چرا ممکنه رابطه‌تون بهم بخوره، حتی اگر خیلی دوستش دارین

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا ممکنه رابطه‌تون بهم بخوره، حتی اگر خیلی دوستش دارین

چرا ممکنه رابطه‌تون بهم بخوره، حتی اگر خیلی دوستش دارین


اهدافی که برای آینده دارین، با هم فرق میکنه

مثلا فرض کنین طرف مقابل‌تون نمیخواد ازدواج کنه و بچه‌دار بشه اما شما عاشق تشکیل خانواده هستین، یا اون قصد مهاجرت داره اما شما نه. در این شرایط، مهم نیست که چقدر همدیگه رو دوست دارین چون آخرش متوجه میشین که نمیتونین اهداف زندگی طرف مقابل‌تونو دنبال کنین چون شما اون سبک زندگی رو دوست ندارین.

نمیتونین به همدیگه اعتماد کنین

همه‌مون میدونیم که اگر اعتماد در رابطه نباشه، رابطه ناپایدار میشه. شاید کسی که باهاش در رابطه هستین، سعی میکنه اعتمادتونو بدست بیاره اما چون قبلا کاری کرده که بهش شک کنین و بذر بی اعتمادی رو در شما کاشته، دیگه نمیتونه اعتمادتونو جلب کنه. بنابراین دیر یا زود ممکنه رابطه‌تون بهم بخوره.

خانواده‌اش شما رو قبول نمیکنه

این مورد، یک مشکل بزرگه. بعضی از مادران هستن که تصور میکنین هیچ کسی برای فرزندشون به اندازه کافی خوب نیست یا فرزندشون لیاقت بهترین رو داره و… اگر اون شخص خیلی به خانواده‌اش وابسته باشه و نتونه مشکلات رو حل کنه و مقابله کنه، باعث میشه رابطه‌تون بهم بخوره.

هر روز بدتر از روز قَبله!

دعا میکنین که یک روز رابطه خوب و آرومی داشته باشین اما انگار غیرممکنه! شما و شریک عاطفی‌تون در روز 26 ساعت با هم دعوا و بحث میکنین حتی درباره موضوعات پیش پا افتاده! حتی دیگه یادتون نمیاد که کی رابطه‌تون آروم و در صلح و آرامش بوده. با اینکه خیلی همدیگه رو دوست دارین، با هم ناسازگار هستین.

  عوارض شکست عشقی (بعد از شکست عشقی چه مشکلاتی پیش میاد؟)

«اون مرد/زن زندگیمه؟»

صدایی تو سرتون میپیچه که میگه«آیا اون مرد/زن زندگیمه؟ انتخابم درست بوده؟» بدونین که ممکنه رابطه‌تون خوب پیش نره حتی اگر خیلی تلاش کنین یا خیلی عاشقش باشین. شما عاشقانه دوستش دارین اما مطمئن نیستین که اون هم همینقدر دوست‌تون داره یا نه! به ندای درون‌تون گوش بدین و باورش کنین.

خیلی حسوده

حسادت هم مثل هر چیز دیگه‌ای در رابطه باید به اندازه طبیعی باشه، اگر بیش از حد باشه، مخربه و رابطه رو تبدیل به جهنم میکنه! اگر کسی که باهاش در رابطه هستین، هر لحظه میخواد بدونه که شما چیکار میکنین، اگر با هم کلاسی یا هم کار جنس مخالف‌تون صحبت کنین، عصبانی میشه و زمین و زمان رو به هم میدوزه، اگر به شما تهمت خیانت‌کار بودن میزنه اما دلیل منطقی نمیاره، یعنی خیلی حسوده و اگر رابطه‌تون ادامه پیدا کنه، شما از لحاظ روحی و روانی آسیب زیادی میبینین.

آدم سمی هست

آدم سمی کسیه که میتونه به شما آسیب زیادی بزنه. البته اگر خیلی عاشقش باشین، با اینکه خیلی به شما آسیب وارد میشه اما ممکنه شما سمی بودن‌شو و رفتارهای ناسالم‌شو دوست داشته باشین. درسته که سخته از کسی که عاشقش هستین جدا بشین اما هر چه زودتر اقدام کنین، بهتره و به نفع‌تونه! یک رابطه سالم و عاشق واقعی، هیچ وقت از هیچ طریقی به شما آسیب وارد نمیکنه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط