مشغول کرده‌اید.اگر مدتی به همین رفتار ادامه بدهید، او هر روز بیشتر از قبل به شما فکر خواهد کرد تا جایی که متوجه می‌شود، زندگی کردن بدون شما برایش بسیار سخت است و از این به بعد او است که دنبالتان می‌آید.

  اون عشق واقعی و ابدی منه؟!

بازی کردن با ذهن

تحت تاثیر قرار دادن ذهنی که مشغول شما شده است

اگر مراحل قبل را با موفقیت انجام داده باشید، او مرتب به شما فکر می‌کند و هرچند هنوز جذبتان نشده است، اما سعی می‌کند شما را که به نظرش مرموز و غیرقابل درک می‌رسید، در گروه معینی جای بدهد. در این مرحله است که باید تمام ویژگی‌های تاثیرگذارتان، به ویژه آن خصوصیاتی را که طرف مقابل فاقد آن‌ها است، به او نشان بدهید. برای مثال اگر مردی که می‌خواهید جذبش کنید، خجالتی است، شما باید با اعتماد به نفستان او را مجذوب کنید.

به بازی گرفتن نیازهای برآورده نشده

اگر مردی که می‌خواهید دوستتان داشته باشد، گوشه‌گیر است و با دیگران صمیمی نمی‌شود، رفتار دوستانه‌ای با او در پیش بگیرید، اگر اعتماد به نفس ندارد، اعتماد به نفستان را نشان بدهید یا اگر از زندگی می‌ترسد، جسارت و شور زندگیتان را به نمایش بگذارید. همگی ما جذب افرادی می‌شویم که خصوصیات فوق‌العاده‌ای را دارند که خودمان فاقدش هستیم یا دارای خصوصیاتی هستند که ما هم آن‌ها را داریم و وجود آن‌ها را در خودمان می‌پسندیم.

تبدیل مشغولیت ذهنی به نیاز و کشش

بعد از آن که در فکر و ذهن فرد مورد علاقه‌تان جای گرفتید و به مشغولیت ذهنی او تبدیل شدید، گام بعدی این است که کمتر از گذشته دور و برش آفتابی بشوید و با دوستانتان هماهنگ کنید که وقتی کنارش نیستید، نزد او از شما تعریف کنند. مثلاً یکی از دوستانتان می‌تواند بگوید: “وای! این پسر فوق‌العاده است، تعجبی نداره که همه دخترا دنبالشن.” به این ترتیب می‌توانید از دوستانتان برای اثبات اجتماعی خودتان به فرد موردعلاقه‌تان کمک بگیرید، ضمناً چون دیگر مانند سابق همیشه کنارش نیستید، آتش شور و اشتیاق او را نیز روشن می‌کنید. غیرقابل پیش‌بینی باشید و احساساتتان را به سرعت برملا نکنید، چون هر آنچه که قابل پیش‌بینی است، کسل کننده می‌شود. انتظار می‌رود که فرد محبوبتان در این مرحله به شما علاقه‌مند شده باشد. لطفاً از این اطلاعات عاقلانه استفاده کنید.

لباس قرمز بپوشید

فرد مورد علاقه‌تان را می‌توانید به راحتی، با انتخاب لباس‌های مناسب جذب کنید. پژوهش‌های متعدد نشان داده است که قرمز رنگ بسیار جذابی است و احتمال این که جذب افرادی بشویم که رنگ قرمز به تن کرده‌اند، بیشتر است. به علاوه قرمز تداعی کننده جذابیت و انرژی جنسی است.

رفتار آئینه‌ای

رفتار آئینه‌ای یکی از مفاهیم جالب روانشناسی است و اطرافیانمان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر رفتار فردی را که درصدد جذبش هستید، مانند آئینه تقلید کنید، این فکر را در او به وجود می‌آورید که به هم شبیه هستید و با هم تفاهم دارید. اگر او به ساعتش نگاه کرد، شما هم به ساعتتان نگاه کنید. اگر او پایش را خاراند، شما هم پایتان را بخارانید. مطمئن باشید که از تاثیر این تکنیک شگفت‌زده خواهید شد.

همدلیتان را نشان بدهید

وقتی می‌خواهید فردی را جذب کنید، بهتر است خودتان را به جای او بگذارید. این همدلی مزایای متعددی دارد که همگی آن‌ها در جذب فرد مورد علاقه‌تان به شما کمک می‌کند. اول این که با همدلی کردن می‌توانید نیازهای او را پیش‌بینی کنید و به این ترتیب او را مجذوب قدرت “ذهن‌خوانی” خودتان بکنید و در موقع نیاز به دادش برسید. دوم این که وقتی احساس کند که درکش می‌کنید، طبعاً احتمال این که جذبتان شود و به شما علاقه پیدا کند، بیشتر میشود. سعی کنید به نقطه‌ای برسید که بتوانید جملاتش را کامل کنید.

  طالع بینی ازدواج و عشق بر اساس ماه ها و سال های تولد دو طرف

به او نزدیک‌تر شوید

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای این که محبوبتان را به خودتان علاقه‌مند کنید، این است که به او نزدیکتر شوید. اگر همیشه نزدیکش باشید، او بیشتر با شما آشنا می‌شود و این آشنایی و درک بیشتر کمک می‌کند تا به هدفتان برسید. هر چه او بیشتر و بیشتر شما را ببیند، شانس این که به قلب او راه پیدا کنید، بالاتر می‌رود.

از حس شوخ‌طبعیتان استفاده کنید

بهره‌گیری از حس شوخ‌طبعی همواره روش فوق‌العاده‌ای برای جذب دیگران به شمار می‌رود، به همین دلیل است که کمدین‌ها تقریباً بدون هیچ سعی و تلاشی می‌توانند با فرد دلخواه خود وارد رابطه شوند. این اثرگذاری اصطلاحاً اثر شوخ‌طبعی گفته می‌شود. اثر شوخ‌طبعی پدیده‌ای روانشناختی است که براساس آن، وقتی مسائل را به روشی شوخی‌آمیز به مخاطبمان عرضه می‌کنیم، به خاطر سپردن آن‌ها راحت‌تر می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید در خاطر فرد مورد علاقه‌تان بمانید، شوخی‌های خنده‌دار را از یاد نبرید.

نقش دختر در دردسر را بازی کنید

دختر زیبایی کتاب‌هایش روی زمین می‌ریزد و وقتی همه با بی‌توجهی از کنارش می‌گذرند، غریبه جذابی به کمکش می‌آید و کتاب‌هایش را جمع می‌کند. کلیشهیآشنایی است، اینطور نیست؟ این تصویر آشنا نمونه‌ای از “اثر قربانی قابل شناسایی” است. پژوهش‌ها نشان داده است که احتمال کمک کردن مردم به کسی که به دردسر افتاده است و هیچ دستی برای کمک به سمتش دراز نمی‌شود، بیشتر است. برای این که این موقعیت را خلق کنید، باید تنها و نیازمند کمک باشید، البته باید مطمئن شوید که هیچ فرد دیگری به کمکتان نخواهد آمد.

منحصر به فرد باشید

منحصر به فرد بودن یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای جذب فرد مورد علاقه‌تان است. هیچ کس نمی‌خواهد با فردی وارد رابطه شود که هیچ تفاوتی با دیگران ندارد. پس ترتیبی بدهید که متمایز از دیگران باشید. تنها راهی که تضمین می‌کند، می‌توانید توجه یک نفر را جلب کنید و از آن مه‌متر، به یادش بمانید، این است که همرنگ جماعت نباشید. از این تاثیرگذاری با اصطلاح “اثر عجیب و غریب بودن” یاد می‌شود. این اثر پدیده‌ای روانشناختی است که توضحیح می‌دهد، مردم مسائلی را که به روشی غیرعادی به آن‌ها عرضه می‌شود، بهتر به خاطر می‌سپارند. بنابراین اگر می‌خواهید در یادش بمانید، منحصر به فرد باشید.

تاثیر اولیه

کاملاً درست است که تاثیر اولیه همه چیز است و اثر آن تکرار نشدنی است. این باور درباره جذب عشق کاملاً صحت دارد. پژوهش‌ها نشان داده است که ما فقط ظرف 30 ثانیه بعد از ملاقات کردن با یک فرد جدید، درباره ادامه دادن رابطه خود با او تصمیم می‌گیریم. بنابراین سعی کنید که تاثیر اولیه خوبی به جا بگذارید. البته از سوی دیگر نتایج پژوهش‌های متعدد حاکی از آن است که وقتی در اولین برخورد از فردی خوشمان نیاید، اما بعد از آن مرتباً او را ببینیم، احتمال ایجاد شدن پیوندی قوی بینمان بسیار بالا خواهد بود. بنابراین اگر از برخورد اول نتیجه دلخواهتان را نگرفتید، ناامید نشوید، چون هنوز شانستان را برای عاشق کردن او از دست نداده‌اید.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس نقش مهمی در جذب کردن دیگران دارد. وقتی به خودتان مطمئن باشید، اطرافیان متوجه این اعتماد به نفس می‌شوند و احتمالاً این خصوصیت بیشتر از هر چیز دیگری توجهشان را جلب می‌کند. به علاوه وقتی از خودتان مطمئن باشید، دیگران در حضورتان راحت‌تر خواهند بود؛ اگر عصبی باشید، این عصبی بودن به آن‌ها نیز سرایت خواهد کرد. بهترین راه برای این که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید، این است که در کاری مهارت پیدا کنید یا روش دیگری را پیدا کنید که باعث شود احساس خوبی درباره خودتان داشته باشید.

  شماره‌مو ازم گرفت اما هنوز خبری ازش نیست!

مرموز بودن

همه می‌دانند که اندکی مرموز بودن یکی از خصوصیات بسیار جذاب است. زندگی و شخصیت خودتان را بیش از حد برملا نکنید. کمی تودار باشید و رو بازی نکنید تا جذابیتتان دوچندان شود. به این ترتیب عشقتان ترغیب می‌شود که شما را بهتر بشناسد و رمز و رازهایتان را کشف کند.

سرعت گام‎هایتان را با سرعت گام‌های او تنظیم کنید

پژوهش‌ها نشان داده است که وقتی دو نفر با سرعت یکسان راه می‌روند، حس می‌کنند که علاقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. این سرعت یکسان و همراه بودن این احساس را در آن‌ها ایجاد می‌کند که با یکدیگر هماهنگ‌اند و وجوه تشابه فراوانی دارند. هماهنگ راه رفتن نمونه‌ای از رفتار آئین‌های است که بررسی‌های دقیق‌تری بر روی آن انجام شده است. فردی که به طرف مقابلش علاقه‌مند باشد، سرعت گام‌هایش را با سرعت گام‌های او هماهنگ می‌کند، حال آن که دوستان معمولاً سرعت راه رفتنشان را با هم تنظیم نمی‌کنند.

قرار به صرف قهوه

نوشیدن قهوه یکی از بهترین ایده‌ها برای قرار اول و آشنایی است، اما آیا می‌دانستید که این قرار گرم از نظر روانشناسی نیز به جذب طرف مقابل کمک می‌کند؟ بعد از آن که نخستین قرارتان را به صرف قهوه برگزار کردید، شخصیتتان برای او تداعی کننده گرمای لذت‌بخش قهوه خواهد بود. برای مثال اثبات شده است که اگر هنگام صحبت کردن با دیگری، نوشیدنی سردی در دستتان باشد، این باور در شما شکل می‌گیرد که طرف مقابلتان شخصیت سرد و غیردوستانه‌ای دارد. از سوی دیگر اگر حین گفتگو نوشیدنی داغی، مثل قهوه در دستتان باشد، فکر می‌کنید که طرف مقابلتان شخصیت خونگرم و دوستانه‌ای دارد.

در دوره جذب مرد با موبایل شرکت کنید

نکته آخر: هیچ قانون کلی وجود ندارد

تمام توصیه‌های بالا روش‎هایی عمومی هستند، اما از یاد نبرید آنچه که برای شما جذاب است، شاید برای دوستتان کاملاً کسل کننده باشد و آنچه شما را جذب می‌کند، شاید تاثیری بر دوستتان نداشته باشد. می‌دانید بازاریاب‌ها چطور دیگران را ترغیب به خرید محصولاتشان می‌کنند؟ آن‌ها اول نوع افرادی را که درصدد جذبشان هستند، تعیین می‌کنند، سپس کمپین‌ها و تبلیغاتشان را مطابق علائق گروه مورد نظرشان طراحی می‌کنند.

 

فردی که عاشقش هستید، برای شما مهمترین آدم روی کره زمین است، بنابراین هیچ دلیلی ندارد که از جذب کردن او ناامید شوید. با پیاده کردن روش‌های خاص می‌توانید رویای خودتان را به واقعیت تبدیل کنید، می‌توانید فردی را که دوستش دارید، جذب کنید، رابطه‌تان را وقتی همه چیز به نظر تمام شده می‌رسد، ترمیم کنید یا عشق قدیمیتان را به رابطه برگردانید. در هر موقعیتی که قرار داشته باشید، ایمان داشته باشید که اوضاع بهتر خواهد شد. روش‌های کلی جذب کسی که دوستتان ندارد، شامل درگیر کردن فکر او، تبدیل جذب به مشغولیت ذهنی و بازی کردن با ذهن او می‌شود، البته ممکن است این روش‌ها برای هر فردی موثر نباشد. بهتر است برای این که ایده‌های بهتری را متناسب با مورد خاص خودتان پیدا کنید و هر چه سریعتر به عشقتان برسید، با یک مشاور مجرب تماس بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • ســلام مـژگان هــسـتم 18 ســالــمه عــلاقـه بــه پــسـر عــمه ام دارم اونـم هــم سـنمه امـا اون زیــاد بــهم تــوجـهی نــداره هـمش فــقط ســالی یه بــار مـیبیــنمش امـا نـمیدونـم چــطوری پــیشش ابــراز عـــلاقه کــنــم…
  اگــر ممــکن هــست راهــی پــیشــنهــاد بـــدین

  • دوست عزیزم سلام. شرایط شما رو کاملا درک می‌کنم عزیزم. با توجه به توضیحاتتون و این نکته که فرمودید ایشون یک ازدواج ناموفق به اصرار خانواده داشتند و همچنان خانواده به تصمیم گیری برای ایشون اصرار دارند، در قدم اول باید صریح و روشن درباره این وابستگی با خود شریک عاطفی تون صحبت کنید. یعنی قدم اول برای تصمیم گیری در این رابطه باید روشن کردن تکلیف این وابستگی باشه. آیا شرایط تصمیم گیری مستقل برای برای ایشون وجود داره؟ آیا به غیر از وابستگی عاطفی وابستگی کاری و مالی هم بین ایشون و خانواده شون وجود داره؟ وقتی خانواده ها مخالف رابطه هستند، مهم ترین مسئولیت راضی کردن و قانع کردن اونها بر عهده شخص یعنی شریک عاطفی شماست. بنابراین دوست عزیزم موضوع حول محور شریک عاطفی شما میچرخه نه پدر ایشون چون تصمیم گیرنده نهایی برای نوع رابطه شما ایشون هستند. از طرف دیگه گفتید 12 ساله با هم هستید و ایشون در 5 سال گذشته ازدواج نا موفق داشتند. اینکه چطور اون ازدواج صورت گرفت، چقدر طول کشید و چطور تموم شد و شما در اون مدت هنوز رابطه تون ادامه داشت یا نه مهمه عزیزم. به همین خاطر پیشنهاد می کنم با یک مشاور صحبت کنید تا جزئیات رابطه تون رو دقیق تر بررسی بکنه و بتونه بیشتر راهنماییتون کنه.

 • سلام من ۱۶ سالمه و فرد مورد علاقه ی من هم ۱۶ سالشه. ما چندتا دوستیم توی پارک و اونجا چند دختر هم هست که بعضی اوقات به اسم رفیق با ما صحبت میکنن ولی من با اونها صحبت نمیکنم فقط یک دختری اونجا هست که من ازش خوشم اومده سیع کردم بهش بفهمونم که دوستش دارم و موفق شدم و شنیدم که با دوستاش درباره من حرف میزد و هروقت منو میبینه زیر چشمی منو نگاه میکنه . فقط الان ۲ روزه که احساس میکنم از توجه من بهش ناراحته و به یکی از دوستام درباره من بهش یک چیزی گفت اما نفهمیدم چی هرچقدر هم از دوستم پرسیدم جواب نداد الان نمیدونم چجوری جذب خودم کنمش که مطمعن بشم که جوابش مثبته ممنون میشم جواب بدید

 • سلام من ۱۶ سال دارم
  ساکن قم
  پسرم اونیکه عاشقش هستم تو تهرانه هم سن منه
  ما باهم فامیل دور هستیم
  مک همجوره عاشقشم پاش ایستادم
  میخوامش ولی یه روز فامیلشون گفت خواستگار داره نمیدونم راست گفت یا نه
  چطوری میتونم بدستش بیارم
  لطفا جواب بدین بد جور گیرم

  • ابوالفضل عزیز سلام
   احساسات شما برای ما قابل درک است
   اما برای کمک به شما در این مساله لازم است جزئیات بیشتری را بررسی کنیم
   سن آن خانم، شرایط خانوادگی تان، اینکه چه رابطه ای با هم دارید و … لطفا مساله را برای ما بیشتر باز کنید

 • سلام من دختری۱۵ساله هستم و علاقه مند به پسری شدم ک از وقتی بچه بودم تا کلاس چهارم هم بازی بودیم و بعد ب خاطر بزرگ شدن دیگ هم بازی نیستیم و من قبلا ی کارهایی کردم ک بفهمه من دوستش دارم و اون می‌خندید الان هم متوجه نگای اون میشوم و ی بار بهم لبخند میزد و من چیکار کنم ک بفهمم ک اون منو دوست داره

 • سلام پژمان هستم از پاسخ شما سپاسگزارم متاسفانه ایشون (خانم) تمایل ندارد در مورد گذشته حرف بزنیم … می‌خوام دلیل اشتباهاتم را بصورت داستان بنویسم و براش ارسال کنم به نظر شما این کار مناسبه ؟

  • باید مشاور جزئیات رابطه شما رو بدونه تا در مورد ارسال نامه تصمیم بگیره پژمان عزیز

 • سلام دختری که دوستش داشتم بنا به اشتباهاتی که خودم داشتم خیلی سرد شده بود ولی الان یکم بهتر شده روزانه بهم پیام می‌دیم … همیشه باید اول من پیام بدم تا اون جواب بده … من همیشه احساسمو بهش میگم اونم بعضی وقتا خوشحالیشو نشون میده بعضی وقتا هم هیچی نمیگه من چکار کنم تا اول اون پیام بده اونم دلش برام تنگ بشه ..
  لطفاً منو راهنمایی بفرمایید

  • پژمان عزیز سلام
   با توجه به اینکه فرمودید به علت اشتباه شما بوده که ایشون سرد شده، پس باید این اشتباه برای ایشون حل بشه. حتما در باره اش کامل باهم صحبت کنید.

   • از جواب شما سپاسگزارم ولی ایشون تمایلی ندارد در مورد گذشته حرف بزنیم… من تصمیم گرفتم دلیل اشباهاتم را به صورت داستان براش بنویسم آیا این کار رو انجام بدم

 • سلام من عاشق پسر داییم هستم سنمون کم هست من 12 اون 13 من اون رو خیلی دوست دارم دلیلش هم اینه که ما از بچگی باهم بزرگ شدیم و اینکه اون خیلی ادم باحال و خوشتیپی هست و اینکه من چند شب پیش اونو دیدم و با اون ،خواهرم و پسر دختر داییم شجاعت و حقیقت بازی کردیم از من پرسید عاشق شدی؟گفتم آره
  سری بعد اصرار داشت که برو حقیقت خب منم نزدیک به 10 دور بود که شجاعت رفته بودم که اسم کسی که عاشقش هستم رو نگم بعدش بالاخره رفتم حقیقت
  و ازم اسم عشقم رو پرسید اولش نتونستم بگم ابجیم و پسر دختر داییم اسم عشقشون رو گفتن بعد من گفتم حالا تو بگو اولش هی میگفت نه نوبت توئه خلاصه گفت باشه پسر دختر داییم اوومد اسم عشق پسر داییم(همونی من عاشقشم( رو بگه فورا تا قبل از اینکه اسم عشقشو بگو پسر داییم تو گوشش یه چیزی گفت بعد اونم گفت هستی اونجا بود حالم گرفته شد
  تروخدا بگید چجوری جذبش کنم

 • سلام من مردی سی و چهار ساله هستم… در بیست سالگی عاشق دختری که هیجده ساله شدم دختره علیرغم میل خودش با زور خانواده اش به ازدواج یک نفر دیگه در آوردند بعد از ازدواج دختره بازم ما تقریبا به مدت دوازده سال به طور مرتب با هم در ارتباط بودیم ولی بعد از دوازده سال بعلت شرایط کاری من به شهری دیگه رفتم چون شوهرش متوجه ارتباط ما شده بود بنابراین من ارتباطم را خیلی کمتر کردم حتی گوشیمو خاموش کردم ولی بهش گفتم بعلت اینکه ابهااز آسیاب بیوفته گوشیمو خاموش میکنم ولی بهش اطمینان دادم دوستش دارم البته بعضی وقتا گوشیمو روشن میکردم بهش زنگ میزدم یا پیام میدادم از یک طرف فکر میکردم اگه من نباشم شاید رابطه اش با شوهرش درست بشه بعد از اینکه کارمو رها کردم آمدم شهر خودمون بازم ارتباطمون را از سر گرفیم ولی بعلت شرایط سنی و مشکلات رابطه مون مثل قبلا نبود ولی من مثل قبل دوستش داشتم گاهگاهی حرف میزد من حس میکردم هنوز منو دوست داره تا اینکه یه ماه قبل باهم تلفنی حرف می‌زدیم گفت نسبت به قبلا منو دوست نداره تا این حرفو زد من کلا آشفته شدم وقتی دید من آشفته و ناراحت شدم بیشتر از من فاصله گرفت حتی من التماس کردم ازش خواهش کردم حتی گریه کردم ( باورتون میشه مرد سی و چهار ساله مثل یه دختر دوازده ساله گریه کنه !!!!!؟؟؟ ) الانم که این متن رو ارسال میکنم دارم ازش خواهش و التماس و گریه میکنم برگرده و حداقل بگه چرا منو دوست نداره جواب میده هیچ دلیلی وجود نداره و میگه تقریباً هشت ماه میشه منو دوست نداره و میگه دیگه نمی‌خوام گناه کنم علیرغم اینکه از شوهرش متنفره میگه با شوهرم می‌سازم و میگه اگه زمانی طلاق هم بگیرم با تو ازدواج نمیکنم ولی طاقت دیدن ناراحتی منو نداره وقتی اسم یه دختر را بیارم حسودیش وناراحت میشه واز طرفی بهم میگه برو یکی دیگه پیدا کن باهاش ازدواج کن یا دوست دختر بگیر هر کاری دوست داری انجام بده ولی قسم میخوره منو دوست نداره ازم هم متنفر نیست بهم میتونی در حد رابطه معمولی بهم پیام بدی حرف از ازدواج و دوست داشتن و اینا نباشد
  لطفاً منو راهنمایی بفرمایید و اشکال کارم را هم بگید و می‌خوام دوباره عاشقم بشه و برگرده و مطمئنم روزی از شوهرش جدا میشه چون چهار ده سال به پاش سوختم نمی‌خوام از دستش بدم در ضمن من هنوز مجردم

  • سلام من در ۶ سالگی عاشق یه پسری شدم که اسمش سجاده فک کنم من خیلی دوسش دارم ولی اون منو دوس نداره چیکار کنم؟؟🥺☹😔

 • سلام من مردی سی و چهار ساله هستم… در بیست سالگی عاشق دختری که هیجده ساله شدم دختره علیرغم میل خودش با زور خانواده اش به ازدواج یک نفر دیگه در آوردند بعد از ازدواج دختره بازم ما تقریبا به مدت دوازده سال به طور مرتب با هم در ارتباط بودیم ولی بعد از دوازده سال بعلت شرایط کاری من به شهری دیگه رفتم چون شوهرش متوجه ارتباط ما شده بود بنابراین من ارتباطم را خیلی کمتر کردم حتی گوشیمو خاموش کردم ولی بهش گفتم بعلت اینکه ابها از آسیاب بیوفته گوشیمو خاموش میکنم ولی بهش اطمینان دادم دوستش دارم البته بعضی وقتا گوشیمو روشن میکردم بهش زنگ میزدم یا پیام میدادم از یک طرف فکر میکردم اگه من نباشم شاید رابطه اش با شوهرش درست بشه بعد از اینکه کارمو رها کردم آمدم شهر خودمون بازم ارتباطمون را از سر گرفیم ولی بعلت شرایط سنی و مشکلات رابطه مون مثل قبلا نبود ولی من مثل قبل دوستش داشتم گاهگاهی حرف میزد من حس میکردم هنوز منو دوست داره تا اینکه یه ماه قبل باهم تلفنی حرف می‌زدیم گفت نسبت به قبلا منو دوست نداره تا این حرفو زد من کلا آشفته شدم وقتی دید من آشفته و ناراحت شدم بیشتر از من فاصله گرفت حتی من التماس کردم ازش خواهش کردم حتی گریه کردم ( باورتون میشه مرد سی و چهار ساله مثل یه دختر دوازده ساله گریه کنه !!!!!؟؟؟ ) الانم که این متن رو ارسال میکنم دارم ازش خواهش و التماس و گریه میکنم برگرده و حداقل بگه چرا منو دوست نداره جواب میده هیچ دلیلی وجود نداره و میگه تقریباً هشت ماه میشه منو دوست نداره و میگه دیگه نمی‌خوام گناه کنم علیرغم اینکه از شوهرش متنفره میگه با شوهرم می‌سازم و میگه اگه زمانی طلاق هم بگیرم با تو ازدواج نمیکنم ولی طاقت دیدن ناراحتی منو نداره وقتی اسم یه دختر را بیارم حسودیش وناراحت میشه واز طرفی بهم میگه برو یکی دیگه پیدا کن باهاش ازدواج کن یا دوست دختر بگیر هر کاری دوست داری انجام بده ولی قسم میخوره منو دوست نداره ازم هم متنفر نیست بهم میتونی در حد رابطه معمولی بهم پیام بدی حرف از ازدواج و دوست داشتن و اینا نباشد
  لطفاً منو راهنمایی بفرمایید و اشکال کارم را هم بگید و می‌خوام دوباره عاشقم بشه و برگرده و مطمئنم روزی از شوهرش جدا میشه چون چهار ده سال به پاش سوختم نمی‌خوام از دستش بدم در ضمن من هنوز مجردم

  • آقای امیرحسین عزیز سلام
   ممنون که از احساساتت به ما گفتی. ششرایطتت رو درک می کنیم. امیرحسین جان از اونجایی که شما در یم رابطه پیچیده قرار داری به جز خودتون پای یک زندگی و فرد دیگه هم وسط است پیشنهاد می کنم به طور خصوصی با یک مشاور صحبت کنی تا با بررسی دقیق جزئیات رابطه شما، ویزگی های شخصیتی خودتون اون خانم و شرایط زندگی ایشون بتونه بهتر کمکتون کنه چون مساله شما نیازمند بررسی دقیق و همه جانبه است.

 • من زمانی که فهمیدم بخاطر اینکه واسش عکس می‌فرستادم با اینکه محرمش بودم اما به این دلیل منو واسه ازدواج نخواست متلاشی شدم. خیلی باورام عوض شد عقایدم تغییر کرد که چرا واقعا باید اینکارو می‌کردم و این بشه دلیل اینکه عشق زندگیم منو نخواد واسه ازدواج. چند روز داغون بودم و اگه ایشون ازدواج هم بکنه من محاله دیگه اینقدری که به ایشون رو دادم به بقیه بدم. تا آخر عمرم. اما چیزی که عمیقا فهمیدم اینه که ایشون فردیه که من واسه آینده‌م می‌خوامش. به نظرتون امیدی هست؟ و آیا راهکاری وجود داره؟!

  • تو اونو دوست داری واسه همین میگی که تو اشتباه کردی ولی کار اشتباه از طرف اونه بهتره بهش بگی که دنبال بهونه بوده و کار تو کاملا عادی و طبیعیه و اینکه اگه میخواد بره صادقانه بگه بهونه درنیاره و کسی رو هم که میخواد بره بزار بره

 • سلام من حدود یک سال و نیم بامرد مورد علاقم رابطه داشتم و ازدواج موقت داشتیم.بعد از مدتی فهمیدم باخیلی از دخترها درحال چت بوده تا از بین اونا بهترین رو انتخاب کنه واسه ازدواج دائم. من به شدت بهش علاقه دارم و همین اواخر فهمیدم که دختری رو انتخاب کرده بوده واسه ازدواج که فقط یک عکس باحجاب براش ارسال کرده و جز چت در مورد چیزای کلی و عمومی واجتماعی هیچ چت دیگه ای نداشته. اما خانواده دختر با ازدواج معشوق من و دخترشون مخالفت کردن وجواب رد دادن. من می‌خوام عشقمو برگردونم به خودم واسه ازدواج دائم. ازمن خاطره‌های بدی نداره. هرچی بوده خوب بوده و منو همیشه رفیق صدا می‌زد. الان چندروزه کلا ازش فاصله گرفتم و حتی درفضای مجازی هم دنبال کننده‌ش نیستم و استوریاشو چک نمیکنم.خواستم چندراهکار بهم بدید تا بتونم اونو به خودم برگردونم. حتی اگه مدت زمان زیادی طول بکشه و نباید بهش نزدیک بشم حاضرم اینکارو بکنم ولی آخرش همسر دائمم بشه. تشکر

  • دوست عزیزم سلام
   وقت شما بخیر. اینکه میگید حاضر هستید یه مدت با ایشون رابطه نداشته باشید خیلی فرصت خوبیه، چون لازمه شما حتما به دور از رابطه با ایشون یا هرکس دیگه ای در مورد معیارهای خودتون و علت انتخاب این معیارها به نتیجه برسید. شما باید بدونید چرا از این آقا خوشتون میاد؟ چه ملاکی دارید برای اینکه با کسی در رابطه باشید؟ ویزگی های بد ایشون چیه؟ اینکه متوجه شدید با افراد دیگه همزمان در رابطه بوده چه حسی در شما ایجاد کرد؟ آیا ناراحت شدید؟ این ناراحتی رو چطور مطرح و حل کردید؟ برخورد ایشون از اینکه این موضوع رو فهمید چی بودید؟ اگر بعدا دوباره پیش بیاد چه می کنید؟ علت انتخاب اون خانم برای ازدواج چی بوده؟ چقدر شبیه اون خانم که انتخاب این آقا بوده هستید شما و … باید تک تک این سوال ها و خیلی سوالات جزئی تر دیگه رو در خودتون پیدا کنید عزیزم. من بهتون پیشنهاد میکنم یه مشاوره پیش از ازدواج حتما بگیرید تا با بررسی این موضوعات در شما دقیق تر بتونه کمکتون کنه.

 • سلام من همون ایمانم مامانم هم میدونه ولی میگه عشق الان به دردت نمیخوره ولی من خیلی دوستش دارم عاشقشم میدونم اونم دوستم داره چون هرموقع میرم بیرون از پنجره نگاه میکنه ولی هم میبینمش میره نمیدونم چجوری بهش بگم لطفا کمک کنید

 • سلام من 14 سالمه دختر همسایمون 13 سالشه من با اون از 3 ماه پیش باهم دوچرخه بازی میکردیم بعضی موقع ها هم میومدیم خونه هم باهم بازی میکردیم نمیدونم چیشده خیلی وقته اصلا باهام حرف نمیزنه من خیلی دوسش دارم بعضی موقع ها هم گریه میکنم به خاطر این کاراش ولی چند وقت پیش بیرون بودم دیدم از پنجره منو نگاه کرد ولی وقتی دیدمش سریع رفت لطفا بگید چیکار کنم برگرده

  • ایمان عزیز سلام
   امیدوارم پیام ما رو ببینی، شما یک نوجوان هستید، حتما می دونی دوران نوجوانی به دلیل تغییرات هورمونی و رشد جسمی و روانی سریعی که داره یه دوره خاص توی زندگی هر فرد هست. حتما خودت هم متوجه این تغییرات شدی. یکی از تغییرات اساسی در این سن به وجود اومدن نیازهای جنسی و عاطفی به جنس مخالف هست که کاملا طبیعی است اما نیاز به مدیریت داره. یه مثال برات میزنم، احتمالا مثل خیلی ها پیتزا دوست داری و اگر گرسنه باشی خیلی خوشحال میشی یکی پیتزا برات بخره، حالا اگه به نظرت به یه نوزاد یک ساله وقتی گرسنه است پیتزا بدیم خوشحال میشه؟ قطعا خیر حتی ممکنه بهش آسیب بزنه. رابطه با جنس مخالف هم به خودی خود چیز بدی نیست اما اگه به موقع واردش نشیم مثل همون نوزاد ممکنه بهمون آسیب بزنه. واسه همین بهت پیشنهاد می کنم با پدر و مادرت یا یه بزرگتر صحبت کنی تا در این مورد بیشتر تو رو راهنمایی کنند و از یک مشاور کمک بگیرند که مهارت های ارتباطی با جنس مخالف رو که مورد نیاز سنت هست بهت آموزش بدن

 • عشق وجود داره ولی بعضیا با کارایی که میکنن باعث شدن که هیچ کس به کسی اعتماد نکنه و فقط همه با هم بازی کنن متاسفانه😔💔

 • سلام من ۲ماه پیش با یکی اشنا شدم و همو خیلی دوس داشتیم یعنی این کامل دیده میشد که واقعا دوسم داره ولی یک شب که به طور اتفاقی متوجه شدم که با یک پسر دیگه چت میکنه البته از یک استان دیگه بود با هم دعوامون شد ولی من فقط این کارو کردم که متوجه بشه اشتباه کرده اما اون بعد از این ماجرا گفت دیگه باید جدا شیم
  نمیدونم چرا ؟؟!!!!!
  مگه میشه وقتی ادمی رو دوس داشته باشی یهویی اینجوری نسبت بهش هیچ حسی نداشته باشی و بگی برو؟؟
  الان من نمیدونم باید چیکار کنم که برگرده؟؟
  نمیدونم هنوز دوسم داره یا نه😔
  فک میکنم داره با عقلش تصمیم میگیره فک میکنه دیگه من با این کارش نمیتونم مثل قبل دوسش داشته باشم ولی اینطوری نیست
  فقط کافیه که دیگه همه چیو فراموش کنه و برگرده و دیگه اون کارو تکرار نکنه.
  الان میخوام ازتون کمک بگیرم که چجوری برش گردونم ؟؟؟؟؟؟
  ممنونتون میشم راهنمایی کنید ؟
  هرکی میتونه کمک کنه خیلی به هم ریختم!.

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و ایشان و نحوه آشنایی اشاره نکردید.
   این میزان از علاقه برای مدت 2 ماه آشنایی بیش از اندازه است.
   اشاره کردید او در حال چت با شخص دیگری بوده، بابت این ماجرا دعوا شده است و پس از این او می‌خواهد رابطه را تمام کند، در حال حاضر دلیل شما برای بازگرداندن ایشان چیست؟ چت او در چه زمینه‌ای بوده است؟ شما در حین دعوا چه صحبت‌هایی به او گفتید؟
   تمام این سوالات باید بررسی شود، کیفیت رابطه ارزیابی شود و سپس احتمال بازگرداندن این رابطه نیز بررسی شود.
   مشاور در این زمینه همراه شما خواهد بود.

 • با سلام من عاشق پسر خاله ام هستم پدر هامون از خیلی قبل با هم دوست بودن و همان طور که گفتم مادرش خواهر مامانمه من خیلی اون رو دوست دارم سن اون ۲۱ و سن من ۲۰ است من خیلی وقته که دوسش دارم و از بچگی هم با هم بزرگ شدیم اما اون بعضی وقتا کار هایی میکنه که من تردید میکنم از اینکه من رو دوست داره یا نه چند بار بهش داخل دایرکت و واتساپ پیام دادم داخل اینستا فالوم کرده اما وقتی داخل واتساپ بهش پیام دادم بلاک ام کرد تا قبل از ۱۴ سالگی خیلی با هم بودیم با هم بازی میکردیم همیشه با هم بودیم و هم رو دوست داشتیم خیلی پر حرف بودیم و تمام راز هامون رو به هم میگفتیم اما بعد از اون دیگه خیلی با هم سر سنگین شدیم و در حد سلام و خداحافظ که اونم بعضی وقتا جوابم رو میده هست اما الان خیلی اون حس کمتره میشه کمک ام کنین که از کجا بفهمم دوسم داره یا نه

  • سلام دوست گرامی
   بهتر است اجازه دهید اگر احساسی وجود دارد، او پیشقدم شود و از طریق صحیح و خانوادگی این اتفاق بیفتد؛ چون ابراز علاقه شما چون فامیل هم هستید، ممکن است شما را دچار چالش کند.

  • عزیزم چون فامیل هستین پیشنهاد من اینه که به هیچ وجه اول شما پیش قدم نشین چون واقعا طرف مقابل ممکن درک و جنبه نداشته باشه و مثل من کل زندگیت مختل بشه و تو فامیل احساس کمبود کنی

 • سلام من پسر خاله ام رو خیلی دوست دارم ولی من در تهران هستم و اون در مشهد و فقط عید همدیگر رو میبینیم اون موقع هم اصلا باهم حرفی نمیزنیم 😟
  در حد سلام و خداحافظ😞
  و من خیلی دوست دارم که خودش به روزی بیاد و بهم بگه که دوستم داره ولی من هیچ کاری نمیتونم بکنم
  چون فاصلمون هم خیلی زیاده و اصلا هم رو نمیبینیم خیلی این کار برام سخته
  ممنون میشم کمکم کنید🙏🏻

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و او اشاره نکردید.
   باید بررسی شود و بتوانید تشریح کنید که دلایل علاقمندی چیست؟
   آیا او نیز نشانه‌هایی از این علاقمندی را بروز داده است؟
   در کل توصیه این است که ارتباط غیرمستقیم داشته باشید و یا از طریق خانواده تمایل خود را برای ازدواج با او اعلام کنید.

 • سلام من 20 سالمه و عاشق دختری ام که یک سال ازم کوچیکتره (19سال)و هردو مون مردادی هستیم ورشته عالی هم می خونیم البته اون یک ترم از من جلوتره ولی دانشگاهمون متفاوته .حدودا یک سال بود که می شناختمش ولی اون موقع هیج حسی نسبت بهش نداشتم واصلا ثانیه ای بهش فکر نمی کردم ولی چند ماه پیش از طریق یکی ازفامیلاشون که الان ارتباط زیادی با فامیلشون ندارم بیشتر شناختمش و همون موقع جرقه شروع شد و بعد از این که پیج اینستاشو فالو کردم و دیدم که دختر سنگین و مغروریه البته تیپش امروزیه هست و اصلا به کسی اعتنایی نمی کنه و هر پسری یا کسی که نمی شناسش دایرکتش بره یا جواب نمی ده یا آنفالو می میکنه بیشتر ازش خوشم اومد تا این که پیج کاری شو پیدا کردم و چند دفعه بهش پیام دادم اونم جوابمو داد ولی بعد چند دفعه دیگه جوابمو نداد والان هم اصلا نمی تونم از فکرش برم بیرون و شدیدا بهش علاقه دارم چون بیشتر خصوصیات اخلاقی و طرز فکرمون و سطح خانواده هامون مثل همه.با وجود اینکه تو فامیل و آشنا دختر زیاد هست ولی من فقط همین برای ازدواج می خوام .درضمن با کسی هم تا حالا رابطه نداشتم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   سن هردوی شما برای اقدام به ازدواج سن پایینی است. همانطور که می‌دانید زندگی مشترک نیاز به مقدماتی دارد که صرفاً با شناخت مختصری که پیدا کردید، این مقدمات شکل نمی‌گیرد.
   شما صفحه مجازی او را زیرنظر گرفتید و به نظر رفتار مناسبی دارند، اما برای ارتباط جدی باید در فضای واقعی نیز با او ارتباط صحیحی برقرار کنید. نیاز است که مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرید و بتوانید خارج از فضای مجازی، او را ملاقات کنید.

 • سلام من عاشق دختری شدم که خیلی درسش خوبه منم درسم عالیه د در تیزهوشان هستم من بسکتبال کار میکتم و او روز های فرد کلاس زبان داشتم وقتی تمرین من تمام میشود کلاس او هم به پایان میرسید من با بد بختی خودم رو به کلاسش میرسوندم و بعد از دو سال من شمارش رو گیر اوردم واقعا عاشقش هستم اون قبلا رل داشته ولی کات کردن اون هم فک کنم منو دوست داره
  من خیلی چیزها ازش میدونم واقعا هم دوسش دارم دیگه هم نمیدونم چجور بش ثابت کنم ؟ من هشتم هستم اونم نهم هست
  ولی جواب نه بهم میداد هر کاری هم کردم نشد یه روز با شماره دوستم بهش پیام دادیم گفتیم بیا پارک ولی نیومد ما تو پارک بودیم که مامانش رد شد رفت ما هم رفتیم دم خونشون پدر هم نداره
  بعد هی زنگ زدیم جواب میداد باش یکم حرف میزدم و‌میرفت بعدش که رفتیم مامانش بمون زنگ زد کلی با من حرف زد راستش من همه جا دنبالش میرفتم میدونستم کی بیرون میره خیلی عاشقشم براش میمیرم شبا تا بش فکر نکنم و عکس رو نبینم خوابم نمیره چه کار کنم کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   سال نهم دبیرستان هستید و این سن برای ورود به یک رابطه عاطفی، سن مناسبی نیست.
   اشاره کردید هردوی شما درسخوان هستید، پس در حال حاضر می‌دانید که یکی از اولویت‌های زندگی‌ هردوی شما، درس است و ارتباط عاطفی و هیجانات مربوط به آن، ممکن است در زندگی شما تداخل ایجاد کند.

  • سلام عزیز دلم
   من واقعا شما رو درک می کنم و خودم عاشق هستم به نظره من اگه عشق شما یک طرفس بهتره که این عشق رو فراموش کنی منم مثل شما عاشق شدم البته تو سن ۱۴ سالگی به خاطر عشق برباد رفتم و چند بار از طریق دایرکت به معشوقم گفتم دوسش دارم ولی قبول نکرد اگه می خوای وارد رابطه بشی زیاد دختر هست
   این نظر منه
   هر جور صلاح میدونی

 • ویژگی های خیلی زیادی داره اون خیلی با استعداد ه و من از ۶ سالگی می شناسمش و و بهش اعتماد خیلی زیادی دارم من در هنگام فراموش کردنش دچار تردید می شم و وقتی می بینمش ضربان قلبم بالا می ره و دست پاچه می شم و دوباره بهش وابسته می شم فکر نکنم زیاد دوسم داشته باشه ولی من دوست داشتم واقعیه و حتی هرشب خوابش رو می بینم و وابسته تر میشم به خودش و خاطراتش چی کار کنم

 • و من خیلی هدف دارم و اولین هدفم اینه که پزشک شم و دومین هدفم به دست آوردن سجاد نمی تونم فراموشش کنم چند باری هم دم مدرسه دیدمش چی کار کنم ؟

 • خسته نباشید من واقعا عاشقشم و براش می میرم حاظرم تمام دارایی خودم رو باهاش قسمت کنم نمی دونم یه حسه دست خودم نیست و نمی دونم باید
  چی کار کنم؟ به نظر شما میشه عاشقش کنم ؟
  و دوستم ناراحت نمی شه ؟

 • سلام
  من دختر، و ۱۶ سالمه عاشق پسری شدم که یه سال از من بزرگتره البته اینو بگم بچه محلمونه و باباش سوپر مارکت داره باباش منو و می شناسه و خیلی دوسم داره
  من چند روز پیش پیج اینستاگرام اونو پیدا کردم رفتم تو دایرکتش و بهش گفتم عاشقتم و اون از من خواست که تو واتساپ بهش پیام بدم و شمارشو داد منم قبول کردم و باهم حرف زدیم اون گفت قبلا دوست دختر داشته و من ی دونستم چون دوست دخترش رفیق فاب منه
  بعد که باهم حرف زدیم اون گفت من اونو دوست دارم جالب این جاست که کات کرده و دوست دختر نداره و من چند بار براش اهنگ فرستادم و تولدش رو بهش تبریک گفتم من خیلی دوسش دارم بیش از حد تو درسم هیچ خللی ایجاد نشده و معدلم ۲۰ ولی دوسش دارم میشه بگید چی کار کنم ؟؟

  • چند بار خواستم فراموشش کنم اما نمی تونم و تا می یام فراموشش کنم یهو تو خیابون می بینمش چی کار کنم ؟☹

   • سلام دوست گرامی
    این مساله را می‌دانیم که فراموش کردنی در کار نیست، بلکه با کمک متخصص می‌توانید این اتفاق تلخ را کمرنگ کنید و به جای اینکه تمام شبانه روز خود را به او فکر کنید، این افکار را مدیریت کنید.
    توصیه می‌کنیم در دوره «زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» شرکت کنید.

  • سلام دوست گرامی
   شما به صورت مستقیم ابراز علاقه کردید و طرف مقابل شما اشاره کرده که قبلاً در رابطه بوده است که فرد قبلی دوست شما بوده است!!
   آیا تمایلی برای ادامه این رابطه دارد؟دلایل اینکه به او علاقمند شدید را می‌توانید بگویید؟
   در درس شما خللی وارد نشده، چون هنوز رابطه‌ای شروع نشده است و سن شما برای ارتباط عاطفی پایین است.

   • خسته نباشید من واقعا عاشقشم و براش می میرم حاظرم تمام دارایی خودم رو باهاش قسمت کنم نمی دونم یه حسه دست خودم نیست و نمی دونم باید
    چی کار کنم؟

   • خسته نباشید من واقعا عاشقشم و براش می میرم حاظرم تمام دارایی خودم رو باهاش قسمت کنم نمی دونم یه حسه دست خودم نیست و نمی دونم باید
    چی کار کنم؟ به نظر شما میشه عاشقش کنم ؟
    و دوستم ناراحت نمی شه ؟

 • سلام من دخترم دو سال پیش با یک پسری آشنا شدم که دو سال از من کوچک تره ازش به عنوان یک دوست خیلی خوشم میومد اما پس از گذشت دو سال اون بهم گفت خیلی دوستم داره(چند ماه پیش) به نظرم راست هم می گفت چون خیلی به هم نزدیک بودیم و تند تند همدیگر میدیدیم خیلی باهم صمیمی بودیم و همه با حسرت به ما نگاه می کردن من هیچوقت مثل اون نگفتم که عاشقتم و دوست دارم اما اون میگفت و حتی با رفتارش نشون میدان اما راستش من میترسیدم بگم چون با خودم می گفتم زوده. خلاصه همینجوری میگذشت یه روز که پیش هم بودیم اون خواست بهم نزدیک بشه من رفتم عقب چندوقت پیشش هم من به خاطر اینکه مادرم متوجه شده بود چت می کنیم گفتم دیگه بسه اما اون گفت من هزار بار آبروم رفته و هیچی به تو نگفتم راستم میگفت. بهم گفت نکنه یکی بهتر از منو دیدیم و اینجور چیزا. میگفتم اومد سمتم من خودمو کشیدم عقب اون دوباره نزدیک شود من با لبخند و شوخی فاصله گرفتم آخه از اینجور کارا خوشم نمیاد. بعد اون با تندی رفتار کرد و گفت همه چی تموم و رفت. هنوزم که همواره هم دیگری می بینیم با هم لج افتادیم تو جمع نشستیم آروم بهم میگه حالم ازت بهم میخوره منم میگم همچنین ولی میدونم که راست نمیگه چون با اینکه قهر بودیم مثل قدیما نزدیک شد و احساسشو با رفتارش نشون میداد ولی باز میگفت ازت بدم میاد. تو جمع خیلی لجه تو تنهاییمون بد نیست. من گیج شدم یعنی دوستم داره هنوز؟
  راست میگه ازم بدش میاد؟
  چرا وقتی قهر بودیم مثل قدیما حتی خیلی نزدیکتر اومد سمتم و احساسشو نشون میداد و بعضی اوقات از چشمش می‌شد خوند ولی تو همون حالتم میگفت ازم بدش میاد؟
  اصلا چرا وقتی بینمون به قول خودش همه چی تموم شده باز اومد سمتم؟
  چطوری رابطمونو دوباره خوب کنم؟ فکر کنم هنوز دوسش دارم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و او اشاره نکردید.
   هیجان ایشان برای نزدیک شدن بیشتر به شما، نشان از اهمیت دادن به ارتباط فیزیکی دارد و زمانی که شما او را پس زدید، رفتارش متفاوت شد؛ پس این نوع رفتار نشان می‌دهد که ارتباط عاطفی اولویت پایین‌تری نسبت به ارتباط فیزیکی دارد.
   بنابراین این انتخاب شماست که او را انتخاب کنید تا آسیب ببینید یا خیر.

   • ممنون که پاسخ دادین.
    البته آنقدر بهم نزدیک نمیشه که بخواد آسیب بزنه و من هم اجازه نمیدم و اون قصدش آسیب زدن نیست به نظرم.
    نظر شما چیه یعنی اینجوری داره ابراز احساسات میکنه؟
    رو در رو براش سخت بود به زبون بیاره ولی مجازی میگفت.
    به نظر شما اگه اومد و ازم عذر خواهی کرد و فرصت دوباره خواست بهش اجازه بدم؟
    یا که بزازم وضعیت همینجوری بمونه؟

 • سلام من عاشق پسر خالم شدم و ما قبلا همدیگرو اصلا ندیده بودیم سه سال پیش همدیگرو دیدیم و من اول ازش خوشم نمیومد ولی بعد به شدت عاشقش شدم من سنم کمه ولی اون از من بزرگتره تا حالا خیلی به هم نزدیک نشدیم بعضی موقع ها خیلی بهم نگاه عاشقانه میکنه ولی اون قبلا دختر دیگه ای رو دوست داشت و الان هم فک کنم نمیدونم دوست داره من چیکار کنم عاشقم باشه

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و او اشاره نکردید.
   عاشقانه نگاه کردن، دلیل بر دوست داشتن و یا برنامه‌ای برای آینده داشتن نیست.
   تلاش کنید در مورد مسائل مشترک باهم صحبت کنید تا اطلاعات بیشتری درباره او بدست بیاورید.

 • سلام فردی از طریق راه های بالا من رو به خودش جذب کرد و الان دو سالی میگذره و من الان که دیگه نمیبینمش
  احساس میکنم خیلی بهش وابسته شدم و همش تو فکرشم
  به طوری که روند عادی زندگیم رو به هم زده ، نمیدونم حسم رو بهش بگم یا نه

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   اگر به صورت حضوری به او دسترسی ندارید، بهتر است به صورت مجازی با او صحبت کنید.

 • سلام من یک دخترم ک عاشق ی پسری شدم ک او چن وقت پیش ب یک دختر دیگر ابراز علاقه کرده است و من کلا نمی دانم او از من خوشش می آید یان من باید چیکار کنم خواهش میکنم چیزی بگویید

  • سلام دوست گرامی
   اشاره کردید که او به شخص دیگری علاقمند است، پس خودتان جواب خود را دادید.
   این عشق یکطرفه ممکن است برای شما آسیب به همراه داشته باشد؛ پس بهتر است اگر از علاقه او نسبت به خودتان مطمئن نیستید، او را رها کنید.

 • من پسرم و ۱۹ سالمه طرف مقابلم نیز هم سن منه من از ۱۲ سالگیم بهش علاقه داشتم ولی حسمو بهش نمیتونستم بگم که یه روز حسمو بهش گفتم و او در جواب گفت من تورو به اندازه داداشم دوست دارم.من چطوری میتونم اونو جذب خودم کنم.واقعا عاشقشم و بدون اون نمیتونم زندگی کنم.

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می‌رسد طرف مقابل بیشتر از حد یک برادر به شما علاقه‌ای ندارد و این مسیر یک طرفه از سوی شما ممکن است به نتیجه‌ای نرسد.
   اما برای او علاقه خودتان را بازگو کنید مجدد و دلایل خودتان را برای انتخابش بگویید.

   • یعنی امکان داره هیچ علاقه ای به من نداشته باشه.یه سال دوسالی میشه که ندیدم واینکه اگه دوباره حسمو بهش بگم و دلیل اینکه چرا اونو دوس دارمو بازگو کنم میتونه یه جورایی کمکم کنه یا نه

 • سلام من 15 سالمه و 9 ساله عاشق یه پسری
  هستم که 17 سالشه چند بار هم بهش ابراز احساسات کردم ولی از من خوشش نمیاد چیکار کنم که عاشقم بشه چون خیلی دوسش دارم

  • سلام دوست گرامی
   6 سالگی شروع احساسات شما به او بوده است؟!
   بهتر است کمی منطقی‌تر به این ماجرا نگاه کنید. سن شما برای این ابراز علاقه مناسب نیست.
   تلاش کنید به جای ابراز علاقه به او، موفقیت‌های خودتان را بیشتر کنید و به وظایفی که به سن شما مربوط است رسیدگی کنید.

 • سلام. من عاشق یه دختری از 4 سالگیم هستم
  الان 14 سالمه و طرف 1 ماه ازم کوچیک تره
  سالی یه بار میبینمش موقعیت پیش نمیاد بهش بگم
  بعضی شبا خوابش رو میبینم
  اخرین خوابی که دیدم بد بود
  ولی همشون خیلی خوب بود
  واقعا اگر بره از پیشم خودکشی میکنم
  خیلی بهش وابسته هستم
  میبینمش سرش توی لاک خودشه و توی گوش دوستاش حرف میزنه
  واقعا عاشقشم به قدری نمیتوتن سرم رو بالا منم

 • سلام من یه دختری ام که عاشق یه پسری شدم که در ظاهر جدیه ولی خیلی روحیه نرم و لطیف دارد و مهربون است من ۲۰ سال دارم اون ۲۸ سال دارن من بدون اون نمیتونم زندگی کنم لطفا کمکم کنید ممنون

  • سلام دوست گرامی
   برای جذب عشق ایشان شما باید تلاش کنید که از طریق غیرمستقیم به او علاقه‌تان را نشان دهید. اشاره‌ای نکردید که چگونه با او آشنا شدید تا بهتر بتوانیم به شما راهنمایی کنیم. در ضمن میزان علاقه‌ای که به او پیدا کردید، کمی غیرطبیعی است و نشان از وابستگی دارد.
   می‌توانید در دوره« جذب عشق از آشنایی تا ازدواج» رادیوعشق شرکت کنید.

 • سلام من یه دختری هستم که عاشق یه پسر شده ام که اون عجیب غریبه و چند تا ویژگی رو باهم داره مثلا هم
  خیلی خجالتیه که سمته دخترا نمیره هم خیلی شوخ طبعه و میدونم که از چه جور دخترایی خوشش میاد از دخترا مثل خودش که شوخ باشن خوشش میاد منم اینطور هستم اما نمیدونم چطور به این پسر رو عاشق خودم کنم و بدون اون نمیتونم ممنون میشم اگر کمکم کنید

 • سلام من ابوالفضل هستم 12سالمه من ی دختری رو دوست داشتمم اونم12سالش بود ازمن ولی دوماه کوچیک بود اونم میگفت دوست دارم اما بعدش بهم گفت تواخلاقت خرابه من نمیتونم با تو بمونم میشه راهنمایی کنید من واقعا عاشقشم چیکارکنم.راهی هست که برگرده؟

  • سلام دوست گرامی
   شروع دوره نوجوانی همراه با کشش به سمت جنس مخالف است. احساسات متنوع و مختلفی را تجربه خواهید کرد و یکی از آنها احساس دوست داشتن است. اما این احساسات پایدار نخواهد ماند و دائماً تغییر شکل می‌دهد. بنابراین نمی‌توانید به این مساله امید فراوانی داشته باشید که این احساس همیشه دوام خواهد داشت. همانطور که طرف مقابل شما که اول از شما خوشش می‌آمد و حالا از اخلاق شما ایراد گرفته است و کنار شما نیست.

 • سلام وقتتون بخیر من از یه دختری خوشم اومده دلم میخواد بهش بگم ولی میترسم چون من افغانستانیمو اون ایرانیه
  میگم شاید سر همین قضیه از من خوشش نیاد میخواستم راهنماییم کنید یعنی میشه کاریش کرد؟!!

  • سلام دوست گرامی
   این مساله بستگی به طرز فکر طرف مقابل شما دارد و تا وقتی عنوان نکنید نمی‌شود حدسی زد.

 • سلام من۲۲سالمه و عاشق پسرعموی۲۷سالم شدم به شدت بهش علاقه دارم چون به پدرش که مشکلات زیادی داره خیلی کمک میکنه
  اکثرا شبا خوابشو میبینم وقتی بهش نزدیک میشم تمام بدنم سفت میشه و احساس میکنم کسی رو بجز اون نمیبینم
  تا حالا بهش ابراز علاقه نکردم ولی اونم کاری نکرده ولی بهم بی توجه نیست
  ممنون میشم اگه بگین چطور میتونم بهش نزدیک بشم؟

  • سلام دوست گرامی
   برای ابراز علاقه کردن راه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آنها راه مستقیم است. اما در این شیوه مستقیم امکان اینکه طرف مقابل شما را طرد کند و یا از چشمش بیفتید زیاد است. بنابراین شیوه‌های غیرمستقیمی وجود دارند که می‌توانید از آن طریق نزدیک شوید.
   برای مثال شما می‌توانید به دنبال یک صحبت مشترک بگردید. در رابطه با کار، رشته تخصیلی، یک اتفاق مشترک در فامیل، موضوعات روزمره و… در واقع شما باید ابتدا گفتگو کردن با او را تمرین کنید.
   برای مساله شما دوره‌ای با نام «جذب عشق از آشنایی تا ازدواج» وجود دارد که می‌توانید از آموزش آن بهرمند شوید و همراه یک مشاور در این مسیر قدم بردارید.

 • سلام من عاشق دختری شدم که از من 1 سال بزرگتره و من اونو شدیدا دوستش دارم و اون توجهی به من نمیکنه و من بدون اون هیچ امیدی برای زندگی کردن ندارم
  لطفا یک راه حل به من بدین ممنونم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   آیا به او ابراز علاقه کردید و او بی ‌توجهی می‌کند؟ یا دورادور از او خوشتان می‌آید؟
   بهتر است ابتدا شناخت‌تان را از ویژگی‌های فرد ایده‌آل او بیشتر کنید تا بدانید او به جه شخصیت‌هایی بیشتر علاقه دارد.
   دستاوردهای خود را افزایش دهید و برای جذب صحیح ایشان از مشاوران همیار عشق، نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام و خسته نباشید بابت مطالب مفیدتون
  من پسری ۱۶ ساله هستم و از دختری که چند ماه از خودم بزرگ تره خوشم اومده
  برای اولین بار که بهش گفتم قبول نکرد و دومین بار خودمو یکی دیگه جا زدم بازم قبول نکرد چند باری به صورت تلفنی مزاحم شدم و اون فهمید بعدش هم که بهش گفتم گفت آدمهایی به من پیشنهاد دادن که شانشون از تو بالا تره و منو کوچیک کرد و میگه که با هیچ کسی نمیخواد دوست بشه
  هیچ نشانه ای هم از علاقش به خودم رو نمیبینم میشه لطف کنید راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   سوال دقیقی نپرسیدید
   نکات مهم را در نظر داشته باشید:
   سن کم شما که در دوره نوجوانی هستید
   انتخاب شخصی که از شما بزرگتر است
   عدم نشانه یا علاقه‌ای از طرف مقابل
   تحقیر شدن از جانب طرف مقابل
   ابتدا مشخص کنید دلیل و انگیزه‌تان از بودن در این رابطه چیست؟
   و به چه دلیلی به کسی علاقمند شدید که علاقه‌ای به شما ندارد؟ می‌توانید برای بررسی بیشتر از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

  • سلام من پسری ۲۶ ساله ام حدود ۵ ماه پیش با یه دختری آشنا شدم و به شدت بهش علاقه مند شدم
   ایشون ۵ سال از من کوچک تر هستش نزدیک ۲ ماهی تو رابطه بودیم ولی بعد یه مدت گفت من بهت حس ندارم و فقط بعنوان یه دوست ساده میتونم کنارت باشم
   این هم اضافه کنم از طریق چنتا از دوستان باهم آشنا شدیم به شدت بهش علاقه نشون میدادم و همه جا بهت اهمیت میدادم و خیلی کارهای زیادی کردم براش ولی اون همش حرفش همین بود که بهم حس نداره
   بعد از جدایی هنوز همدیگه رو میبینیم یه روز خیلی باهام خوبه ولی یه روز کاملا سرد و بی تفاوته
   نمیدونم چیکار باید بکنم که مهرم به دل این آدم بیفته
   ایشون دقیقا چند روز قبل آشناییمون یه رابطه رو تموم کرده بود که طرف مقابل رو دوست داشت ولی چون خیانت دیده بود طرف مقابل رو کنار گذاشته
   آیا راهی هست بتونم جدب خودم بکنم؟ ما همدیگه رو هنوز میبینیم و از طریق دوستان بیرون میریم و در ارتباطیم

   • سلام دوست گرامی
    نکته مهمی که در پرسش شما وجود دارد این است که ایشان پیش از شما با شخصی در ارتباط بودند و خیانت دیدند و بلافاصله پس از چندروز با شما وارد رابطه شدند. این مساله نشان می‌دهد که او اصلاً آمادگی شروع یک رابطه جدید را ندیده است و در ارتباط قبل آسیب دیدند.
    بنابراین شما در حال حاضر یکی از اشتباهاتی که نباید انجام دهید اصرار به شروع رابطه عاطفی است. نقش یک ناجی و حمایت‌گر را نیز نداشته باشید و فعلاً به او فرصت دهید تا بتواند با زخمی که خورده است، کنار بیاید.

 • سلام من یکیو دوست دارم ک اون دوسم نداره….یعنی یجوریه که یه روز باهام خوبه یک روز بد…
  میدونه دوسش دارم…برای همین کم محلی میکنه…من خودم دختریم ک خیلیا میخوان باهام باشن ولی من فقط از یک نفر خوشم میاد و نمیتونم فراموشش کنم….نمیدونم چیکار کنم چه باهاش سرد باشم چه صمیمی باهام حرف نمیزنه …
  ولی همیشه استوریامو چک میکنه و حواسش بهم هست…نمیفهممش خیلی مغروره ..چیکار کنم خدایی ..
  19سالمه:(

  • سلام دوست گرامی
   اشاره کردید با شما صحبت نمی‌کند، اما یک روز با شما خوب است یک روز بد، این مساله یک تناقض است. بالاخره باهم در ارتباط هستید یا خیر؟
   اگر ارتباط شما از طریق فضای مجازی باشد و شما از این طریق به او علاقمند شدید، بهتر است کمی واقع‌بینانه‌تر به این ماجرا نگاه کنید.
   تا به حال از خودتان پرسیدید که جذب کدام ویژگی‌های شخصیتی در ایشان شده‌اید؟ چقدر ایشان را می‌شناسید؟ اینکه رفتار یک فرد را نمی‌فهمید، یعنی شناخت‌تان از او بسیار کم است.
   چون اطلاعات کمی از خودتان و نوع آشنایی گفتید، راهنمایی خیلی کلی است. بهتر است برای بررسی و یاد گرفتن شیوه صحیح جذب عشق، از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • من خیلی عاشق یه دخترم
  من 14سالمه و اون 16
  او با من سرکوچه از مدرسه میومد من باهاش سر صحبت را باز میکردم و او گاهی اوقات پاسخ طولانی می‌داد و با من حرف میزد بعد از مدتی دیگه جوابم را نمی‌داد
  من خیلی دوستش دارم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   سن هردوی شما پایین است و سن 14 سالگی برای انتخاب یک شریک عاطفی بسیار سن پایینی است.
   اگر شما بتواند موفقیت‌هایی کسب کنید، خصوصا درباره درس و در آینده درباره دانشگاه و شغل، می‌توانید نظر ایشان را به خودتان جلب کنید.
   اختلاف سنی شما نیز مساله ساز است. چون شما درگیر یک هیجان شدید که مختص به سن شماست.

 • سلام من کسی را دوست دارم اما نمیخواهم با او دوست شوم ومن کسی را که دوست دارم و اما او مرا دوست ندارد ولی در اینستاگرام مرا فالو میکند و به استوری هایم نگاه میکند و درواقع توجه نشان میدهد اما من میخواهم او از من دور شود لطفا راهنمایی کنید

 • سلام من عاشق پسر داییم شدم البته من ۱۷ سالمه اون ۲۴
  می دونم فاصله هامون زیاده ولی واقعا دوسش دارم
  من دوسالی میشه دوسش دارم اوایل توجه نمی‌کرد ولی بعد بهم از واتساپ پیام داد و ما خیلی البته پیام که نه بگه سلام خوبی
  من چالش گذاشته بودم به اون جواب داد
  بعد یکم مغروره ولی ما بعد از اون حرف زدیم
  بعضی موقع اتفاقی مشروب می‌خورد ولی خیلی کم وقتی مست میشد به من پیام میداد
  الان من از کجا بفهمم عاشقمه یا نه

  • سلام دوست گرامی
   سن شما اوج سن نوجوانی است که در آن هیجانات زیادی وجود دارد که یکی از این هیجانات احساس علاقه به یک جنس مخالف است.
   روال پیام‌ها دادن‌های ایشان نشانه‌ای از علاقه ندارد، او هم مثل هر مخاطب دیگری وقتی چالش گذاشتید، به شما پاسخ داد.
   پیام زمان مستی، نشانه علاقه نیست.

 • سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و به پسری ۲۳ ساله علاقه مندم و متاسفانه از علاقه من نسبت به خودشون باخبر هستن قبل از اینکه بفهمن خیلی بهم اهمیت میدادن و بهم نگاه میکردن ولی از وقتی فهمیدن خیلی اذیت میکنن من نمیدونم دوستم داره یا ن خیلی دوست دارم بدونم ولی اصلا کاری انجام نمیدن که بشه فهمید گاهی وقتا کاری میکنن که احساس میکنم دوستم داره و بعضی وقت ها هم برعکس به نظرتون باید فراموشش کنم یا کاری کنم که بهم علاقه مند بشه؟

  • و اینم اضافه کنم اون پسر ی روز عاشق ی نفر بوده و شکست سختی خورده و به خاطر همین انتقام کاری که اون دختر باهاش کرده رو با دختر های دیگه انجام میده و مطمئنن خیلی سخت عاشق میشه حقیقت و مشکل اصلی من اینه که اون میتونست با من هم این کار رو بکنه ولی بهم گفت خودتو خراب من نکن نمیدونم باید چیکار کنم چون خیلی دوستش دارم و نمیتونم فراموشش کنم لطفا راهنماییم کنید که چه جوری بهش ثابت کنم دوسش دارم یا چجوری فراموشش کنم😔

 • سلام ببخشید من ۱۵ سالمه و چند وقتی هست که حس می کنم از یه پسر یه فامیل دورمون می شه خوشم میاد ولی خب من آدم مغرور و خجالتی هستم و یه مسئله دیگه ای هم که هست این که خب اون خونشون تو بیرجند و من تو تهران و پسره خیلی درس خون و خوبی هستش یعنی اینکه باهاش در ارتباط نیستم و واقعا نمی دونم که از من خوشش میاد یا نه باید چیکار کنم که لااقل ببینم از من خوشش میاد یانه که اگر نمی یاد فراموشش کنم چون من خوشبختانه وابستگی زیادی به کسی ندارم

  • سلام دوست گرامی
   دلیل اینکه به او علاقه پیدا کردید چیست؟
   سن شما پایین است و در سن نوجوانی امکان اینکه شما از نظر احساسی به شخصی حسی پیدا کنید طبیعی است
   بهتر است طبق آنچه گفتید که او فرد درسخوانی است، شما نیزدستاوردهای تحصیلی خودتان را بیشتر کنید تا برای او جذاب‌تر باشید.

 • سلام
  من ۱۵ سالمه و پسری که بهش علاقه دارم ۲۰ سالشه
  اون پسر داییمه
  با یه نفر دوس شدم تا از سرم بپره ولی فایده نداشت
  خب اون یکی دیگرو میخواد من بهش غیر حضوری ابراز علاقه کردم ولی گفت که من بچه ام و منو مث یه خواهر دوست داره
  تو رو خدا بگید چیکار کنم دارم دیوونه میشم.
  تو جمع های خانوادگی باهام حرف میزنم میگه می‌خنده ولی مثل یه بچه باهام رفتار می‌کنه اصن جزو آدم بزرگا حسابم نمیکنه
  من خودم کوچیک نیستم، قدم بلنده، کاملا به بلوغ ذهنی و بدنی رسیدم ولی اون فک میکنه که من بچم
  همش تو فکرشم
  خوابش رو میبینم
  هرکاری میکنم تا خوشحال باشه
  من بار ها نشون دادم که دوسش دارم ولی نشد
  یه راه حل بهم بدین لطفا

  • سلام دوست گرامی
   شما در دوره نوجوانی قرار دارید و هویتی مابین کودکی و بزرگسالی برای‌تان درحال شکل‌گیری است.
   یکی از چالش‌های این دوره سنی، عاشق شدن زودهنگام است که شما حاضر هستید هرکاری برای او انجام دهید تا به شما توجه کند.
   بلوغ ذهنی که اشاره کردید در سن شما رخ نمی‌دهد و دائماً درحال تکمیل و رشد این بلوغ هستید.
   برای اینکه علاقمندی خود را مدیریت کنید و او شما را به چشم یک بزرگسال ببیند، قدم اول این است که برای زندگی‌تان هدف داشته باشید
   قدم دوم این است که علاقه خود را به صورت مستقیم به ایشان ابراز نکنید و از راه‌حل‌های اشتباهی که در گذشته انجام دادید، دست بکشید.
   برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوران رادیوعشق، وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام من ۱۴ سالم است و اون هم همینطور…برای گفتن حسم بهش اقدامی نکردم…دلیل علاقه مندی من داشتن چهره زیبا و داشتن شخصیتی با اراده قوی است…فکر نکنم از سر خجالت خودش رو پنهان میکنه چون یه مدتی با من خوب بود و با هم سر یک موضوعی حرف می زدیم(البته تو همن سوپر مارکت)بعد یه مدتی هروقت میخوام سر صحبت رو باز کنم دیگه جواب های کوتاه میده و حتی به من نگاه نمیکنه((از مدتی این جوری شد که آن رو با ۳ پسر بیرون دیدم (فقط یه بار که چند بارم خودشون ۲ نفری اودن سوپر مارکتش و همینطورجلوی مادرش با هم حرف میزدن٬میت سم با یکی از اون پسر ها رابطه داشته باشه و دلیل این که با من حرف نمیزنه همین باشه))…
  خیلی ممنون میشم کمکم کنید دلم واقعا از این دلتنگی سیره💔.

  • راستی این رو اضافه کنم که با اون پسر فقط یک بار بیرون رفته تا اونجایی که دیدم (هر روز ریز نظرش دارم)

   • سلام دوباره یه چیزی رو اضافه کنم که هروقت که نزدیکشم نگاهم نمیکنه ولی مثلا یه پیادرو باهاش فاصله دارم نگاه میکنه
    لطفا سریع جواب بدید خیلی خیلی ممنونم که کمک میکنید

 • سلام
  مطالبتون خیلی خوب بود
  میخواستم بگم من سن کمی دارم‌ولی عاشقم
  راستش من ۱۴ سالمه و طرف مقابلم ۱۵ سالشه
  راستش بابت سنم خیلی مسخرم میکنه ولی من هیچ اعتقادی به سن ندارم . من هر روز تو فکرشم ولی فک میکنم که من هیچ وقت تو فکرش نیستم شبا تا صبح بیدارم راهمون هم خیلی دوره شاید سالی ۳ هفته ببینمش بهش پیامم میدم با بی حوصلگی جواب میده یا با هر بهونه ای منو میپیچونه نمدونم چیکار کنم بهم علاقه پیدا کنه لطفا راهنماییم کنید. ممنون

  • سلام دوست گرامی
   از لطف و بازخورد مثبت شما سپاسگزاریم.
   مساله سن در علاقه اتفاقا بسیار مهم است. سن 12 تا 18 سالگی که دوره نوجوانی است، دوره‌ای پر از هیجانات مختلف است که یکی از اتفاقاتی که در آن می‌افتد تمایل به جنس مخالف است.
   اینکه ایشان به شما توجهی ندارد و یا دائما از شما فرار می‌کند نیز یکی از همین نشانه‌های دوره نوجوانی است که هیجاناتش باعث می‌ود که تمایلی به شما نداشته باشد.
   شما می‌توانید با تمرکز روی دستاوردهایی مانند درس، مهارت آموزی و سپس داشتن شغل توجه او را به خود جلب کنید.

    • سلام،من یه دخترم ۲۲ سالمه و حدودا یه ماهه با اقایی اشنا شدم ۲۶ ساله،چند باری باهم قرار داشتیم ،اوایل خیلی بهم محبت میکرد احساس میکنم داره از قانون جذب استفاده میکنه برای نزدیکتر کردن من بخودش و منم واقعا دارم احساس میکنم نسبت به این فرد حس پیدا کردم و دلم میخاد بیشتر باهاش وقت بگذرونم،چجوری میتونم منم مثله خودش جذبش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

     • سلام دوست گرامی
      چیزی به اسم قانون جذب وجود ندارد و از نظر علمی کاملاً رد شده است.
      راه‌های صحیح و علمی جذب عشق، مسیر دیگری است که می‌توانید با دریافت مشاوره از آن استفاده کنید و یاد بگیرید.

 • سلام من یک پسر هستم و تقریبا ۳ سال هست که یک دختر را دوست دارم و چند وقت هست که میخواهم سر بحث را با او آغاز کنم تفرقه میرود و نگاهش را از من قایم میکند او در یک سوپرمارکت کار میکند لطفا سریع جواب دهید

  • سلام دوست گرامی
   جزییاتی که بیان کردید بسیار محدود است
   چندساله هستید؟ ایشان چندساله هستند؟ آیا تابحال اقدامی برای گفتن این علاقه انجام داده‌اید؟
   دلیل علاقمندی شما به ایشان چیست؟
   و آیا ایشان از سر خجالت خود را مخفی می‌کند و یا دوست ندارد وارد رابطه شود؟ مخالفتی اعلام کرده است؟
   برای بررسی و نشان دادن این علاقمندی به ایشان باید این جزییات را داشته باشیم که راهنمایی کامل تری ارائه کنیم.

   • سلام با اینکه من سنم برای اینکه بیام اینجا و دنبال جواب بگردم سنم کم است امامن معتقدم که عشق سن و سال نمیشناسد ولی من 14 سال سن دارم و اون هم همینطور .
    برای گفتن حسم بهش اقدامی فعلا نکردم
    دلیل علاقه مندی من به اون هم چهره زیبا و شخصیتی با اراده قوی هست که هیچ دختری من با این مشخصات ندیدم.
    فکر نکنم از سر خجالت خودش رو مخفی کنه چون توی خونواده بر جمعیت هست و هر روز توی مغازش با کلی ادم سرو کله داره ولی چند وقت بیش اون با من رابطه صمیمانه ای داشت مثلا سر یک موضوعی باهم حرف میزدیم و اون به من نگاه میکرد ولی الان بعد از یه مدت برعکس شده به من نگاه نمیکنه و جواب های کوتاه میده وقتی باهاش سر بحث رو باز میکنم.

    در ضمن این ها رو هم کامل کنم که یه بار میخواستم برم بیششون ولی اون رو یهو دیدم توی محله من با 3 یسر بیرون است ولی انها را به مغازه اش برد و یه مادرش هم آنهارا نشان داد.(میترسم با یکی از انها رابطه داشته باشد و به علت همین از من دوری میکند)
    (هروقت هم بیشش میروم صدام خود به خود اروم میشه و یه حس استرسی دارم موقع حرف زدن باهاش)

 • سلام من یک پسر هستم یه دختری رو دوست دارم که توی سوپرمارکت کار میکنه و فکر کنم یه مدتیه متوجه حس من شده و از وقتی متوجه حس من شده سرد رفتار میکنه
  خواهش میکنم به من یه راهنمایی بکنید که چیکار کنم که با من ارتباط بگیره لطفا جواب بدید ممنونم.

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید و اینکه به چه علتی به او علاقمند شده‌اید؟ اطلاعاتی که به آنها اشاره کردید کم است.
   اگر متوجه رفتارهای شما شده است و رفتار سردی انجام می‌دهد، ممکن است این شیوه شما که صرفاً نگاه کردن است، برایش خوشایند نباشد.
   بهتر است اگر تصمیم جدی برای این آشنایی دارید، پیشقدم شوید و مستقیما و یا از طریق خانواده با ایشان صحبت کنید.

 • سلام…مدتیه که کسی رو دوست دارم ی رفتارایی می کنه که نمیدونم اونم به من علاقه داره یا نه بیشتر با تلگرام باهم صحبت می کنیم…فامیل دورمون هستش چیکار باید بکنم؟

  • سلام من حدود یکسالی میشه دوستش دارم ۱۶سالمه
   یه هفته ای هست دیگه احساسش نمیکنم فک میکنم دیگه حسی بهش ندارم با وحود اینکه اونم خیلی دوسم داره
   ولی خب هیچ رابطه ای توی گوشی باهم نداریم شمارشم دارم فقط استوری های هم رو میبینیم
   میشه بفرمایید چرا این حس رو میکنم ولی واقعا نمیخوام از دستش بدم
   نمیخوام چون دوسم داره
   منم دوسش دارم یه حس خیلی بده از تو فکرشم حتی یه لحظه بیرون نمیام لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم

   • سلام دوست گرامی
    دلیل این حس شما، سنی است که در آن قرار دارید، در واقع شما نوجوان هستید و این تناقضات برای سن شما طبیعی است.
    اما راهکار این است که تا وقتی به ثبات برای احساسات خود نسبت به دیگران نرسیدید، روی روابط عاطفی خود حساب جدی‌ای باز نکنید.

مقالات مرتبط

شخص وابسته‌ای هستین اگر…

فهرست مطالب1 شخص وابسته‌ای هستین اگر…1.1 «بدون تو میمیرم!»1.2 قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری ندارین1.3 از تنهایی و رها شدن میترسین1.4 نمیتونین اظهار نظر بکنین1.5 اعتماد به نفس کمی دارین1.6 نیاز

مطالعه»