پیشنهاد دوستی به دختر مورد علاقه در 5 مرحله

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پیشنهاد دوستی به دختر مورد علاقه در 5 مرحله

به دختری در دانشگاه،‌ بین فامیل یا در یک گروه دوستانه، علاقه‌مند شده‌اید و تمایل دارید بیشتر با او آشنا شوید. اما مطرح کردن پیشنهاد آشنایی و دوستی به قصد ازدواج به دختر مورد علاقه همیشه آسان نیست. چرا که اگر رفتار درستی در پیش نگیرید ممکن است از پیشنهاد شما سوءبرداشت شود یا اینکه دختر به طور کلی نظر منفی راجع به شما پیدا کند و شانستان را برای رسیدن به او کاملا از دست بدهید. پس اگر میخواهید بدانید چطور میتوانید به دختری که دوستش دارید پیشنهاد آشنایی به قصد ازدواج بدهید و نحوه درست مطرح کردن این پیشنهاد چیست، در این مقاله با ما همراه باشید و مراحل زیر را بکار بگیرید.

مرحله اول: میزان تمایل متقابل دختر را بسنجید


قدم اول این است که میزان تمایل او را بسنجید. اینکه آیا هنگامی که شما در حال راه رفتن هستید به شما توجه می‌کند. آیا چشم در چشم شما نگاه کرده و لبخند می‌زند؟ واکنش‌های مثبت مانند قهقهه زدن، لبخند و حرکت دست در حین صحبت کردن نشانه‌های خوبی است که نشان دهد یک دختر از شما خوششش آمده است. اگر احساس کردید که او اذیت می‌شود، درگیر است یا سکوت کرده، تنها کاری که باید بکنید این است که او را تنها بگذارید. اگر او همیشه دنبال بهانه‌ای برای حرف زدن با شماست این خبر خوبی برای شماست!! چرا یک همکلاسی برای حل یک مسئله ریاضی باید از شما کمک بگیرد؟ خب او به شما علاقه‌مند است! اکنون ما می‌توانیم به مرحله دوم رفته و او را کمی بهتر بشناسیم.

مرحله دوم : او را بیشتر بشناسید


اکنون که از علاقه او به خودتان آگاه شدید، باید او را کمی بیشتر بشناسید. این شناخت بویژه زمانی بکار می‌آید که بخواهید وی را تحت تاثیر قرار داده و علاقه‌تان را دوطرفه کنید .

شما باید به دنبال ایجاد فرصت‌ برای صحبت‌های کوتاه با او باشید. برای مثال اگر به دختر همکلاسی‌تان علاقمند هستید این فرصت‌ها می‌تواند قبل از شروع کلاس برای شما بوجود آید. سعی کنید در کلاس جایی نزدیک‌ به او بنشینید.

علایق را بیشتر بشناسید

باید به چیزهایی که وی به آنها علاقه دارد و چیزهایی که از آنها متنفر است توجه کنید. برای مثال اگر می‌بینید او از بدلیجات دست‌ساز سنتی استفاده میکند، احتمالا به هنرهای دستی علاقه‌مند است. درباره این موضوع از او بپرسید! از پرسیدن سوالات شخصی واهمه نداشته باشید. می‌توانید از او درباره کارتون مورد علاقه دوران بچگی‌اش بپرسید. پرسیدن اینگونه سوالات نه تنها به شما اجازه می‌دهد بیشتر در مورد او بدانید، بلکه توجه او را به این نکته جلب می‌کند که شما به او علاقمند هستید! نکته مهم خیره شدن به چشم‌های اوست. اگر او متوجه شود که شما به جاهای دیگری از بدن او خیره شده‌اید ممکن است نسبت به شما دچار تردید شود.

حریم و خط قرمزهایش را بشناسید

بسیار مهم است که قبل از مطرح کردن پیشنهاد دوستی، بررسی کنید دختر مورد نظر شما از نظر فرهنگی و خانوادگی چه سبک آشنایی را می‌پسندد. اگر با توجه به شناختی که از او دارید فکر میکنید دختر مذهبی از خانواده سنتی باشد، بهتر است به او پیشنهاد دوستی ندهید حتی اگر قصدتان آشنایی برای ازدواج باشد. زیرا احتمالا این سبک آشنایی با ارزش‌های او سازگار نیست و او بدون معطلی پیشنهاد شما را رد خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با دختر مذهبی بهتر است از طریق خانواده و خواستگاری سنتی اقدام کنید.

مرحله سوم: پیشنهاد آشنایی را مطرح کنید


ظاهر موجه و آراسته ای داشته باشید

در نهایت امروز همان روزی است که قرار است از دختر مورد علاقه‌تان بخواهید بیشتر با هم آشنا شوید!

آراسته بودن شما در حین انجام این کار بسیار مهم است. یک حس خوب از خودتان در محیط اطراف ساخته و با شخصیت درونی خوب خود جلو بروید. دخترها، پسرهایی را دوست دارند که ظاهری آراسته و موجه داشته باشند.

در زمان و مکان مناسب پیشنهاد را مطرح کنید

فراهم کردن یک شرایط مناسب برای مطرح کردن پیشنهاد دوستی به یک دختر حول این محور میچرخد که در چه محیطی احساس راحتی خواهید داشت. حتما محیطی را فراهم کنید که بتوانید کاملا حواستان را به هم جمع کنید. برای مثال، یک مهمانی شلوغ که مجبورید با صدای بلند صحبت کنید اصلا شرایط خوبی برای این طرح این پیشنهاد نیست.

در مقابل، یک مکان خاص که برای هر دوی شما معنای خاصی داشته باشد، جای مناسبی برای مطرح کردن پیشنهاد دوستی است، چرا که آن محیط یک حس عاشقانه در شما ایجاد کرده و او متوجه می‌شود که چقدر برای انتخاب آن مکان فکر کرده اید. او متوجه خواهد شد که این پیشنهاد آشنایی از جانب شما، مقطعی و زودگذر نیست که بعدها پشیمان بشوید.

همچنین مهم است که زمانی پیشنهادتان را مطرح کنید که او تنها بوده و کسی اطرافتان نباشد. اجازه ندهید دوستان و عابران اطرافتان توجهشان جلب شده و شما را تماشا کنند و یا کاری کنند که طرف مقابل تحت فشار قرار بگیرد. اگر در شرایط مناسبی پیشنهادتان را مطرح کنید، او هم به شما جواب صادقانه ای خواهد داد. اگر پیشنهادتان را زمانی که تنهاست مطرح کنید، احتمال اینکه به شما جواب مثبت دهد بیشتر است تا اینکه در شرایطی باشد که بداند دوستانش هم در جریان این موضوع و تصمیمی که می خواهد بگیرد باشند و در این مورد قضاوت کنند.

اعتماد به نفس داشته باشید

پیشنهاد بیرون رفتن با او را خیلی مهم و حیاتی جلوه ندهید. با اعتماد به نفس بوده و هر کاری که می‌کنید را اتفاقی جلوه بدهید، انگار که آن کار را هر روز هفته انجام می دهید. هر چه کمتر عصبی و دستپاچه باشید لحظات راحت‌تری خواهید داشت. با گفتن یک “سلام!” به او نزدیک شوید و از او بپرسید روزش چگونه میگذرد. شما به یک نسبت درست از اعتماد به نفس و انفعال نیاز دارید. شما نباید خیلی قوی و مسلط وارد صحنه شوید، چرا که او احساس ناراحتی خواهد کرد. مراقب باشید که با یک لحن مناسب با او صحبت کنید. اگر با عجله با او برخورد کنید ممکن است با گفتن جواب منفی شما را ناامید کند.

صریح و شفاف پیشنهادتان را مطرح کنید

یکی از فنون آمادگی برای یک مکالمه اضطراب آمیز در نظر گرفتن این نکته است که طرف مقابلتان چه حسی از صحبت‌های شما خواهد داشت. زمانی که می خواهید برای صحبت کردن برنامه‌ریزی کنید احساسات او را هم در نظر بگیرید. عصبی بودن ممکن است باعث شود نتوانید کلمات را خوب ادا کرده و سوال اصلی را بپرسید. بنابراین سر در گم نباشید. شما نباید مکالمه را تمام کرده و به این فکر کنید که آیا او بالاخره پیشنهاد شما را پذیرفته یا خیر. نکته اصلی مطرح کردن درخواست‌ آشنایی این است که سوال اصلی را بپرسید نه اینکه حاشیه بروید. در این حالت، در انتهای صحبت هیچ سو تفاهمی پیش نخواهد آمد.

برای مطرح کردن پیشنهاد آشنایی به دختر مورد علاقه، جملات و عبارات زیر می‌توانند مناسب باشند:

 • “شما تنها دختری هستی که ازش خوشم اومده، امکانش هست بیشتر با هم آشنا بشیم؟”
 • “راستش من از شما خوشم اومده و فکر میکنم ما زوج خوبی میتونیم برای هم باشیم، نظر شما در این مورد چیه؟”
 • “من مدت‌هاست به شما علاقه‌مند هستم و تمایل دارم بیشتر با هم آشنا بشیم، نظر شما چیه؟”
 • “من از شما خیلی خوشم میاد و فکر میکنم خوشبخت‌ترین مرد جهان خواهم بود اگه اجازه بدید برای ازدواج بیشتر باهم آشنا بشیم”

مطرح کردن پیشنهاد در فضای مجازی
این صحبت‌ها برای شرایطی که رو در روی دختر مورد علاقه‌تان هستید عالی است. اما اگر مجبور هستید مانند وقتی که از هم دور هستید، درخواست خود را با متن نوشتاری، تلگرام یا واتس آپ مطرح کنید، باز هم نیاز است که صریح و شفاف باشید.
اجازه ندهید علاقه‌تان به یک دختر به یک تلفن بازی عجیب و غریب تبدیل شود. درخواست‌تان را خودتان مطرح کنید و از فرستادن واسطه خودداری کنید.

به او برای فکر کردن فرصت دهید

بخاطر داشته باشید، با پرسیدن چنین سوال مستقیمی، دختر ممکن است در همان لحظه نتواند جواب بدهد و نیاز به زمان داشته باشد تا راجع به آن فکر کند. در این حالت صبور بوده و به او یک روز و زمان مشخصی را پیشنهاد دهید تا مجددا به او مراجعه کرده و جواب خود را بگیرید. جملات مناسب برای چنین شرایطی می‌تواند “متوجه هستم که شما برای فکر کردن نیاز به زمان دارید. نظرتان چیست که ما دوشنبه مجدد همدیگر را ببینیم و آن موقع به من جواب بدهید؟” باشد.

از شنیدن جواب منفی نترسید

اگر جواب او منفی بود، آرام باشید و رفتارتان کماکان دوستانه باشد، صحبت را تمام کرده و او را ترک کنید. نسبت به چیزی که اتفاق افتاده احساس بدی نداشته باشید، آن را به عنوان یک تجربه در نظر گرفته و به این فکر کنید که چگونه می توانید خود را برای دفعه بعدی که دختری چشمتان را گرفت اصلاح کنید.

اگر جواب او منفی نباشد پس قطعا جوابش مثبت! است. حالا از اینکه می توانید با دختر مورد علاقه‌تان بیشتر آشنا شوید خوشحال و هیجان زده هستید، اما شما باید کماکان آرام باشید و خودتان را کنترل کنید. فقط شاد جلوه بدهید، به او بگویید که از اینکه می‌توانید با او بیرون بروید و برای با او بودن برنامه بچینید چقدر هیجان زده هستید!

مرحله چهارم: در ملاقات اول او را تحت تاثیر قرار دهید


بهترین مکان برای اولین ملاقات جایی است که شما بتوانید راحت حرف زده، همدیگر را بهتر شناخته و لحظات خوشی با هم داشته باشید. یک ملاقات آرامش‌بخش داشته باشید، جایی که زیاد سر و صدا نباشد و بتوانید به حرف همدیگر گوش دهید. شما باید بتوانید روی او تمرکز داشته باشید، نه محیط اطرافتان. سفارش یک فنجان قهوه یا چای می تواند گزینه خوبی باشد.

باید از او بپرسید چه وقت‌های برای ملاقات برای او مناسب است. برای هر زمانی که برای او مناسب بود برنامه ریزی کنید و با او بیرون بروید. مهم است که به این نکته توجه داشته باشید که از هرگونه بی‌برنامگی اجتناب کنید. برای اولین ملاقات، بهتر است که بدانید کجا می‌روید و چکار می‌خواهید بکنید. رعایت این نکته، تجربه اولین ملاقات را آرامش‌بخش کرده و احتمال تداوم دیدارهای شما را بیشتر می‌کند.

اینجا همان زمانی است که شما باید خودتان باشید و دوست داشتنی رفتار کنید. درمورد خصوصیات مردان جذاب و رفتارهایی که باعث میشود جذاب‌تر به نظر برسید مطالعه کنید.

هنگام خروج از اتاق، در را برای او باز کنید و پول قهوه او را خودتان حساب کنید. به او نشان دهید که می‌خواهید لحظات خوبی داشته باشد و نگران چیزی نباشد. در اولین ملاقات ممکن است هر دو طرف گاهی کمی عصبی باشند. این چیز بدی نیست! مشکلی نیست اگر او بداند که شما عصبی هستید، چرا که خود او هم ممکن است عصبی باشد. هر زمان که هر دوی شما فهمیدید که می‌توانید آرامش داشته باشید، می توانید از وجود یکدیگر بیشتر لذت ببرید. با سکوت کردن راحت باشید. این سکوت زمانی را برای شما فراهم می آورد تا راجع به چیزهای دیگری بحث کنید. این سکوت حتی می‌تواند نشانگر آن باشد که شما از دیدن او لذت می‌برید و غرق در افکار خود هستید. نگذارید این استرس بر شما غلبه کند، چرا که سکوت یک بخش طبیعی از یک مکالمه است.

مرحله پنجم: درمورد ادامه رابطه فکر و تصمیم گیری کنید


اکنون که اولین ملاقات خود را انجام داده‌اید، قدم بعدی این است که اگر او را دختر مناسب و ایده‌آلی برای ازدواج می‌بینید از او بخواهید که بار دیگر همدیگر را ببینید. در صورتی که چنین تصمیمی دارید اطمینان داشته باشید که اوقات خوبی با او داشته‌اید و برای ملاقات بعدی خود با او در تماس باشید. در غیر اینصورت فقط به او بگویید که اوقات خوبی با او داشته‌اید و رابطه را تمام کننید. بعد از عبور از مرحله اول آشنایی با یک دختر، کم‌کم سلایق و علایق او را بشناسید و با او بیرون بروید، باقی قضیه تقریبا ساده به نظر می‌رسد. اما مراقبت از رابطه و ساختن رابطه عاطفی سالم و موفق به قصد ازدواج نیز نیاز به کسب مهارت و آگاهی دارد که لازم است آن را فرا بگیرید


اگر دختری را دوست دارید و میخواهید پیشنهاد دوستی و آشنایی مطرح کنید. در مرحله اول لازم است بررسی کنید این علاقه تا چه میزان متقابل است و آیا او نیز شما را دوست دارید یا خیر. در مرحله بعد سعی کنید او را بیشتر بشناسید.
از علایق و خط قرمزهایش باخبر شوید تا بتوانید روش درستی را برای ابراز علاقه و پیشنهاد آشنایی مطرح کنید.
در مرحله سوم میتوانید پیشنهاد آشنایی را مطرح کنید. زمان و مکان مناسبی را در نظر بگیرید و ظاهر موجه و آراسته ای داشته باشید. صریح و شفاف پیشنهادتان را مطرح کنید و اعتماد به نفس داشته باشید.
به او فرصتی برای فکر کردن بدهید و اگر پیشنهاد شما را نپذیرفت بیش از حد اصرار نکنید. در صورتی که پیشنهاد دوستی یا آشنایی را پذیرفت برای ملاقات اول برنامه ریزی کنید و در این ملاقات او را تحت تاثیر قرار دهید. در آخر باتوجه به شناخت بیشتری که از او کسب کرده اید درمورد ادامه رابطه فکر و تصمیم گیری کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام. من ۲۲ سالمه و تو تاکسی اینترنتی کار میکنم. شهرمون کوچیکه و ممکنه مسافر های تکراری داشته باشم.
  یه دختر هست که تا حالا دوبار مسافرم بوده و بردمش دبیرستان. احتمالا تو روزای آینده هم دوباره مسافرم باشه. خیلی ازش خوشم میاد و میخوام دفعه بعدی که دیدمش بهش پیشنهاد بدم.
  می‌تونم شمارشو از تو برنامه بردارم و بهش پیام بدم ولی می‌ترسم که این کارمو مزاحمت برداشت کنه.
  لطفا منو راهنمایی کنید که چطوری بهش پیشنهاد بدم.

  • دوست عزیزم سلام. خوب شما اول باید دلیل و ریشه اصلی این تغییر دیدگاه رو در نامزدتون با بررسی جزئیات و شرایط رابطه به دست بیارین. از اون گذشته نامزد شما در سن نوجوانی هست و یکی از ویژگی های مهم نوجوانی تغییر خلق و خو و دیدگاه های اون هاست، از اونجایی که هویت فرد در این سن هنوز به طور کامل شکل نگرفته تغییر روند و دیدگاه های اونها به صورت ناگهانی تقربا طبیعی به شمار میره. نابراین به شما پیشنهاد می کنم برای برخورد صحیح با نامزدتون و حل مشکلاتی که بینتون وجود داره حتما از مشاور کمک بگیرین تا راحت تر بتونه با دونستن جزئیات شرایطتتون کمکتون کنه.

 • با سلام و احترام
  بنده پسری ۲۷ ساله هستم. به یک دختری هم سن خودم که ( خواهر ، زنداداشم هست ) علاقه مند شدم و از ته دل دوسش دارم. یکدیگر رو تا حد آشنا بودن می‌شناسیم و گاهی همدیگر رو میبینیم و ارتباط چشمی برقرار میشه. چند ماه میشه که از طریق اینستاگرام ، به صورت غیر مستقیم ابراز علاقه میکنم و چون بنده طراح وب سایت و … هستم ، جدیدا بهشون پیام دادم تا خدمات رایگان کاری بهشون بدم چون تازه سالن آرایش زدن. الان هم دارم بهشون کمک میکنم. میخواستم بدونم الان حس خودم رو بهش بگم خوبه یا بده ؟
  یکم هم مشکل مالی دارم که انشالله برطرف میشه ؟
  لطفا نظر و راهنمایی بفرمایید

  • جواد عزیز سلام
   تصمیم به اینکه با کسی وارد رابطه بشیم یا نه، به خیلی شرایط بستگی داره. شما از این رابطه چی می خواین؟ آیا در حال حاضر می تونید این توقعات رو در رابطه برطرف کنید؟ آیا شناخت کافی از خودتون و ایشون دارید؟ بهتون توصیه می کنم برای اینکه بهتر بتونید تصمیم بگیرید حتما با مشاور صحبت کنید تا با بررسی دقیق جزئیات شخصیت شما و ایشون بتونه بهتر کمکتون کنه

 • من پریام از یه نفر که هم سن خودمه خوشم میاد 2 ساله که دوسش دارم دور و برش خیلی شلوغه و خیلی مغرور نمیتونم برم باهاش حرف بزنم هر وقت میخوام برم جولو یه چیزی میگه ول کن شاید اصلا از من خوشش نیاد حتی بخاطرش من شبا هم گریه کردم یه راه حل میخوام

  • پریای عزیزم سلام
   لطفا به ما سن خودت و ایشون رو بگو و یه مقدار با جزئیات بیشتر شرایطت رو باز کن که بتونیم دقیق تر کمکت کنیم

 • سلام من علی هستم ۱۷ ساله من عاشق یه دختر شدم که هفت سال از من کوچیکتره ولی خیلی به اون علاقه مند شدم به نظر شما کار درستیه بهش پیشنهاد دوستی بدم ؟

  • علی عزیز سلام
   قطعا با توجه به سن ایشان که در دوران کودکی به سر می برند و 10 ساله هستند خیر، برای وارد شدن به یک رابطه عاطفی سالم لازم است هر دو به بلوغ عاطفی رسیده باشند.

 • رضای عزیز سلام
  ممنون که از احساست با ما حرف زدی، ما حالت رو درک می کنیم چون اولین پسری نیستی که این موضوع رو در این سن تجربه می کنه. خودت بهتر می دونی که توی سن نوجوانی علاقه به جنس مخالف ممکنه برای همه اونم برای اولین بار پیش بیاد، حالا که اولین باره این حس رو تجربه می کنی پیشنهاد می کنم با عجله هیچ تصمیمی رو نگیری، اول از همه مطمئن شو چرا از این دختر خانم خوشت میاد؟ اگه بهش پیشنهاد بدی و قبول کنه بعدش می خوای چه کار کنی؟ رابطه تون رو پیشبینی کردی؟ یا به این فکر کن اگه به پیشنهادت جواب رد بده چه کار می کنی؟ همه این ها رو برای خودت پیشبینی کن رضا جان و از اون مهم تر اگر فکر میکنی این دختر رو اینقدر دوست داری که ممکنه بخوای باهاش ازدواج کنی آیا الان شرایطتش رو داری؟ برای اینکه شرایطش در آینده فراهم بشه برنامه درسی و کاری تو چیه؟ همون طور که میبینی خیلی چیزا هست که باید بهش فکر کنی بعد تصمیم بگیری. بعد از فکر کردن به این سوال ها و پیدا کردن جوابش باز به ما پیام بده.

  • خوب من نمیخوام‌ تصمیم عجولانه بگیرم که بهم جواب رد بده و میدونم هنوز کوچیک و همینطور من فقط موندم چجوری بهش بگم دوسش دارم. رودر رو که نمیتونم‌ چون آدم کم رویی هستم و اگه راهی‌ بجز رو در رو باشه خیلی خوبه و من موندم چجوری مخشو‌ بزنم ..و اینکه بله قصد ازدواج دارم ولی ن الان بزرگ که شدیم .و من میخوام در آینده کارم‌ بازیگریه‌ میخوام بازیگر‌ شم.نمیدونم اگه بهم جواب رد بده چیکار کنم بخاطر‌ همین میگم بگم بزرگ شه من دوباره سن خودم و دختره‌ رو میگم من ۱۴ و اون ۱۳ .خوشم‌ میاد چون خوش‌ اخلاق‌ هست مثلا حرف‌ بد نمیزنه من خودم اینهارو‌ دیدم که میگم

 • سلام من reza هستم‌ ۱۴ سالمه و خیلی وقته به یکی از دخترا فامیل علاقه مند شدم
  ولی اون یه جایی دیگه زندگی‌ میکنه و من‌ یه جایی‌ دیگه ولی چند وقت یه بار میان شهر ما
  دختر از من‌ یک سال کوچیکتره‌
  میشه بگین چطوری باهاش‌ ارتباط بگیرم‌ اینم‌ بگم‌ من‌ آدم کم رویی هستم
  اگه کمک کنید ممنون میشم
  اون منو خیلی ندیده ولی من‌ دیدمش
  ممنون میشم جواب بدین

  • رضای عزیز سلام
   ممنون که از احساست با ما حرف زدی، ما حالت رو درک می کنیم چون اولین پسری نیستی که این موضوع رو در این سن تجربه می کنه. خودت بهتر می دونی که توی سن نوجوانی علاقه به جنس مخالف ممکنه برای همه اونم برای اولین بار پیش بیاد، حالا که اولین باره این حس رو تجربه می کنی پیشنهاد می کنم با عجله هیچ تصمیمی رو نگیری، اول از همه مطمئن شو چرا از این دختر خانم خوشت میاد؟ اگه بهش پیشنهاد بدی و قبول کنه بعدش می خوای چه کار کنی؟ رابطه تون رو پیشبینی کردی؟ یا به این فکر کن اگه به پیشنهادت جواب رد بده چه کار می کنی؟ همه این ها رو برای خودت پیشبینی کن رضا جان و از اون مهم تر اگر فکر میکنی این دختر رو اینقدر دوست داری که ممکنه بخوای باهاش ازدواج کنی آیا الان شرایطتش رو داری؟ برای اینکه شرایطش در آینده فراهم بشه برنامه درسی و کاری تو چیه؟ همون طور که میبینی خیلی چیزا هست که باید بهش فکر کنی بعد تصمیم بگیری. بعد از فکر کردن به این سوال ها و پیدا کردن جوابش باز به ما پیام بده.

 • سلام وقت بخیر
  من‌ 14 سالمه میخواستم بگم‌ که خیلی‌ وقته به یکی‌ از‌ دختر‌ های فامیل علاقه مند شدم ولی اون‌ منو ندیده یعنی‌ یه جایی‌ دیگه‌ زندگی‌ میکنه و چند وقت یه بار‌ میاد شهر ما و کم‌ منو دیده در حد یکی‌ دوبار
  حالا من‌ موندم‌ چطوری باهاش‌ ارتباط‌ برقرار‌ کنم‌
  من‌ آدم‌ کم‌ رویی‌ هستم
  یعنی حالا من‌ موندم‌ چطوری با دختری که دوسش‌ دارم‌ ارتباط‌ بگیرم‌ دختر هم‌ یه سالی از من‌ کوچیک تر هست
  میشه جواب من‌ رو بدید
  خیلی به جواب شما نیاز‌ دارم
  ممنون میشم

  • رضای عزیز سلام
   ممنون که از احساست با ما حرف زدی، ما حالت رو درک می کنیم چون اولین پسری نیستی که این موضوع رو در این سن تجربه می کنه. خودت بهتر می دونی که توی سن نوجوانی علاقه به جنس مخالف ممکنه برای همه اونم برای اولین بار پیش بیاد، حالا که اولین باره این حس رو تجربه می کنی پیشنهاد می کنم با عجله هیچ تصمیمی رو نگیری، اول از همه مطمئن شو چرا از این دختر خانم خوشت میاد؟ اگه بهش پیشنهاد بدی و قبول کنه بعدش می خوای چه کار کنی؟ رابطه تون رو پیشبینی کردی؟ یا به این فکر کن اگه به پیشنهادت جواب رد بده چه کار می کنی؟ همه این ها رو برای خودت پیشبینی کن رضا جان و از اون مهم تر اگر فکر میکنی این دختر رو اینقدر دوست داری که ممکنه بخوای باهاش ازدواج کنی آیا الان شرایطتش رو داری؟ برای اینکه شرایطش در آینده فراهم بشه برنامه درسی و کاری تو چیه؟ همون طور که میبینی خیلی چیزا هست که باید بهش فکر کنی بعد تصمیم بگیری. بعد از فکر کردن به این سوال ها و پیدا کردن جوابش باز به ما پیام بده.

 • سلام
  من ۱۸ سالمه و از دختر همسایمون خوشم امده حدودا ۱ سالی میشه (هم سنیم ) بعد موقعی که تو کوچه یا تو خیابون زیاد با هم ارتباط چشمی داریم.
  من ۶ ماه پیش به یه نفر گفتم (دختر بود ) بهش گفت در جواب گفت دلیلی به آشناییت بیشتر ندارم.
  بنظر شما برا بار دوم خودم بگم؟ چی بگم ؟؟

  • سلام
   مجید عزیز ارتباط عاطفی یه موضوع کاملا دو طرفه است. گاهی ما وقتی از کسی خوشمون میاد، نگاه هاش، رفتارهاش و حرکاتش رو برای خودمون تفسیر می کنیم، گاهی اون ها رو خوشایند و گاهی ناخوشایند تصور می کنیم. به هر حال تمام این ها زاییده ذهن خوانی ما هستند و شاید درست نباشند. به نظر می رسه شما هم با توجه به علاقه ای که به این خانم داشتین ارتباط های چشمی خودتون و ایشون رو به حساب علاقه ایشون به خودتون گذاشتین و جسارت بیشتری برای بیان احساساتتون پیدا کردین، در حالی که این موضوع نیازمند شناخت بیشتری از ایشون هست. من به شما پیشنهاد می کنم مقاله پیشنهاد دوستی به دختر مورد علاقه در 5 مرحله رو بخونید و اگه جواب سوالتون رو نگرفتید حتما از مشاور کمک بگیرید تا با دونستن جزئیات ویژگی های شخصیتی شما و شرایطت بهتر راهنماییت کنه.

 • سلام
  من ۱۴ سالمه و یکی از دخترای فامیلمون رو که تقریبا هم هم سن خودم هست رو دوست دارم.
  یعنی از بچگی دوسش داشتم ولی الان از دوست داشتن به علاقه رسیده .
  البته اون هم نسبت به من یه حسایی داره .
  با اینکه توی فامیل پسرای بیشتری هم هستن ولی اول از همه میاد پیش من .
  اول همه چیز رو به من تعارف میکنه .
  دوست داره لمسم کنه .
  توی بازی ها دوست داره توی تیم من باشه .
  کلا اون هم این روزا حس میکنم به من فکر می کنه .

  خلاصه میدونم که این سن خوبی برای فکر به ازدواج و اینها نیست ، ولی دوست دارم که باهاش دوست باشم .
  از نظرتون اون هم منو دوست داره ؟؟ و اینکه مشکلی نیست که برم بهش بگم که دوسش دارم ؟؟
  ببخشید که کمی طولانی شد 🙏

  • سلام دوست گرامی
   این حال و هوا مربوط به همین سن است و در سالهای آینده یا وجود نخواهد داشت یا به صورت کلی تغییر خواهد کرد. پرسیدید آیا به او بگویم که دوستش دارم؟ خیر، اگر نظر علمی نیاز دارید، در حال حاضر این رابطه به زندگی شما کمکی نمی‌کند.

 • سلام وقت بخیر
  من ۲۳ سالمه از تهران کارم گوشیه تو پاساژ ایرانیان
  از یه دختر که یه چنتا مغازه اون ور تر کار میکنه خیلی خوشم اومده دقیقا ۵ ماه میشه ک همو میبینیم خیلی امار میده وقتی از کنارم رد میشه خیلی مهربون نگام میکنه تا الان یک بار هم ک شده باهاش حرف نزدم منم یه چتد وقتی میشه شدیدن بهش علاقه مند شدم فقط میترسم برم بهش درخواست دوستی بدم بهم جواب رد بده
  از این جواب های نه خیر یا رد درخواست دوستی خیلی متنفرم چجوری برم بهش بگم تا جواب مثبت دریافت کنم خیلی میترسم جوابش رد باشه آخه خیلی ازش خوشم اومده البته برعکس اونم از من خوشم اومده اونطوری که امار شو از رفیقام گرفتم لطفا فقط بهم بگید چجوری بهش بگم تا جواب مثبت دریافت کنم ممنون!

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا باید این فکر که “حتما باید به من جواب مثبت بدهد” را از ذهن‌تان دور کنید! هر شخصی حق انتخاب دارد که می‌تواند جواب مثبت یا منفی بدهد.
   در قدم دوم، بهتر است پیش از ارائه درخواست‌تان، کمی بیشتر او را بشناسید و سعی کنید که علائق او را متوجه شوید.

 • سلام خسته نباشید حقیقت من از دختر خالم خوشم اومده ما کرمانشاهیم اونا بندر امام حالا میخایم واسه مسافرت بریم اون۱۴سالشه من ۱۶ قصدم هم در آینده ازدواجه به نظرتون سنش پایین نیست از نظر درکیات؟

  • سلام دوست گرامی
   سن هردوی شما برای درک کردن مسائل ارتباطی کم است و از از آنجایی که فامیل نیز هستید، ممکن است به دلیل خامی و بی‌تجربگی دوره نوجوانی، مشکلات ارتباطی بوجود بیاید و رابطه خانواده‌ها را نیز دچار مشکل کند.

 • سلام
  من۱۶ سالمه
  من تقریبا ۴ ساله عاشق یه دختری شدم که ۱۵ سالشه درشهرما بیشتر دخترا در سن ۱۳ تا ۱۶ سالگی ازدواج می کنند و هنوز بهش نگفتم که دوسش دارم و می ترسم که از دستش بدم
  لطفا راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   ،اگر در بافت فرهنگی شما افراد زود ازدواج می‌کنند و شما شرایط برای ازدواج کردن، دارید، ابتدا با خانواده مطرح کنید
   سپس اگر موافقت کردند، مدتی را برای آشنایی و مراجعه به مشاور پیش از ازدواج اختصاص دهید.

 • سلام من یه مدته که علاقه مند شدم به دختر همسایمون، اونو بیشتر اوقات میبینم، حتی چند بار هم شده که میخواستم برم و بهش پیشنهاد بدم، ولی نمیدونم چرا نمیتونم من واقعا از اون
  خوشم اومده و چند بار چشم تو چشم هم شدیم
  لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا مشخص کنید دلیل این علاقمندی چه ویژگی‌هایی است؟
   سپس مشخص کنید به چه دلیل توانایی رویارویی با او را ندارید؟
   در مرحله بعدی، نیاز به یادگیری مهارت‌های ارتباطی دارید.

 • سلام. من یه چند ماهی میشه که از یه دختر خوشم اومده. راستش در گذشته هم زیاد میدیدمش اما زیاد تو کف این چیزا نبودم رفتار اونم نشون میداد که تمایل داره باهام دوست شه. تا اینکه متاسفانه یک شب خوابشو دیدم. خیلی عجیب بود چون مدام به فکرش بودم و به یادش گریم میگرفت. چندین بار سعی کردم بهش پیشنهاد بدم اما نمیدونستم چی بگم. بلاخره در یک روز وقتی دیدم داره رد میشه دست به کار نا عاقلانه ای زدم و تعقیبش کردم. اون اونور خیابون بود و من هم اینور. بعد چند لحظه متوجه شد من دنبالشم و هی با گوشیش ور میرفت و سلفی میگرفت. تو یه کوچه هم که رفتیم رفتارش انگار جوری بود که میخواست وقت تلف کنه چون از طرز راه رفتنش معلوم بود. بعد چند قدم آدرس خونشونو فهمیدم و بیخیالش شدم. ناگهان تو یه مغازه ای که من بودم اومد تا خرید کنه. بعد از خریدش من دوباره بدون هیچ هدفی رفتم دنبالش اما این دفعه انگار ترسیده بود و میخواست مطمئن شه که من دنبالشم. همش پشتشو نگاه میکرد که من دنبالشم یا نه. نزدیک خونشون یکدفعه گوشیشو دراورد مثل اینکه به کسی زنگ زده بود من هم از رفتارش ناراحت شدم برگشتم خونم. به نظر شما میتونم دوباره جلب توجه کنم؟؟؟؟؟ واقعا درگیرشم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و دلیل این علاقمندی اشاره نکردید.
   گفتید خواب او را دیدید، علت این خواب دیدن مشغولتی ذهنی شما در طی روز نسبت به او است. وقتی دائماً به چیزی یا کسی فکر کنید، احتمال دیدن خوابش زیاد است.
   درباره رفتاری که نسبت به او داشتید و تعقیبش کردید، اقدام درستی نبوده است. شما نیاز به یادگیری مهارت‌های ارتباطی دارید.

   • من ۱۷ سالمه و فکر میکنم ۲ سالی از من کوچکتر باشه. دلیل علاقمو هم نمیدونم ولی فقط اینو میدونم که خیلی دوسش
    دارم. قصدم هم فقط دوستی نه ازدواج

 • سلام خدمت شما
  بببخشید بنده از مدتی دو سال با یک دختری آشنا شدم در دانشگاه . من دانشجو هستم و ایشون هم دانشجو هستند
  من ۲۴ سالمه و او ۲۰ ساله .در این مدت خیلی با هم نزدیک تر شدیم. بعضی شب ها تا نیمه های شب داریم چت میکنیم .
  و همیشه برام از شهر شون چیز های خاص میارن هدیه .
  خیلی به ندرت بهم داداش میگه ..
  میخواستم بپرسم آیا امکانش است به این دختر در حواستی دوستی بدم ؟؟؟
  راستش خیلی دوستتش دارم

  • سلام دوست گرامی
   نکته مهم اینجاست که باید بررسی کنید آیا به دلیل ارتباط نزدیکی که با او پیدا کردید، علاقمند شدید؟ و یا اینکه طرف مقابل معیارهای مورد نظر شما را برای یک رابطه عاطفی دارند؟
   برای شروع باید درباره برنامه‌ها و هدف‌های آینده او بیشتر بدانید. همچنین اگر او برای شما نقش برادری قائل است، تلاش کنید که واقعیت این ماجرا را متوجه شوید که شاید شخص دیگری را دوست داشته باشد.

 • سلام.خسته نباشید.
  من در محیط کاری دوستانه که داریم کار میکنیم با هم و اینکه صاحب کار و خواهرشون هم حضور دارن.مدتیه که علاقه شدید به خواهر ایشون پیدا کردم و احساسم این بود که ایشون هم علاقه دارن به من با یسری از رفتارایی که داشتن.ضمن این که من 22 سالم هستم و ایشون 20 ساله هستن و مشغول درس هم هستن.بنده هم درسم تموم شده و حتی سربازی هم حل شده موضوعش ولی فقط مقداری مشکل مالی برا ازدواج وجود داره.
  اینطوری پیش رفت که من علاقه شدیدی که به ایشون دارم و اینو حتی داداشش هم متوجه شده بود.منم نتونستم بیشتر ازین دووم بیارم احساس کردم ایشون علاقه داره و بیشتر اذیت شن.برا همین از طریق داداشش گفتم که علاقه دارم و بعد یسری بهونه هایی اورد از جهت فرهنگی.و گفت که من دخالتی ندارم ایشون مستقل هست میتونی بهش علاقتو بگی ولی فکر نمیکنم قبول کنه.منم یکم بی خیال شدم و ناراحت.و بعد از دو سه روز ایشون اومد گفت که صحبت کرده و خواهرش هم گفته که جوابش نه هست.بعد از اون هم یه چند روزی خواهرش یکم باهام سنگین شده بود حتی جواب سلام نمیداد و روشو برمیگردوند و حتی مانعی رو برای اینکه در معرض دید من نباشه قرار داد..این درصورتیه که قبل از این اتفاقات رابطه ی ما خیللی محترمانه و صمیمی و دوستانه بود.ولی حالا یه چند هفته که گذشته یه مقدار از اون حالت سنگینی دراومده.
  واقعا به کمکتون نیاز دارم قبلش توی چشای هم نگاه میکردیم و برق میزد چشماش.واقعا نمیدونم چیکار کنم.
  اگر میشه لطفا جواب بدین ممنونم.

  • سلام دوست گرامی
   دلیل جواب منفی را پرسیدید؟
   اگر واقعا اختلاف فرهنگی دلیل این جواب رد باشد، نیاز است دقیق‌تر مورد بررسی قرار بگیرد.
   آیا در سن 22 سالگی آمادگی روانی و مقدمات لازم برای ازدواج برای شما فراهم است؟
   ابتدا دلیل جواب رد او را جویا شوید تا اگر مانع و یا سوءتفاهمی هست برطرف شود.
   اگر دلیل جواب رد او، منطقی باشد، بهتر است به تصمیمش احترام بگذارید.
   برای دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوران رادیوعشق، نوبت مشاوره بگیرید.

   • سلام.دلیل جواب رد رو به طور مستقیم نه نپرسیدم از خودش.ولی از واسطه ای که بود پرسیدم ایشون گفتن که من مدتیه که میشناسمش و تو فکر این چیزا نیست و داره درس میخونه.همینو فقط گفتن.بعدشم من چیزی نتونستم بگم.چون حسم این بود که انگار دلخوری وجود داره و ناراحته.برا همین صبر کردم فعلا تا یکم آروم تر شه.واقعا نگرانم که حسمون از بین نره.
    درباره آمادگی روانی هم بگم که بله آماده ام ولی خب همونطور که گفتم مقداری مشکل مالی که وجود داره اوناهم چون صاحب کارم هستن بالاخره کمی میدونن وضعیت مالی چجوره..
    لطفا کمک کنین.ممنونم

 • با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده 19 ساله هستم و از دختری که 20 سالشون هست که همکلاسی دانشگاه(در حال حاضر ترم 4 هستیم) بنده هستن خوشم اومده و دختر بسیار محترم و باشخصیت و با وقاری هستن. عرضم به حضور شما که بنده یک مکالمه کوتاه با ایشون داشتم و طی مدت بسیار کوتاه احساس کردم که ایشون هم خوششون اومده از من. حقیقتا من صبر کردم حدود ما که کلاس ها مجدد حضوری بشن متاسفانه این اتفاق نیفتاد و من هم این اواخر یک مقدار فکرم درگیرشون شد و تصمیم گرفتم خودم رو از بلاتکلیفی در بیارم و بهشون پیام دادم که علاقه به آشنایی بیشتر باهاشون دارم ولی ایشون درخواست من رو رد کردن به دلیل اینکه فکر میکردن من شناختی ازشون ندارم و هم گفتن که به خاطر درسشون به این مسائل فکر نمیتونن بکنن و زمان مناسبی نیست. سوال بنده این هست که آیا من به کار های خودم برسم اما یک تعهدی نسبت به ایشون قائل باشم و زمان بدم به این موضوع یا که خیر؟
  با تشکر

  • سلام دوست گرامی
   رد درخواست شما از طرف او، کاملاً منطقی بوده است. بهتر است فعلاً اقدام مجددی انجام ندهید و مشغول به کار خودتان باشید.

 • سلام من ۲۱ سالمه عاشق دختر داییم شدم اونم یه حسایی بهم داره دیشب بهش پیام دادم اما ناراحت شد و بهم گفت شمارمو از کجا آوردی منم بهش گفتم خیلی وقته اونم سریع پاکش کن کسی نبینه شمارمو برداره منم گفتم باش پاکش کردم حالا چیکار کنم تورو خدا کمکم کنید

 • باعرض سلام ادب بنده 27 سال دارم وبا دختری که19سال دارد به صورت مجازی4ماه در ارتباط هستم و هیچ دیداری از نزدیک باهم نداشتیم
  من خودم احساس میکنم که خودش از ارتباط مجازی خسته شده باشد،،آیا باید بااوقرار حضوری بذارم

  • سلام دوست گرامی
   آشنایی مجازی تا یک مرحله نهایتا 1 ماهه می‌تواند جذاب باشد، اما برای شناخت بیشتر هردوطرف نیاز به ملاقات حضوری دارند.

  • سلام من ۲۱ سالمه عاشق دختر داییم شدم اونم یه حسایی بهم داره دیشب بهش پیام دادم اما ناراحت شد و بهم گفت شمارمو از کجا آوردی منم بهش گفتم خیلی وقته اونم سریع پاکش کن کسی نبینه شمارمو برداره منم گفتم باش پاکش کردم حالا چیکار کنم تورو خدا کمکم کنید

 • با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من ۱۷ ساله هستم و به تازگی عاشق دختر دایی شدم قبلاً اصلا ازش خوشم نمی آمد ولی خیلی دختر شیطونی و پیش فعالی است هر موقع می گفتم به شوخی یه دوست از جنس مخالف دارم زود عصبی میشد و میگفت این به درد نمی خوره این زشته …
  و الکی میگه امروز دوست پسر پیدا کردم ، تو رو دوست ندارم ، فلانی عشق منه بیشتر اوقات با من لج بازی میکنه و اعصابم رو خورد میکنه ولی وقتی میخوابم روم پتو میکشه و بعد من رو بوس میکنه
  تا هفته پیش به من درخواست دوستی داد . بعد از یک روز همه چیز رو بهم زد و گفت هیچ حسی بهت ندارم تو زشتی ، ازت چندشم میشه …
  ولی امروز دوباره با هم خوب بودیم و اون هم من رو بغل کرد
  نمیدونم چه جوری بهش ابراز علاقه کنم ، نمیدونم چه جوری راضی اش کنم دوباره برگرده به روابط دوستانه فقط
  میتونم بگم خیلی پشیمونم چون متأسفانه الان خودش وارد یه روابط دوستانه با شخص دیگری است

  • سلام دوست گرامی
   این نظرات متغیر، هم از جانب شما و هم نطر دختردایی‌تان، دلیل واضحی دارد و آن هم بودن در سن هیجان‌انگیز نوجوانی است. درد این سن هنوز هویت عاطفی شما شکل نگرفته است تا معیار درستی برای انتخاب یک دوست و یا شریک عاطفی داشته باشیم.
   بنابراین بهتر است به جای گیر افتادن در این رابطه، با پیشرفت‌های مختلف در زندگی، او را جذب خود کنید.

 • سلام
  من ۲۷ سالمه و دانشجوی ارشد هستم ، سال اول تحصیل با یه دختر خانومی در دانشگاه چند دقیقه ای همکلام شدم رفتارم خیلی جدی بود و با غریبه ها خیلی خشک برخورد میکنم معمولا در حد یه استاد اینطوری بگم ولی به شدت خنده رو هستم الان ۱ ساله همش هر روز میرم پروفایلش رو نگاه میکنم نمی‌دونم چرا اینجوری شدم
  به نظرتون به خاطر کرونا برم مجازی باهاشون صحبت کنم؟ دانشگاهمون تهرانه اصلا نمی‌دونم اهل کجان فقط می‌دونم هر دو زلزله می‌خونیم ایشون زلزله شناسی من مهندسی زلزله
  البته بگم چند باری برخورد چشمی داشتیم
  الان بعد ۱ سال هر روز تصویرش توی ذهنم میاد فقط
  مرسی

  • سلام دوست گرامی
   تصویر ایشان در ذهن شما ماندگار شده است و علاقمند هستید که بیشتر او را بشناسید. با توجه به اینکه شناخت اندکی از او دارید، بهترین گزینه فعلاً ارتباط مجازی است. می‌توانید به ایشان پیام بدهید تا کمی اطلاعات درباره او پیدا کنید.
   برای دریافت راهنمایی بیشتر و یادگیری مهارت‌های ارتباطی نیز، می‌توانید از مشاوران رادیوعشق، نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام خسته نباشید من ۲۹ سالم و تصمیم به ازدواج دارم
  من از یه خانومی درمحل کارش علاقمند شدم وبه مدت ۳ روز بنده به ایشان گفتم که شما قصد ازدواج دارید ولی ایشون به من نه خیلی ملایم و با لبخند گفتن
  حالا من نمیدونم این جواب واقعا نه هسش یا به دلایل دیگه خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنونم

  • سلام دوست گرامی
   آیا شما قاطعانه به خود این شخص گفتید که با خودش قصد ازدواج دارید؟ یا به صورت کلی اعلام کردید که قصد ازدواج دارید؟
   این خیلی مهم است که خود شخص مورد خطاب شما باشد.

 • سلام خسته نباشید.بنده حدود بکسال و نیم هست که با یک دختر اشنا شدم.با خاحواده خودشون و خالشون رفت و امد پیدا کردیم سفر میریم و کلا زیاد ارتباط داریم.من از همون روز اول که این دختر رو دیدم دلباختش شدم.توی سفر اول شاید سر جمع ۱۵ دقیقه صحبت کردیم با هم و اصلا رابطه‌ی خوبی نداشتیم.وقتی از سفر برگشتیم بعد دو هفته کلنجار رفتن با خودم و مشورت با دوستام تصمیم گرفتم که به ایشون ریکوست بدم در اینستاگرام.ریکوست رو دادم اما بعد ۴ ساعت وقتی دیدن اکسپت نکردن پشیمون شدم و پس گرفتم درخواست رو.دوباره بعد ۱ هفته کلنجار باخودم ریکوست دادم و ایشون بعده ۲ روز ریجکت کردن.فکر میکنم برای این بود که شناخت زیادی روی من نداشتن ولی مطمئن نیستم از این موضوع.بعد ها کم کم بیشتر سفر رفتیم و کم کم رابتمون بهتر شد با هم.من کلا خیلییی رفتار های ایشون رو تحت نظر گرفتم.توی سفر اخر که همین دیروز ازش برگشتیم اون دختر خیلی گرم تر بود با من.مثلا توی حیاط نشسته بودن همه(۱۰ نفر بودیم که اعضای خانواده هامون بودن)کم کم همه رفتن تو و من موندم با اون دختر و خاله‌شون‌.من همش پیش خودم میگفتم کاش خالش از بحث خارج نشه که اگر بشه حتما اون دختر هم میره داخل ویلا‌.موضوع بحثمون دانشگاه بود چون هم رشته هستیم و هم ترم یعنی هردو ترم هفت عمران هستیم ولی دانشگاه هامون فرق داره.خلاصه خاله‌ی ایشون رفتن داخل اما در کمال نا باوری اون دختر داخل ویلا نرفت توی حیاط نشست و به صحبت کردن ادامه داد.اول در مورد دانشگاه و درس و… حرف زدیم بعد از اون بحث رسید به خاطرات دانشگاه بعد راجع به هاطرات کنکور و دبیرستان صحبت کردیم حدود دو و نیم ساعت صحبت کردیم و من توی دلم ارزو میکردم که اون لحظات تموم نشن.در نهایت دیگه من موضوعی به ذهنم نرسید که راجع بهش صحبت کنم.یعنی موضوع بود ولی نمیخواستم خیلی داخل زندگی شخصیش برم چون میترسیدم که اشتباه باشه کارم.در نهایت تا حدود ۲ دقیقه هردو ساکت شدیم.و ایشون گفت که میخواستیم بریم خرید چی شد پس؟منم گفتم نمیدونم از مامان اینا باید بپرسی.ایشون از جاشون بلند شدن و خیلی آروم و با سرعت کم به داخل ویلا رفتن.فکر میکنم اگر بحثی پیدا میکردم برای حرف زدن اصلا داخل نمیرفتن و حتی تا ۱ ساعت دیگه هم حرف میزدن باهام.این حرف زدنمون طوری بود که حتی وقتی خواهرش صداش نیزد و من اشاره زدم‌که دارن صدات میکنن اصلا اعتنایی نکرد به اینکه خواهرش صداش میکنه.خواهرش پیشمون اومد وقتی داشتیم حرف میزدیم ولی اون نهمون رویه قبل از اینکه خواهرش زبیاد رو داشت و انگار نه انگار که خوارش اونجا بود بعد از چند دقیقه هم خواهرش رفت داخل.من به رفتاراش خیلی دقت کردم مثلا وقتی یه چیزی میگفتم که زیادم خنده دار نبود اون بازم‌میخندید و وقتی چیزای خنده دار تعریف میکردم که دیگه خییییلی میخندید.نوقعی که باهام حرف میزد مدام داشت با دستاش یه کاری انجام میداد‌.مثلا دستش رو روی شونه یا گردنش میکشید بعضی وقتا چمن رو میکندبعضی وقتی وقتی خودش صحبت میکرد از دستاش خیلی استفاده میکرد.توی این سفر باهم خیلی گرمتر بودیم‌ نسبت به قبل به اسم صدام میکرد در حالی که قبلا صدام نمیکرد و اگر کاری باهام داشت صبر میکرد که روم رو برگردونم طرفش بعد بهم یه چیزی میگفت.کلا خیلی پایه بود هر بازی من میگفتم‌رو انجام میداد.مثلا میخواست حکم بده که من چی کار کنم من گفتم رقص نباشه و اون خندید و گفت پس باید برقصی.سر به سر هم زیاا مزاشتیم مثلا از توی جمع های ۱۰ نفره که با خانواده و اون دختر بودیم من یه چیزایی میگفتم‌که فقط اون بفهمه مثلا شوخیای مدرن و بروز رو میکردم از قصد که فقط اون بفهمه منظورم چیه و اونم کلی میخندید.کلا با لبخند نگاهم‌میکرد.حالا که برگشتیم نمیدونم توی اینستاگرام ریکوست بدم دوباره یا نه؟شمارش رو هم‌دارم‌آیدی تلگرامش رو هم دارم ولیاون نمیدونه که هیچکدوم از اینا رو دارم.نمیدونم چی کار کنم اگ میشه راهنماییم کنید چون خیلی دپرس شدم…

  • سلام دوست گرامی
   پرسش خود را خلاصه‌تر ارسال بفرمائید. امکان پاسخ به سوالات طولانی در سایت وجود ندارد.

 • سلام..۲۰ سالمه و خیلی وقته از خواهر رفیقم خوشم میاد…اون 18 سالشه….. اصلا توانایی اینکه برم بهش بگم رو ندارم….
  میترسم قبول نکنه و به رفیقم که میشه داداشش بگه….
  خونه هامونم نزدیکه بهم….با کسی هم نیست….دارم دیوونه میشم….
  قصدمم جدیه….1 بار تا حالا خواستم برم و بهش بگم ولی تا نزدیکش شدم از استرس دیگه نتونستم برم جلو….راهنمایی کنید …مرسی

  • سلام دوست گرامی
   نگرانی شما قابل درک است. پیش از اینکه تصمیم جدی بگیرید، نقاط مثبت و منفی این تصمیم را بررسی کنید.
   برای مثال همین نگرانی که طرف مقابل شما به برادرش بگوید، چه اثراتی روی روابط شما می‌گذارد؟
   به سن خودتان و او نیز توجه داشته باشید، هدف این پیشنهاد را جدی عنوان کردید، آیا شرایط ازدواج را دارید؟

 • سلام من چند وقته که بایه دختر خانومی آشنا شدم و بهش علاقمند شدم،از لحاظ سنی هم سن همیم(۲۳).ولی از لحاظ موقعیت مکانی باهم دوریم(تو یه استان زندگی میکنیم).تازگیا خیلی درگیرشم و بهش خیلی فکر میکنم کلا تو روز مره همش فکرش تو سرمه. من تنها دلیلی که هنو بهش پیشنهاد ندادم اینه که میدونم چند وقت پیش به یکی جواب رد داده و نمیخوام که خیلی عجولانه بهش پیشنهاد بدم بهش تا از دستش بدم.میشه کمکم کنید؟

  • سلام دوست گرامی
   جزییات کمی را اشاره نکردید و مشخص نیست در حال حاضر صرفاً به ایشان علاقمند هستید یا در رابطه‌اید؟
   آیا او را از نزدیک دیدید؟ شیوه اشنایی و .. چگونه بوده است؟
   ابتدا معیارهای خودتان و دلایلی که به ایشان علاقمند شدید را مشخص کنید.
   این طبیعی است که وقتی دائماً به شخصی فکر کنید دائماً فکرش در سر شما باشد.
   ایا می‌دانید به چه دلیلی به نفر قبلی جواب منفی داده‌اند؟
   این جزییات را باید مطرح کنید تا بتوانیم راهنمایی کامل‌تری داشته باشیم.

   • ما باهم توی اینستا آشنا شدیم البته به واسطه همون فردی که بهش جواب منفی داده،من از زمان اول آشنایی هیچ علاقه خاصی بهش نداشتم ولی رفته رفته با صحبتایی که باهم داشتیم این علاقهه بیشر و بیشتر شده ولی نمیدونم این علاقهه یکطرفس یا اونم همچین حسیو نسبت بهم داره یا نه.بعد الان حدودا
    یکی دوماهی میشه که تو چتامون داریم از خانوادهامون میگیم یعنی بیشتر داریم باهم آشنا میشیم،ولی هنوز همو از نزدیک ندیدیم،بعد دلیل اینکه به نفر قبل جواب منفی داده از زبون خودش این بود که من با یکی راحت هستم و جوابشو میدم این انتظارو ندارم بیاد سریع پیشنهاد دوستی بهم بده .

 • سلام.من الان یکه ماهه عاشق یا دختر شدم که از فامیلامون هستند.تو این یک ماه یه روز بهم سلام کرد و من جواب سلام او را دادم و خونمون دوره چطور باید با او اشنا بشوم.من میخوام یه کلمه ای به او بگم ولی میترسم مشکلی پیش بیاد.اگه شما کلمه ی خوبی میشناسید من بگید لطفا اگه بهش بگم دوست دارم یعنی مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   بهترین نوع شروع مکالمه، صحبت درباره مسائل روزمره است تا بتوانید ابتدا شناخت بیشتری از نوع تفکر ایشان کسب کنید.

 • با عرض سلام.من سه ساله عاشق یه دختر شدم که از فامیلامون هستند،بعد از اون موقع حتی یه بارم فرصت نشد دوباره ببینمش.
  الانم نمیدونم چه کار کنم هی تلاش میکنم که برم ببینمش و سر صحبتو باهاش باز کنم،ولی احساس میکنم خیلی محدود شدم و ازش دور شدم الانم با یه دختر دیگه آشنا شدم که همسایمون هستند ولی اصلا بهش اعتماد ندارم احساس میکنم یه آدم خودخواه و فرصت طلبه که فقط میخواد زرنگ بازی دربیاره.
  یه روز تو خونه تنها بودم خانوادم رفته بودن مسافرت و اون دختره همسایه اومد در خونمون.در زد ولی درو باز نکردم بعد از مدتی دوباره اومد و در زد ولی بازم بازش نکردم چون ازش خوشم نمیاد و دوست نداشتم به خونه راهش بدم
  الان باید چه کار کنم باید برم سراغ عشق قبلیم یا با این همسایمون رابطه برقرار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   یک تناقض آشکار وجود دارد، درعین حال که به شخص دیگری علاقه دارید، به فرد دیگری هم فکر می‌کنید و ایشان هم به سمت شما گرایش دارد.
   ابتدا بهتر است تکلیف خودتان را در رابطه عاطفی روشن کنید و بدانید دنبال چه فردی هستید. فرصت نداشتن برای دیدن کسی که دوستش دارید، دلیل منطقی برای شروع یک رابطه جدید نیست.

 • سلام وقت بخیر
  از کسی خوشم اومده که توی رابطه‌س و نمیتونم پا پیش بزارم. به خاطر شرایط کارم زیاد می‌بینمش و دیدنش به جز آشفتگی چیزی واسم نداره.
  چطور میتونم با مهار کردن احساساتم با این آدم تعامل داشته باشم و کار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   حق دارید که با دیدن ایشان آشفته شوید. در واقع از نظر شناختی و منطقی به این نتیجه رسیده‌اید اما از نظر هیجانی همچنان درگیر هستید.
   اگر صرفاً او را می‌بینید و گفتگویی بین شما نیست، بهتر است احوالپرسی و … بین شما نباشد. اما اگر باهم گفتگو و دیالوگ دارید، این گفتگوها را محدود درباره کارتان داشته باشید. شماره شخصی ایشان را نداشته باشید یا ذخیره نکنید که با دیدن عکس پروفایل و.. بیشتر بهم نریزید.

 • ممنونم از پاسخگویتون ولی اونقدر راحت نیستم با خانواده که بتونم مسئله رو الان بهشون بگم ، پیشنهاد خودم اینه که یجوری به دختر خانم بفهمونم منظورمو.
  نه اتفاقاً از روی هیجان نیست و حتی بنده بخاطر ایشون در خیلی از رفتار هام تجدید نظر کردم و البته این هم بگم که ارتباطم با خانواده ایشان بسیار عالی هست و خیلی به هم احترام میزاریم و این نکته هم حائز اهمیته که من از بچگی ایشون رو دوست داشتم.
  در ضمن بنده آدمی هستم که در جامعه خیلی سخت و رسمی ظاهر میشم ولی در مقابل خانواده و دوستان شاید بامزه و فان ترین عضو اونجا باشم.

 • با سلام و عرض ارادت خدمت شما بنده نوجوانی ۱۷ ساله هستم که بسیار موجه و سر سنگین با افراد غریبه ، ولی با خانواده و آشنایان بسیار بسیار اجتماعی و شوخ طبع هستم.
  در همین حین عاشق یکی از بستگان نزدیک خود که از بنده یک سال و دوماه بزرگتر است ، شده ام ، البته چرا دروغ ، از بچگی عاشقش بودم. این مسئله را با این دختر خانم در میان بگذارم و نمیدانم که آیا کار درستی است یا خیر که الان این قضیه را به او بگویم؟! چون من برای آینده خودم برنامه دارم و میخواهم به او بگم حرف دلم رو ، چون ممکن است شوهر کند و اگر او هم موافق نظر بنده باشد ، من نیروی مضاعفی برای آینده خودم خواهم گرفت و همچنین به نظر شما مشکلی نداره که ایشون از من بزرگتره؟!
  و البته مشکل اساسی بنده اینه که نمیدونم از چه راهی این قضیه رو با ایشون در میان بزارم و بسیار باعث مشغول شدن ذهنم شده ، لطفاً راهنماییم کنید.
  لطفاً کمکم کنید و بگید از چه راهی وارد بشم بهتر است؟!
  و اینکه سن بنده کم نیست؟!

  • سلام دوست گرامی
   ارتباط عاطفی و بیان احساساتتان به ایشان شیرین و دلچسب به نظر می رسد، اما به دلیل سن کم شما و تفاوت سنی بینتان، ممکن است با مخالفت ایشان روبروشوید.بهتر است ابتدا این موضوع را با یکی از افراد خانواده مانند مادر در میان بگذارید، تا در جریان علاقه شما باشد. اما ابراز علاقه در این سن ممکن است از روی هیجان خواهی دیدن یک جنس مخالف باشد. بهتر است برنامه های آینده خود را به صورت هدفمند دنبال کنید تا در سنی مناسب از ایشان درخواست ارتباط کنید. و برای بررسی بیشتر علاقه خود نیز، می توانید از همیار عشق وقت مشاوره تلفنی و یا آنلاین دریافت کنید.

   • ممنونم از پاسخگویتون ولی اونقدر راحت نیستم با خانواده که بتونم مسئله رو الان بهشون بگم ، پیشنهاد خودم اینه که یجوری به دختر خانم بفهمونم منظورمو.
    نه اتفاقاً از روی هیجان نیست و حتی بنده بخاطر ایشون در خیلی از رفتار هام تجدید نظر کردم و البته این هم بگم که ارتباطم با خانواده ایشان بسیار عالی هست و خیلی به هم احترام میزاریم.
    در ضمن بنده آدمی هستم که در جامعه خیلی سخت و رسمی ظاهر میشم ولی در مقابل خانواده و دوستان شاید بامزه و فان ترین عضو اونجا باشم.

 • سلام خدمت شما و تشکر بابت سایت مفیدتون.
  بنده یه چند ماهیه رو یکی از دخترای محلمون کراش زدم ولی طرف‌ خبر نداره و شمارشونم قراره یکی از آشناها برام فراهم کنن بعدشم اینکه من نمیدونم ایشون تو رابطه هستند یا نه. و بعدش اینکه میترسم از اینکه اعلام کنم که به ایشون علاقه مند شدم یه بار چند وقت پیش همو دیدیم ایشون پیش خانوادشون بودن و منو دیدن و یه لبخندزدن بهم و سرشونو انداختن پایین و منم لبخند زدم آیا این میتونه نشانه علاقه ی ایشون نسبت به من بشه؟

  • سلام دوست گرامی
   اطلاعاتی که در مورد ایشان بدست می آورید، می تواند برای ادامه رابطه موثر باشد. بهتر است برای جذب عشق ایشان از اطرافیانی که او را میشناسند نیز اطلاعاتی دریافت کنید.

 • سلام خسته نباشید…بنده از یه دختر خانومی خوشم اومده ایشونم فهمیدن ک من ازشون خوشم اومده و مشکلی هم فک نکنم داشته باشن فقط اینکه میخواستم بدونم چطور میتونم پیشنهاد دوستی رو بهشون مطرح کنم؟(چندین بار بصورت چن نفری بیرون رفتیم ایشون ۲۲ سالشونه من ۲۱ سالمه و اینکه ایشون ب تازگی از رابطه ای اومدن بیرون)ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   بهترین راه اینه که به طور خصوصی درباره احساس‌تون و اینکه دوست دارید باهاش بیشتر آشنا بشید با ایشون صحبت کنید. اگر هم اضطراب دارید یا براتون سخته بهتره ابتدا یه رابطه دوستانه‌تری بین‌تون شکل بدین،‌ مثلا از طریق شبکه‌های اجتماعی، بعد که احساس راحتی بیشتری کردین،‌مستقیما درباره پیشنهادتون صحبت کنید.

 • سلام خسته نباشید..من از یکی از دوستان دخترعمه ام خوشم اومده چن باری هم بصورت ۴ نفری بیرون رفتیم و خیلی هم خوش گذشته و اینکه خود شخص هم فک کنم فهمیده که از او خوشم میاد و حتی با دخترعمه ام در میان گذاشته و بنظرم مشکلی از این بابت نداره…فقط میخواستم بدونم چطور این پیشنهاد دوستی رو با اون خانوم مطرح کنم چون الان ک فعلا کسی از خونش بیرون نمیاد با این اوضاع از یه ور هم نمیخوام خیلی رابطه دوستانه بینمون سرد بشه بعد گذشت زمان و ندادن پیشنهاد…ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   بهتره در شبکه‌های اجتماعی ایشون رو دنبال کنید و با صحبت کردن بیشتر باهم درباره موضوعات مختلف، صمیمیت بیشتری بین‌تون ایجاد کنید. وقتی شرایط بهتر شد می‌تونید حضوری از احساس و علاقه‌تون بهش بگشد و پیشنهاد آشنایی بیشتر بهشون بدین. حتی می‌تونید درصورت امکان حین مکالمه تلفنی نیز درباره این موضوع باهاشون صحبت کنید.

 • سلام
  من یه کمکی از شما می خواستم اونم اینکه من از دختر داییم خوشم اومده ولی جرئتش رو ندارم که بهش بگم
  خیلی با هم جوریم . هر بار همو میبینیم یه مدت زیادی
  میشینیم و حرف می‌زنیم باهم نمی‌دونم چطور بحث رو باز کنم جفتمونم ۱۷ سالمونه

  • سلام.
   خیلی خوبه که با هم رابطه دوستانه‌ای دارید و این بهتون کمک می‌کنه اول به صورت غیرمستقیم از حس ایشون به شما یا نظرش درباره آشنایی و رابطه با یکی از اعضای فامیل آگاه بشید. مثلا می‌تونید بگید یکی از دوستان‌تون برای آشنایی بیشتر با دخترخاله‌اش وارد رابطه شده و ببینید برخوردش چطوره و چه نظری داره. برای دریافت راهنمایی بیشتر با سیستم مشاوره تلفنی صحبت کنید.

 • سلام خسته بناشید
  من از دختر دایی مامانم خوشم اومده واغلب وقتی در مهمونی ها همدیگه رو میبینم خیلی با هم صمیمی هستیم (در واقع خیلی به هم تیکه های عاشقانه میپرونیم) از این رو فکز میکنم اونم به من علاقه داره من 17 سالمه و اونم 15 سالشه من نسبتا شخصیت موجه و با اعتماد به نفسی دارم ولی نمیدونم چطور درس خواستم رو مطرح کنم که اون جواب منفی نده
  در واقع چون از میزان علاقش نسبت به خودمم %100 آگاه نیستم ولی صحبت‌هایی ک تو طول این سال ها داشتیم
  (مخصوصا هفته قبل) احتمال این. که منو دوست داشته باشه رو افزایش میده الان دو دلم که بهش بگم دوسش دارم یا نه!؟
  و اگز بهش بگم چی بگم!!

  • سلام دوست گرامی
   ابراز علاقه کردن به شیوه درست،باعث تداوم رابطه میشه، بهتر است قبل از این کار آگاه باشید که چه ویژگی هایی
   در ایشون باعث جذب شما شده؟ آیا ایده آل هاتون رو در سن 17 سالگی کاملاً می شناسید؟ برای دریافت راهنمایی در این زمینه
   با مشاوران همیار عشق نوبت بگیرید.

 • سلام.ببخشید من از یه خانوم خوشم اومده و فکر می کنم که هم رو کامل می کنیم.اما خب یه نقطه ضعف بسیار بسیار بزرگ دارم و اونم عدم اعتماد به نفسه. حی میکنم چهره اصلا خوبی ندارم.حس می کنم روابط عمومی افتضاحی دارم و واقعا این مدت همه زندگیم برای فکر کردن داره صرف میشه .تضمیم به گردش توی اینترنت در این مورد گرفتم.سایت شما واقعا مقاله های کاملی در این زمینه ارایه داده اما من وقت ندارم که از همشون بهره مند بشم لطفا شما با توجه به شرایط من یه مقاله مفید بهم پیشنهاد بدین یا اینکه خودتون جوابم رو بدین: فامیل هستیم اما فامیل نزدیک نه..ایشون برادرزاده شوهر خالم هستن و با توجه به اینکه هر دومون ۱۷ سال داریم و هنوز نظرات والدین توی زندگی ما دخالت دارن و عدم اعتماد به نفس من اجازه در میان گذاشتن با پدر و مادر رو نمیده. چند باری هم با هم صحبت کردیم اما خب نه صحبت عاطفی…من الآن شماره ایشون رو دارم و از طریق شبکه های مجازی باهاشون رابطه داشته باشم.در واقع همین تصمیم رو دارم که از فضای مجازی با ایشون آشنایی پیدا کنم و یک سال دیگه بتونیم با هم صحبت کنیم…اما خب تو همون فضای مجازی چی بهشون بگمو از کجا شروع کنم که اصلا من چه درخواستی دارم داره کلافه م میکنه…از طریق مشاوره تلفنی هم نمیتونم باهاتون در ارتباط باشم و این بر.میگرده به همون قضیه اعتماد به نفس که البته اگه با یه نفر یخم آب شه میتونم باهاش راحت باشم. مشکل من پیشنهاده ست…

  • سلام
   درباره مسئله اعتماد به نفس باید بدونین که این موضوع با مطالعه چند مقاله برطرف نمیشه. مقالات به شما کمک می‌کنند که بفهمید اشکال کار کجاست اما برطرف شدنش نیاز به اقدامات جدی‌تر مثل مشاوره داره و درطول زمان اتفاق می‌فته. در مورد اینکه نمی‌تونید موضوع رو با خانواده‌ها مطرح کنید به خاطر شرایط سنیتون کاملا طبیعیه و قطعا برای صحبت با خانواده‌ها نیاز به فراهم شدن شرایط مختلفی هست. اما خودتون میتونید در شبکه‌های اجتماعی کم‌کم یک ارتباطی رو با هم شکل بدید. لازم نیست همون اولش پیشنهاد خاصی مطرح کنید. با دنبال کردن ایشون در اینستاگرام و نظر دادن درباره چیزهایی که به اشتراک می‌ذارن می‌تونید آروم آروم سر صحبت رو باهاشون باز کنید تا کمی صمیمی‌تر بشید و به قول خودتون یختون آب بشه.

 • سلام حالتون خوبه من به یک دختر علامند شدم البته در محل کار اونم اولین بارمه چطوری برم سرصحبت رو باز کنم و پیشنهادی بگم و حرفمو بزنم و میترم جواب ن بگه و از همه بدتر میترسم دادو فریاد بزنه و فحش بده نمیدونم چیکار کنم خواهش میکنم بگین ممنون میشم .

  • سلام.
   به نظر میرسه اضطراب‌تون بالاست و به همین خاطر ترس‌هاتون شدید و غیرواقعی شدن. چون احتمالش خیلی کمه فردی بخواد درمقابل ابراز علاقه یا پیشنهاد آشنایی، داد و بیداد کنه و فحش بده! درباره اینکه چطور اقدام کنید، حتما لازمه شرایط محل کارتون و نوع رابطه‌ای که با هم دارید بررسی بشه، مثلا آیا رابطه دوستانه‌ای دارید؟ توی کارتون نیاز هست با هم تعامل کنید؟ … و در نهایت راهنمایی بشید که چطور هم اضطراب‌تون رو کنترل کنید و هم بتونید به درستی علاقه‌تون رو ابراز کنید. بنابراین با سیستم مشاره تلفنی تماس بگیرید.

 • درود برشما
  من مغازه دارم از سه سال پیش یه ویزتوری برای ویزیت تو مفازه ام می اومد که من کم کم علاقه مند این خانوم شدم که متاسفانه الان منطقه ام رو عوض کردم ایشون بخاطر اینکه حریم ویزیت دارن نمیتونن بیان مغازه ام حالا لطفا راهنمایی بفرمائید با اینکه شرکتشون رو می شناسم و شماره شون رو هم دارم نمیدونم باید چطور پیشنهاد دوستی و ازدواج بدم حتی ایشون با مادرم هم صمیمی بودن از (طرفی در این چند مدت) حتی نمیدونم ازدواج کردن یا نه/// خواستم برم از مدیر شرکتشون پرس و جو کنم که مردد شدم که نکنه از اینکه رفتم محل کارشون ناراحت بشن. من واقعاً دوسش دارم لطفا راهنماییم کنید.
  ,,,,,,قبلا از راهنمایی تان سپاسگزارم.

  • سلام
   اینکه بخواهید به محل کارشون برید یا با مدیر یا همکاراشون در این باره صحبت کنید اصلا راه درستی نیست. بهترین حالت اینه که شخصا ازشون یک وقت بگیرید که باهاشون صحبت کنید یا از مادرتون بخواهید این موضوع را باهاشون مطرح کنه.

 • سلام من از به دختره تو فامیل خوشم میاد ولی چون مامان باباش هستن خجالت میکشم باهاش سر صحبت وا کنم به نظر شما من باید چیکار کنم

 • سلام امیدوارم حالتون خوب باشه راستش من تو دانشگاه از هم کلاسیم خوشم اومده و چند باری با هم صحبت کردیم ولی نمیدونم چطور بهش پیشنهاد دوستی رو بدم که سو تفاهم نشه و بهش بر نخوره و من از این دوستی قصد بدی ندارم و اینکه یه سال هم ازش بزرگترم لطفا راهنماییکنید چطور بهش پیشنهاد بدم که احتمال قبول کردنش بالا باشه

 • سلام.
  ببخشید که مزاحم میشم میخواستم یکم راهنماییم کنین. راستش من از دخترعمم خوشم اومده و فک میکنم که اونم نسبتا متوجه این موضوع هستش. حتی خونوادمم درجریانن. تقریبا پنج سال میشه که علاقه مندم به ایشون ولی الان نمیدونم چجوری بهش پیشنهاد بدم. در ضمن 20 سالمه ولی چون از ی رشته خوب تو دانشگاه سراسری قبول شدم هم خودم و هم فامیلام فک میکنن که کم کم وقت ازدواجم رسیده. بنظرتون خودم پا پیش بزارم بهتره یا خونوادم؟

  • سلام
   اگر هدفتون ازدواجه بهتره این موضوع از طریق خانواده‌تون مطرح بشه و بعد در صورت رضایت آن‌ها تا زمانی که آمادگی ازدواج پیدا می‌کنید، با هم بیشتر آشنا بشید و ارتباط داشته باشید. البته آماده بودن برای ازدواج به آیتم‌های خیلی مهم‌تری از قبول شدن در یک رشته و دانشگاه خوب وابسته است و موضوعیه که باید کاملا خودتون هم حسش کنید و در عمل و رفتارتون هم نمود داشته باشه.

 • سلام‌ مدت دو سال میشه که‌ دختری که هم محلیمون هست رو زیر نظر دارم‌ و بهش علاقه مند‌شدم و حس میکنم اونم از من خوشش میاد چون بارها شاهد این بودم که بهم نگاه میکنه تازیگیا هم شمارش رو از طریق یکی از آشنایان پیدا کردم ولی واقعا میترسم بهش پیام بدم و اصلا نمیدونم چی بهش بگم خواهشا راهنمایی‌ کنید

 • سلام ، من یه دختری رو تو یه سال گذشته حدود دو سه بار دیدمش و ازش خوشم اومده، اینم بگم که هردومون رشتمون فنیه ولی متفاوتند چند وقت پیش پیج اینستاگرامشو پیدا کردم و فالو کردم اونم سریعا قبول کرد و من رو هم فالو کرد (ولی فکر نمیکنم من رو یادش مونده باشه) بعد فرداش (باتوجه به این که نقاش هست و نقاشیاشو تو پیجش می‌ذاره) رفتم تو دایرکتش و از کارش و خودش تعریف کردم و گفتم که تو دانشگاه چندباری دیدمت و خوشحالم که باهات همکلام میشم، اونم یه پیام داد و گفت خیلی ممنونم . الان می‌خوام بدونم از اینجا به بعد باید چیکار کنم؟

  • سلام.
   اینکه از اینجا به بعد باید چیکار کنید بستگی داره که اصلا هدفتون چیه؟ اگر می‌خواهید باهاشون وارد رابطه بشید، بهتره اول یه کم دورادور بشناسیدشون و توی این مدت از هر فرصتی برای نزدیک‌تر شدن بهشون و برقراری تعامل استفاده کنید. وقتی مطمئن شدید می‌تونید بهشون ابراز علاقه کنید.

 • سلام دوست من
  خسته نباشید بخاطر همه زحمتاتون ممنون
  یه راهنمایی میخواستم
  من حدوده سا ماهه برای موسیقی یه آموزشگاه میرم و به منشی که اونجا هستش علاقه مند شدم 🙈
  به خاطر وقت کم نتونستم زیاد ارتباط برقرار کنم
  ولی چون خودم فوق لیسانس حسابداری دارم و ایشون هم برای ارشده روانشناسی میخونن تونستم صحبت کنم و یکم نزدیک تر شدیم
  حالا دو جلسه دیگه کلا کلاسام تموم میشه
  حالا موندم که چجوری بگم بهش ینی اول برم دعوتش کنم یجا برای ناهاری چیزی بعد مطرح کنم که اینجوری بازم به یه دلیل احتیاج دارم تا دعوتش کنم
  یا نه
  همونجا حسمو بگم و در میون بزارم باهاش
  چندتا چیز هست که مشکل ایجاد میکنه که اصلا نمیدونم رابطه ای دارن با کسی یا نه تنهان
  سنشونم خودم تشخیص میدم کوچیکتر از خودم باشه
  کلا اینو بگم موندم الان چیکار کنم🤣 ممنون میشم کمکم کنید .🙈

  • سلام. بهتره اول اگر می‌تونید فردی رو تو آموزشگاه پیدا کنید و اطلاعاتی مثل سن و … ازشون بپرسید. در مورد اینکه همونجا بهشون ابراز علاقه کنید یا باید دید چه شرایطی وجود داره و آیا شرایطش هست که بتونید باهاشون صحبت کنید. ممکنه به خاطر حضور دیگران و اینکه محل کارشون هست ایشون یا خودتون معذب باشید. در مورد دعوت نهار هم باز بستگی داره که رابطه‌تون چطور باشه و اگر رابطه‌تون تا الان در حد سلام و احوالپرسی بوده احتمالا توی ذوقشون بخوره. شما هم می‌تونید بهشون بگید که می‌خواهید درباره موضوعی باهاشون صحبت کنید و اینکه خودش ترجیح میده کجا و تو چه شرایطی باشه. یا اینکه اگر حس می‌کنید نیاز به شناخت بیشتری وجود داره تا بخواهید پیشنهادتون رو بگید، می‌تونید با یک بهانه‌ای مثلا پرسیدن سوالاتی در زمینه رشته تحصیلی ایشون، کمی رابطه‌تون رو نزدیک‌تر و بیشتر کنید و بعد در شرایط مناسب‌تر بهشون پیشنهاد بدین.

 • سلام وقتتون بخیر. من یه دختر جوون هستم که طبیعتا پیشنهاداتی بهم میشه بیشتر برای دوستی. اما من نمیدونم چطور باید جواب بدم به پسری که به من پیشنهاد داده. اغلب هول میشم و نمیدونم چی بگم و خب اینجوری فرصت هام رو هم از دست میدم . ممنون میشم اگر کمک کنید

  • دوست عزیز
   سلام

   قبل از هر چیز بهترین کار ایه که برای خودتون مشخص کنید که چه ویژگی‌ها و مشخصاتی مد نظرتون هست و اینکه چه نوع ارتباطاتی رو می‌پسندید؟ بعد که این موارد مشخص شد، بهتر می‌تونید در این موارد واکنش نشون بدید. وقتی کسی بهتون پیشنهاد آشنایی داد، طبعا منتظر نیست که همون اول شما بله رو بگید و ارتباط رو شروع کنید؛ پس خیلی محترمانه به ایشون بگید که از پیشنهادی که دادن متشکرید ولی نیاز دارید که کمی در موردش فکر کنید. بعد از بررسی‌ها، نظرتون رو به فرد مقابل بگید. لازم نیست مدل خاصی رفتار کنید، همین که خودتون باشید کافیه.

 • سلام
  من از یه دختر که توی پارک توی روز اول دیدم خوشم اومد.بعدچند روز بعد اومدن با دوستاشون روی چمنی که ما بازی میکردیم نشستن و بعد چند قیقه رفتن و حدود 2 دقیقه بعد برگشتن من هی بهش نگاه میکردم خودشم نگاه میکرد آرومکی ولی به روش نیاورد و وقتی که داشت میرفت هم از جلوم رفت و من هم که خجالتی هستم نتونستم حرفی بزنم اصلا روم نمیشه صحبت کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون

  • دوست عزیز
   سلام

   این احساسات در سن شما طبیعی هست. نوجوانی سنی هست که کم کم دارید وارد مرحله بزرگسالی می‌شید و بنابراین هم مقداری از ویژگی‌های کودکی دارید و هم مقداری هم ویژگی‌های افراد بزرگسال و این احساس علاقه‌مند شدن به فردی از جنس مخالف یکی از ویژگی‌های افراد بزرگسال هست. نکته مهم این است که بدونید جدی گرفتن این احساسات خیلی به نفعتون نیست، چون هم خودتون و هم فرد مقابل تا چند سال آینده قراره بسیار تغییر کنید. به علاوه، موضوعی که شما مطرح کردید، یک احساس مثبت گذراست که دوامی هم نخواهد داشت.
   بهتون پیشنهاد می‌کنم به مسائل مهمی مثل تحصیل، ورزش، یاد گرفتن یک هنر یا حرفه‌ای برای اینده، خودتون رو مشغول نگه دارید تا در آینده بتونید یک انتخاب درست داشته باشید.

 • سلام من از یک دختر فامیل خوشم اومده و می‌خوام بهش پیشنهاد بدم بنظرتون این کار رو بکنم یا نه آخه من از این میترسم که به برادرش بگه یا پدر و مادرش بگه بنظرتون چیکار کنم

  • سلام دوست گرامی
   میزان علاقمندی شما به این خانم چقدر هست و. با چه هدفی؟
   اگر در شرایط مناسب ازدواج هستید بهتر هست از طریق خانواده اقدام کنید تا جنبه رسمی و جدی داشته باشد و از کدورت و ناراحتی های فامیلی جلوگیری کند

 • سلام. من یه خانمی رو دوست دارم ولی هر وقت می بینمش خودمو ازش قایم می کنم. احساس می کنم سبک میشم. نمیدونم چی کار کنم؟

  • دوست عزیز
   سلام

   قبل از هر چیز بهتره در مورد یک موضوعی خیلی خوب با خودتون به عنوان یک انسان کنار بیاید، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، یکی از مهم‌‌ترین نیازهای هر شخصیه و همه آدم‌ها این نیاز رو در زندگیشون تجربه می‌کنند.
   دوم اینکه رابطه عاطفی زمانی شکل می‌گیره که دو نفر به هم علاقه‌مند باشن، ولی اگه شما درخواست خودتون رو مطرح نکنید، از کجا می‌تونید بفهمید که فرد مقابل به شما علاقه داره یا نه؟! شما همیشه دو راه کلی دارید:
   یکی اینکه حرفی نزنید که مبادا به قول خودتون سبک بشید، که اینطوری هیچ‌وقت به چیزی که می‌خواید نمی‌رسید
   یا اینکه برید جلو، درخواستتون رو مطرح کنید و منتظر جواب بشید.

   حالا دو نکته خیلی مخفی در زیر این جملاتی که گفتید وجود داره، یک، عزت‌نفسه و دو، مهارت‌های ارتباطی. به نظر میاد (البته بدون مصاحبه بالینی دقیق نمی‌شه گفت) شما یکی از این دو (یا هر دو) رو ندارید. در این صورت، بهترین کار اینه که با روان‌شناس متخصص صحبت کنید تا مشکل حل بشه.

 • سلام خسته نباشید
  من از یه دختری خوشم میاد و یه روز رفتم و بهش پیشنهاد دادم ولی جواب منفی گرفتم بعد از اون قضیه به خودم رسیدم و تیپ اینام رو زیر و رو کردم بعد از اون وقتی من رو جایی میبینه مسیرش رو به سمت من تغییر میده و سعی میکنه جلو چشم باشه ولی وقتی بهش نگاه می کنم روش رو برمیگردونه حالا شماره اش رو گیر آوردم و نمی تونم بهش زنگ بزنم یا نه یا بهش چی بگم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام دوست گرامی
   اگر این شخص تنها با نگاه به ظاهر شما در سری اول به شما جواب منفی داده است مشخص می شود که فردی ظاهربین و سطحی نگر هست و بهتر هست فعلا اقدام مجددی نکنید تا متوجه دلیل رفتارهای ایشان شوید

 • سلام. وقتتون بخیر.
  میخواستم راهنمایی ازتون بگیرم.حدودا ۵ ساله دانشگاهم تموم شده. از یکی از همکلاسی های دانشگاه خوشم میومد. تلاش کردم تونسم بهش درخواست پیج اینستا رو دادم و اونم قبول کرد. ما باهم تو دانشگاه تقریبا هیچ ارتباطی نداشتیم فقط همو شاید میدیدم. وضعیت ظاهری و زیبایی مد نظر من رو داره. ولی از منش و خلقیاتش انچنان با خبر نیسم با این وجود با خانواده‌س و میتونم بگم شخصیت موجهی داره. هدف من ازدواج هس ولی موضوع اینه ک نمیدونم چطور عنوانش کنم.ب ذهنم رسید ب استوری هاش reply بدم‌. اونم پستای منو میبینه. به استوری rely میکنه. با این وجود نمیدونم چطور پیش برم. قبلا از همکاری و مشاوره تون سپاس گذاری میکنم

  • دوست عزیز
   سلام

   به نظر میاد که بهتره اول با ایشون بیشتر آشنا بشید و بعد درخواست اصلیتون رو مطرح کنید. فضای مجازی برای شروع ارتباط می‌تونه خوب باشه، ولی بهتره که ملاقات‌های حضوری رو هم حتما داشته باشید.
   بهترین کار اینه که بعد از آشنایی نسبی، بهشون پیام بدید و بگید که دوست دارید با ایشون بیشتر آشنا بشید و بپرسید که نظرشون در این رابطه چی هست. اگر موافق بودند، سعی کنید چند جلسه‌ای رو برای ملاقات حضوری برنامه‌ریزی کنید و اگه همه چیز خوب پیش رفت، درخواستتون رو مطرح کنید.
   البته یادتون باشه، حتما حتما باید چندین جلسه با ایشون رفت و آمد داشته باشید و بعد برای ازدواج تصمیم قطعی بگیرید.

مقالات مرتبط