همیار عشق

اینجور آدما برای ازدواج، مناسب نیستن!

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

اینجور آدما برای ازدواج، مناسب نیستن!

با اینجور آدما ازدواج نکنین!


در برقراری ارتباط، ضعیفه

برای اینکه ازدواج موفقی داشته باشین، باید با کسی ازدواج کنین که میتونه ارتباط خوب و موثر با شما و محیط اطرافش برقرار کنه. زندگی مشترک و رابطه عاطفی، جاده ناهمواریه که گاهی پیچ‌های تندی داره! پس باید شریک عاطفی‌تون و همچنین شما، بتونین با هم با گفت و گو، کنار بیاین و زندگی رو به درستی مدیریت کنین. کسی که نمیتونه ارتباط صحیحی با دیگران برقرار کنه، مناسب ازدواج نیست چون قطعا از پس مطکلات رابطه برنمیاد و اونها رو با روش‌های ناسالمی مدیریت میکنه یا نادیده‌شون میگیره.

مسئولیت‌پذیر نیست

اگر اون همش انتظار داره که شما پیگیرش بشین، شما بهش زنگ بزنین و حال‌شو بپرسین، شما بهش پیام بدین و درواقع اگر همه مسئولیت مدیریت رابطه‌تونو بد عهده شما میذاره، درواقع اون شخص مناسبی برای ازدواج نیست چون در زندگی مشترک، نمیتونین فقط شما زندگی رو اداره کنین و همه مشکلات رو حل کنین. لازمه که اون هم در کنار شما تلاش کنه.

مشکلات شخصیتی داره

ازدواج حل کننده مشکلات یا درمان‌کننده طرف مقابل نیست. اگر شخص مدنظرتون، مشکلات شخصیتی داره یا رفتارهای ناسالمی داره، مثل پرخاشگری، دست بزن داشتن، دروغگویی، دمدمی مزاج بودن و… اصلا مناسب ازدواج نیست. اینجور افراد، قبل از اینکه وارد رابطه عاطفی بشن، باید به کمک روانشناس، خودشونو درمان کنن و بعد وارد رابطه بشن و ازدواج کنن. اگر شخصی که مشکلات رفتاری یا شخصیتی داره، ازدواج کنه، حتی ممکنه رفتارهاش ناسالمش بدتر و بیشتر هم بشه و قطعا همسر و خانواده‌اش رو آزار میده.

  رابطه و ازدواج بدون شکست (چگونه رابطه پایدار و ماندگار داشته باشم؟)

منطقی نیست

درسته که آدم هم باید منطقی باشه و هم احساسی یعنی باید بین منطق و احساسش، تعادل برقرار کنه اما اگر عشق‌تون، فقط احساسی تصمیم میگیره، مثلا وقتی کوچک‌ترین مشکل و بحثی بین‌تون پیش میاد، شما رو بلاک میکنه، میگه که رابطه رو تموم میکنه و… درواقع رفتارهای نابالغی رو از خودش نشون میده، مناسب ازدواج نیست. کسی مناسب ازدواجه که بتونه در شرایط مختلف، واکنش درست و به جایی رو از خودش نشون بده. همیشه منطقی یا همیشه احساسی تصمیم نگیره، بلکه بتونه تعادل رو برقرار کنه.

وابسته به خانواده یا دوستاشه

وابستگی افراطی به هر کسی یا چیزی، مضره! فرقی نمیکنه وابستگی نسبت به دوست و رفیق باشه، یا نسبت به شریک عاطفی یا نسبت به مادر و پدر و خواهر و… کسی که از لحاظ احساسی، فکری و مالی وابسته به خانواده‌اشه یا خیلی وابسته به دوستاشه، نمیتونه شریک زندگی خوبی براتون باشه. یک شخص مناسب برای ازدواج، میتونه بین آدم‌های اطرافش یعنی خانواده، دوستاش، همکارهاش و عشقش، تعادل برقرار کنه و وظایفش رو نسبت به هر کدوم، به خوبی انجام بده و رابطه رو مدیریت کنه.

خیلی عاشق‌پیشه هست

کسانی که خیلی عاشق‌پیشه هستن، برای ازدواج مناسب نیستن. شاید در اوایل آشنایی اون خیلی عاشق‌پیشه باشه، خیلی زود بهتون ابراز علاقه کنه و رابطه رو خیلی سریع پیش ببره اما برای همیشه اینطور نمیمونه! بعد از مدتی، حسادت، تعصب بی جا و کنترل‌گری و… جایگزین عشق میشن!

خیانت کرده

مردان یا زنان تنوع‌طلب، خطرناک هستن و اصلا برای ازدواج مناسب نیستن. اگر عشق‌تون براتون تعریف میکنه که تا حالا در زندگیش به کسی خیانت کرده، باید از زمان خیانت بپرسین. اگر در دوران نوجوانی و وقتی که سن پایینی داشته، این کار رو کرده، مشکلی نیست اما باید مواظب باشین و در رابطه‌تون با احتیاط حرکت کنین اما اگر مثلا در سه سال اخیر این کار رو کرده، بهتره از همون اول آشنایی، خودتونو عقب بکشین چون احتمالش خیلی زیاده که به شما هم خیانت کنه!

  چرا هیچ دختری از من خوشش نمیاد (چکار کنم دخترا عاشقم بشن؟)

افراد شکست خورده

کسانی که در زندگی‌شون در روابط متعددی شکست خوردن و آسیب زیادی دیدن، معمولا مناسب ازدواج نیستن. افراد شکست خورده، اول باید به کمک روانشناس، اعتماد به نفس‌شونو تقویت کنن و به سبک زندگی سالم برگردن و احساسات بد نسبت به گذشته‌شونو از بین ببرن و بعد وارد رابطه عاطفی هدف‌مند، بشن.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چند روزه پیام نداده، چیکار کنم؟؟

فهرست مطالب1 چند روزه پیام نداده، چیکار کنم؟؟1.1 رگباری بهش پیام ندین1.2 خودتونو با کارهای دیگه‌ای مشغول کنین1.3 حدس و گمان نکنین1.4 مدام صفحه شخصی‌شو چک نکنین1.5 برای خودتون ارزش

مطالعه»